Přejít na obsah

P0301 - vynechání zapalování


e1.

Doporučené příspěvky

Dnes ráno som bol Fabiu prehnať (a zároveň si vyvetrať svoju hlavu) a následne keď už som išiel domov kľudným tempom, tak mi motor najprv nečakane podradil v mieste kde by nemusel, následne chyba ESP, a rozsvietila sa ešte aj kontrola tlaku v pneu. Auto začalo hneď poriadne triasť, tak ma napadlo, či nie je nejaký problém s niektorým kolesom, alebo či som nezadrel brzdy, alebo niečo s ložiskom (ktoré už jemne dáva o sebe vedieť), predsa len som pol hodinku dozadu išiel cez Pezinskú babu (tam brzdy dostali zabrať, a sem-tam okrem ABS zapracovalo dokonca aj ESP), a hodinku pred tým som zase skúšal maximálku (na rovine tých cca. 190 podľa GPS, keď to išlo mierne z kopca, tak to bolo aj 195, klíma zapnutá).
O kúsok ďalej bola ČS OMV, tam som zastavil, a zistil som, že podvozkom to nebude, lebo auto triaslo aj keď stálo, takže je evidentné, že motor ide na 3 valce. Pokúsil som sa o vypnutie motora, naštartovanie, bez zmeny.

Samozrejme prvá logická vec ktorá ma napadá, je problém so zapaľovacím káblom, ale to sa mi moc nezdá, lebo doma parkujem v garáži a prácu mám v centre mesta, kde je naozaj malá pravdepodobnosť, že by mi káble pokúsal nejaký hlodavec. Mimo mesta som už dosť dávno neparkoval.

No nič, auto na čerpacej stanici nenechám, tak som posledný kilometer nejak (=bez výkonu) došiel domov. Auto som radšej nechal vonku, lebo z podzemnej garáže by som už možno už ani nevyšiel a zajtra to začnem riešiť, v nedeľu je tých servisov predsa len menej. Dovtedy som sa ale pozrel na diagnostiku (Carista) na chybový kód, je tam P0301 - Misfire in cylinder 1, takže problém so zapaľovaním na valci č. 1.

Inak veľmi dúfam, že to bude iba zlá sviečka. Tie som totiž menil pri nejakých 110 tisíc km, aktuálne mám cez 146 tisíc. Papierovo sú vrámci predpísaných 60 tisíc km, ale teraz tam mám lacnejšie Brisk, tak tieto možno neznášajú tak dlhý interval výmeny ako pôvodné NGK.

Ak to ale nebudú sviečky, tak mám takú zlú predtuchu, že tam bude problém so vstrekovaním. Mal už s tým niekto problém u 1.2 TSI?

Ďalej ma zaujíma, či ísť takto (s trasúcim sa motorom) do servisu, alebo radšej riešiť nejaký odťah, prípadne asistenčnú službu poisťovne. Neautorizované servisy mám naozaj iba kúsok o domu, tam by som dokázal auto dokonca aj dotlačiť, ale s jedným vôbec nemám skúsenosti, a druhý je zase rodina kam nechodím už radšej ani prezúvať (rodinná cena bez dokladu taká, alebo vyššia ako inde s dokladom). Najbližší autorizovaný servis je 5 kilometrov (tam som nikdy nebol) a servis kam normálne jazdím je zase už 26 km ďaleko.
Odťahu na vlastné náklady sa z pochopiteľných dôvodov chcem vyhnúť, a s asistenčnou službou nemám skúsenosti. A hlavne neviem ako by sa tvárili, keby som ich zavolal vlastne domov. 
Garanciu mobility nemám. :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kecka, prehodenie sviečky je logické, tiež som na to myslel, ale nemám žiadne náradie ktorým by som ju vedel dostať von. Prehodenie kábla je druhá možnosť, musím si zistiť, či k tomu treba nejaké špeciálne náradie.

