Přejít na obsah

Vyssi spotreba oleje, kouri pri studenem startu, cuka motor


Jan Burda

Doporučené příspěvky

Zdravim, pred 2 tydny jsem si koupil svoje prvni auto - Octavii 1 RS 1.8T AUQ za nejakych 80 tisic Kc

 

Po 2 tydnech jsem se s autem jiz dostatecne seznamil a prisel jsem na par nedostatku

 

1) Zere olej.. Navic nekde unika. Je "poblitej" blok motoru na strane u ridice nebo nekde okolo turba (nvm presne kde). Prijde mi, ze prumerne zere tak 0.3 litru na 1500 km (pricemz spotreba benzinu prumerne 10 litru na 100 km). A napr dneska jsem si dal 150 km vylet stylem "brzda/plnej plyn az do omezovace". Fakt sem tomu autu slapal na krk, chvilema sem videl na tachometru 230 kmh.. Za tehlech 150 km to sezralo asi 100 ml oleje. Mozna i trosku vic, tezko rict. Aktualne tam je 5W40 od Liqui Moly



Pri studenem startu zakouri (ale nedokazu presne rict, jestli je ten dym namodraly, spis mi prijde, ze je sedy) a obcas i vyleti z vyfuku nejake cerne kapky (viz foto), ktere jsou snad jen voda + bordel z vyfuku.. Jakmile je motor zahraty, tak nekouri ani kdyz to vyzenu k omezovaci.

Auto ma na tachometru 198 tisic km, ale realne ma najeto cca 250 tisic.

2) Obcas cuka motor.. Je to okolo 3-4k otacek kdyz jedu na pul plynu. Vsimam si, ze kdyz cuka motor, tak se rapidne zvedne spotreba paliva (treba 55 litru na 100 km) a kdyz pridam plyn o neco vic, tak spotreba klesne (na 20-30 litru) a auto vyleti. Zaroven to auto obcas trochu ztrati na sekundu tah ve 4k otackach, kdyz jedu s plynem na podlaze. Nemuze to byt popraskanyma hadicema odvetravani motoru? Nebo nakym tim PCV ventilem?

Predem dik za odpovedi, sem trochu vystrasenej z toho, ze budu muset delat GO motoru

 

Jeste dodam, ze VAG nic neukazuje

54239171_1117034431832196_3928023208833318912_n.jpg

Editováno: , autor: Jan Burda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...