Caster, to vlákno s motorom 1.4 16V som čítal aj ja, ale pravdu povediac, je to iný motor, on tam má ešte aj LPG. Radšej som založil nové vlákno, ak by to niekto potreboval aj do budúcna. Druhý odkaz už je lepší, akurát predpokladá, že máš doma vybavenie. Ja okrem diagnostiky a náradia ktoré sú v bežnej domácnosti nič nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo potebuješ vedieť ? prehodiť káble medzi sebou a vieš na čom si , od kuny nemusí byť vôbec zožratý a bude ko , detto sviečka , tiež to môže byť zakarbonovaný vstrekovač a takisto prvý valec bez kompresie ... 

 

prehodiť kábel je prvé a jednoduché riešenie a uvidíš či sa chyba presunie , to isté sviečku ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Idem dole, vypracem garáž, zaparkujem a prehodím tie káble. Na sviečky už treba mať kľúč, ten samozrejme nemám, takže to najskôr zajtra ak ho donesie sused z práce (a bude pasovať). Riešiť zakarbonovaný vstrekovač už bude mimo mojich možností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych menil svicku za novou . Promeril bych :

- kabel vysokeho napeti - vsechne 4 valce. Kazdy kabel ma stejny odpor. Rozdil je jen dlouhosti kabla.

- civku

- napeti na civku

U 1.4 tsi  je problem s karbonem na ventilech. Zkarbonovany ventil dava stejne chyby co mas. Doufam ze u 1.2 tsi je stejne. Vstrikovac podle mne neje vadny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pustil som sa do tých káblov. Keď som vyťahoval č. 1, tak sa mi pretrhol a takže teraz dúfam, že mi kamarát donesie nejaké dlhšie a tenšie kliešte. Čo sa týka prehadzovania, tiež nerealizovateľné, lebo aj keby som kábel prvého valca vytiahol bez poškodenia, kvôli svojej krátkosti nedosiahne k ostatným valcom. Inak ten prvý kábel ide iba kúsok od turba a ide je v ňom prekvapivo tenký drôt. To som nečakal.

 

P_20190311_171134_vHDR_Auto.thumb.jpg.395592cb9dc6167a1367f50044637e8c.jpg

 

Inak volal som aj do servisu, vraj nie je problém ísť na tie tri valce. Ale to je plán B. 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20t_tsi_coil_order.jpg

  • Dnes poobede som dal dole kábel č. 4 (vtedy som predpokladal, že to je č. 1). Vyzeral byť ok, vrátil som ho späť.
  • Potom som začal uvažovať, že to bude najskôr vlastne valec č. 4 a prvý je na opačnom konci. Našiel som si na webe nejakú fotku zapaľovacieho modulu podľa čoho som zistil, že prvý valec je samozrejme na opačnom konci.
    925VG009.jpg
  • Pri vyťahovaní zapaľovacieho kábla z prvého valca sa mi kábel pretrhol. Neviem, že z čoho tie káble robia, ale naozaj nie som Hulk, aby som dokázal kábel pretrhnúť ťahom. Že by už bol načatý nejakou kunou, alebo niečim? Ale v tom priestore asi ťažko, veď mám problém sa tam dostať aj s náradím.
  • Chytil som kombinačky, potiahol som za zbytok kábla, kábel sa zase pretrhol. Ako keby bol z papiera, čudné.
  • Skúšam ťahať za koncovku, ale nedokážem dostať kliešte dostatočne hlboko medzi turbo a palivové potrubia.
  • Začínam byť nasraný.
  • Volám do servisu, či na to majú nejaký spešl nástroj, vraj áno. Normálne by som prišiel, ale predsalen to je skoro 30 km. Vraj mám zajtra prísť, motor sa nepoškodí, dokonca ani palivo by nemalo ísť do katalyzátora, lebo pri tejto chybe motor odstavuje vstrekovanie paliva do problémového valca. Dohodli sme sa, že ak si neporadím, tak si dohodnem termín a prídem.
  • Volám kamarátovi/susedovi, že či nemá v práci nejaký cieľový nástroj. Vraj nie, ale má dlhé kliešte, tie mi večer donesie tiež.
  • No nič, odtiaľto už nič nezmôžem, tak som išiel do mesta s pár kamarátmi na pivo. Keď som si objednával, nechápali, že si neobjednával Kofolu, hneď si začali robiť prču, že určite mám pokazené auto, preto som prišiel autobusom. Bola to pravda... :(
  • Zrušil som nejaké bryndzové halušky, veľkého Pilsnera a dve hrušky, malú Kofolu, môžeme ísť domov.
  • Cestou u suseda beriem tie kliešte, sadu na vyberanie sviečok, nové zapaľovacie káble Tesla (vraj majú menej reklamácií ako tie od NGK za 2-3x vyššiu cenu) a tiež 4 ks NGK sviečok.
  • Púšťam sa znovu do roboty, vďaka dlhým kliešťom som dostal von zbytok zapaľovacieho kábla behom pár sekúnd.
  • Idem vybrať sviečku, ale zisťujem, že je potrebný 3/8" koncovka na račňu, ja mám menšiu.
  • Volám suseda, že by mohol dobehnúť so svojou gola sadou. Dobehol, ale on má zase ešte väčšiu koncovku na račni, potrebujeme niečo medzi.
  • Po nejakom laborovaní s nástavcami a redukciami sme dostali von sviečku z prvého valca.
  • Bola čierna, ale vzhľadom na 36 tisíc km od výmeny nič kritické, tak sme sviečku vrátili späť.
  • Nasadili sme nový kábel na valec č. 1.
  • Naštartovali, ale išlo to zase na 3 valce.
  • Tak som začal uvažovať, či to nie je tým, že som dával dole aj kábel zo 4. valca a možno som ho vrátil zle späť, alebo či sme nemali pred naštartovaním vymazať chybu z riadiacej jednotky aby RJ zase púšťala palivo do všetkých valcov.
  • Meníme kábel aj na 4. valci. Je dosť dobre prístupný, ale nasadiť ten kábel je pôrod. Sused sa tým začal trápiť keď videl ako mi to nejde, ale o moc lepšie to nešlo ani jemu. Nakoniec to ale nejak nasadil.
  • Zatiaľ som vymazal chybu z RJ.
  • Skúšobne štartujem motor, ide na 4 valce. Previezol som sa v uličke za domom (na hlavnú si netrúfam, lebo keby ma náhodou zastavili zelení, tak by bol prúser), vyzerá to byť ok.
  • Vraciam sa späť do garáže, upravujem káble, tak, aby boli pod krytom a zároveň sa nedotýkali ničoho, čo by mohlo byť horúce (hlavne v okolí turba). Je to trochu problém, lebo všetky káble sú asi o 4 cm dlhšie ako tie pôvodné, ale nejak sa podarilo.
  • Sused dostáva ako odmenu Horalku, ja som rád, že ma celá táto sranda bude stáť ani nie 20 € za káble.
  • Preventívne si ale beriem nejaké náradie sebou, ak by sa náhodou zapaľovací kábel na 4. valci uvoľnil, napr. pri prejazde cez nejakú cestnú nerovnosť a tak.
  • Som rád, že sviečky Brisk za 6,72 €/ks ktoré som kúpil na skúšku zatiaľ slúžia. Do iných áut bežné sviečky stoja 2-5 € za kus, preto mi je proti srsti kupovať sadu NGK za 50 € (a to radšej nepíšem, že koľko stoja v autorizovanom servise).
Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sága pokračovala. Ďalší deň som mal cestu do mesta, cestou som ešte vyzdvihol partnerku. Pri jednom pokuse o predbehnutie zase bez výkonu a už to išlo na 3 valce. Došli sme nejak do cieľa, išli na steak a potom nás čakala cesta domov. nedalo mi to, tak som sa zastavil na čerpacej stanici, a stalo sa to, na čo ma upozorňoval aj sused kamarát, že nedarilo sa mu dobre zasunúť zapaľovaciu sviečku. A mal pravdu, bola úplne uvoľnená. Našťastie som mal v aute nejaké náradie, tak som ten kábel nejako natlačil na sviečku, ale nebolo to ono. Ešte som vymazal chybu P0301 a išli sme domov na 4 valce. Ďalší deň doobeda som hneď zavolal do servisu kam chodím a dohodli sme sa na termíne o hodinu neskôr. Prišiel som, zázrakom som tých 26 kilometrov prešiel bez problémov, napriek tomu, že pár kilometrov bola stará panelová cesta. V servise sme sa dohodli, že vymeníme všetky káble a skontrolujeme všetky sviečky. Zároveň mi vysvetlili, že číslovanie valcov je vždy od rozvodov, t.j. úplne na začiatku som to mal správne, a následne som bral opačne. No nič, aspoň som sa niečo nové naučil. Postupne odpojili všetky káble, ale nakoniec sa pri prvom valci zastavili. Káble išiel odpojiť, ale na sviečke ostal odtrhnutý gumený krúžok z vnútra predchádzajúceho kábla. A tým pádom, že sme si to nevšimli a tlačili sme tam nový kábel, tak sme ten gumený krúžok tak zatlačili, že mechanik sa s tým musel hrať asi 25 minút kým ho odtiaľ vyoperoval.
Potom sme pozreli sviečky Brisk, všetky vyzerali byť ok. Ako sme sa pri aute rozprávali, tak samozrejme padla aj otázka na tie Brisky, a aj v servise si pochvaľovali ich pomerne nízku cenu. Oni vraj predávajú sadu sviečok za 80 €! Každopádne vzhľadom na dobrý stav sviečok, nepoužili sme nové NGK ktoré som mal pre istotu tiež sebou.
Ostalo už iba vymeniť káble na 2. a 3. valci, ale tu nastal problém. Jeden z nových káblov mal koncovku pri rozdeľovači uvoľnenú, preto sme ten kábel radšej nepoužili a ponechali pôvodný. Servisák mi samozrejme hneď ponúkol nový kábel. Pýtam sa na cenu, vraj 22 € a nejaké centy. Slušne som odmietol, s tým, že tie Tesla káble mám za 16 € celú sadu a nie jeden kus. :D Takže jeden kábel sme nechali pôvodný, ten vymeníme pri najbližšej návšteve servisu. Naúčtovali si 0,5 NH za výmenu káblov, 0,4 NH za "výmenu sviečok", a zaplatil som nejakých 23 €.
Každopádne tie normohodiny Škodovky sú na zamyslenie. Napriek tomu, že sa mechanik musel hrať s tým kusom odtrhnutej gumy ktorý ostal pritlačený na sviečke, bol som tam približne 35-40 minút a platil som prácu za 54 minút. Keby nebol žiaden problém, tak by to zvládli za max. 10 minút aj s vymazaním chýb z rôznych RJ.
A keď už sme pri RJ, prečo sa popri chybe P0301 zapísala aj chyba s tlakom pneumatík, chyba ESP, a neviem čo všetko ešte? Ako súvisí ESP s problémom motora, a hlavne ten tlak v pneumatikách?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keby ste neboli mongoli a nesrali sa do vecí o ktorých nemáte šajnu tak ušetríš dosť peňazí a nemusíš polemizovať nad výslednou cenou v servise

 

na káble je prípravok ktorým to ide krásne , neviem čo čakáš že keď budeš ťahať silikonovo uhlíkový kábel ktorý bol miliónkrát zohriaty a vychladnutý nasilu že to neodtrhneš ? tie fajky na sviečky pasujú presne na šesťhran a držia dobre , na to to tam je aby to fungovalo ...

 

keby si niečo poštudoval , kúpil k tomu adekvátny vercajk , platil origo diagnostiku a prípravky tak by si možno pochopil prečo niekde stojí jedna vec toľko a niekde toľko , nehovoriac k tomu že sa tie veci ani porovnávať nedajú

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na káble je "prípravok" ktorým to ide, ale nie každý ho doma má. Ale vieš, zavolal som do servisu, sami povedali, že môžem potiahnuť za kábel. Okrem toho sme ale mali všetko náradie ktoré by použil servis, akurát sme si nevšimli tú blbú gumičku čo ostala vo vnútri. Otázkou ostáva, či by si to všimol mechanik v servise. Mohlo mu to rovnako uniknúť.

Čo sa týka cien, každému je jasné, že servis z niečoho musí žiť a náradie a techniku asi nekradnú (sám som to tu na fóre pár krát písal), ale nie je v poriadku ani to, ako si účtujú NH. Bol som raz na veľkej servisnej prehliadke aj s výmenou oleja ktorá sama je okolo 3 NH, k tomu ešte nejaké veci ako prezutie a tak. Naúčtovali mi cez 4 NH, a bol som tam 2,5 NH. Na aute robil jeden mechanik. Nemám problém im zaplatiť za prácu, ale všetci dobre vieme, že nastavenie NH je asi podľa pracovného výkonu nejakého učňa. Ďalšia vec je cena náhradných dielov. Chápem, že autorizovaný servis chce niečo zarobiť aj na tom, ale tie ich ceny sú také, že slovné spojenie "vysokohorská prirážka" na to už nestačí. Zoberme si tento prípad! Keby som nemal doma diagnostiku, tak asi by som s autom vôbec nikam nešiel, lebo by som iba hádal aký je problém. Takže najskôr odťah do servisu. Potom výmena káblov a preventívne aj sviečok za 80+90 € a k tomu práca, a som skoro na 200 € a v tom nie je započítaná cena za odťah.
Ak si ochotný toľko zaplatiť, tvoja vec, ja tie peniaze použijem radšej inde. To moje sranie sa do vecí ma aktuálne stálo okrem času necelých 40 € a ešte som sa aj niečo nové naučil. ;-) Keby som vymenil ešte aj sviečky, tak pripočítaj ešte necelých 27 € (alebo možno ešte menej). Minimálne 130 € mi ostalo vo vrecku, len pri tejto jednej veci. A potom kde sú výmeny oleja, filtrov a ďalšieho spotrebného materiálu. Mením olej maximálne po každých 10 tisíc km (krátke jazdy a prevencia zároveň), a mám najazdených viac ako 146 tisíc km. Spočítaj si to, že koľko som ušetril len oleji a filtroch ktoré si od začiatku nosím vlastné! A keby som si to od začiatku menil doma sám a v autorizovanom servise iba raz za 30 tisíc, tak len za toto mi ostanú peniaze na ešte jeden wellness víkend.

Raz som si to už zhruba spočítal, a ten servis mne alebo poisťovniam len za moje auto do dnešného dňa vyfakturoval už viac ako 9000 €. Keby mi z času na čas takéto drobné opravy alebo výmenu oleja (len prácu) spravili zadarmo, aj tak sú v slušnom pluse, preto mi príde dosť blbé že práve predo mnou obhajuješ ich cenovú politiku.

P.s.: Primárnym problémom nie je to, že im platíme aj za náradie a techniku ktorú vlastnia, ale to, že v autorizovanom servise platíš aj za luxusný drevený písací stôl a iné inak zbytočné hovadiny ktoré sú v salóne a ktoré im ŠA nariaďuje z času na čas vymeniť za nové, lebo nový design značky. Toto všetko samozrejme u centrálne vybraného dodávateľa, a ver mi, že nechceš vedieť, že aké sumy sa tam účtujú len za nábytok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možno ťa to zaujme ale viem čo koľko stojí vrátane nábytku , nikto ťa nenúti chodiť tam kde chodíš , máš plno iných servisov ... máš trošku skreslené ponímanie sveta o maržiach a iných veciach , ak si myslíš že tie sviečky majú nákupnú cenu 2eur kus a predávajú ich za 20 tak si trošku na omyle ...

 

ja som nemal problém nikdy sa dohodnúť ani na cene ani iných veciach , kope vecí sa dá pomôcť keď sa chce a je záujem , polemizovať o tom čo by ti mohli a nemohli urobiť zadarmo , to neviem posúdiť , a zadarmo do roboty nechodím a od nikoho to ani nečakám 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď práve o to ide, nikto ma nenúti tam chodiť, môžem si veci robiť doma aj sám. Len potom nechápem že o čom mala byť táto tvoja veta: "keby ste neboli mongoli a nesrali sa do vecí o ktorých nemáte šajnu tak ušetríš dosť peňazí a nemusíš polemizovať nad výslednou cenou v servise" Na jednej strane cenovú politiku servisov obhajuješ, ale zároveň som mohol ušetriť dosť peňazí. Nejak sa v tom strácam, a zároveň mi chýba tá časť, že ako som podľa teba mohol ušetriť peniaze. Lebo to si samozrejme zabudol napísať. A prosím ťa, tiež mi nevysvetľuj ich marže. Ja som nikde nepísal, že sviečku ktorú predávajú za 20 oni kupujú za 2 € a majú zisk 18 €. Ale ja keď si dokážem zohnať NGK sviečky (tie sa dodávajú ako "origo") za 8,50 € kus, tak mi nehovor, že oni "origo" sviečky kupujú za 19,50. A ver mi, keby cenový rozdiel ich cien a bežných cien napr. na webe bol do 10-15 % seriem na to a beriem všetko od nich, ale ja si viem o dosť lacnejšie zohnať aj tie diely v bielej krabičke, nie to ešte tie ktoré na krabičke nemajú logo Audi, Seat, Škoda a VW. Alebo som blbec za to, že neplatím za niečo násobne viac, keď to môžem mať aj lacnejšie? :blink:

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koľko som mohol ušetriť pri neautorizovanom servise? Pät, možno desať euro, alebo ani toľko (ceny servisov sú totiž v Bratislave všeobecne dosť vysoké, v autorizovanom servise som zase bol mimo Bratislavy) aj to iba ak rýchlo nájdem taký ktorý mi dá termín okamžite, vedia ako na to, majú všetko náradie a skúsenosti s podobným motorom, v prípade potreby majú aspoň základné náhradné diely a zároveň nič nepokazia. Netvrdím, že taký neautorizovaný servis neexistuje, ale pri probléme kedy už som definitívne odkázaný na servis, nebudem experimentovať s ich skúšaním. To už som mohol rovno ísť do "rodinného" servisu 400 metrov z domu, kde by som bez dokladu zaplatil úplne rovnako ako v autorizovanom a ešte s neistým výsledkom. Už som bol pár krát v neautorizovanom servise s drobnosťami a až na jeden pneuservis som nikdy neodišiel spokojný. A ešte aj ten mal dosť nabitý kalendár a pomerne vysoké ceny.

Takže späť k problému P0301, prípadne P0302, P0303, P0304. Ak to niekoho stretne a auto citeľne ide na 3 valce, tak najskôr to bude chybný zapaľovací kábel, a nemusí byť ani preskúšaný kunou, alebo inou háveďou. Ak máte doma správne náradie, tj. kliešte určené pre zapaľovacie káble, v horšom prípade klasické dlhé kliešte, tak tie káble dokážete vymeniť aj doma. Ich zatlačenie bude ťažšie, ale pomôžete si s nejakým dlhším skrutkovačom alebo kľúčom, s ktorým zatlačíte nové káble na miesto. Potom už vymazať chybovú hlášku cez diagnostický kábel, alebo Bluetooth ODB-II adaptér pomocou mobilu a hotovo.
Ak to nebude zlý kábel, tak to môžu byť ešte zlé sviečky. Na tie ale potrebujete dlhý kľúč na sviečky, ak sa dobre pamätám 16-ka. Po vytiahnutí kábla sa pomocou baterky poriadne pozrite (treba si tam priamo zasvietiť), či sa zo spodku kábla neodtrhol kus gumy a nezostal na sviečke, inak nový kábel nepôjde vôbec nasadiť, alebo ak áno, tak iba ťažko, a po čase vypadne z miesta. Ak už máte doma nejakú diagnostiku, tak náklady na výmenu všetkých káblov vo vlastnej garáži máte okolo 20 €, s výmenou sviečok do 50 €. Ak nemáte dlhé kliešte, tie kúpite napr. aj v Kauflande za 2,99 €, kľúč na výmenu sviečok online do 5 €, a ak je niekto náročný, tak špeciálne kliešte na zapaľovacie káble kúpite od 15 € vyššie. Samozrejme iba ak vám nevadí zašpiniť si ruky. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...