Jump to content

Recommended Posts

Zdravim mam roomster 1.2tsi 77kw 9/2010 a cerstvo preskladane rozvody opravnou sadou s cislom 03F 198 158 B plus napinak retaze 03F 109 507 F a moj problem je ze na volnobehu ked potlacite plyn a otacky vybehnu cez 2000 ot/min a pustite plyn.pedal tak z motora ide taky rachotivy zvuk moze to byt odchadzajuce turbo??mechanik mi povedal ze to su hydrosteli ze to boli take motory je to pravda?? 

A druha otazka aj vas motor cca od 2600 ot/min a hore uz zacina byt pocut?? Je to normalne? Dakujem za pomoc 

Vodná pumpa ti odchádza. Neskôr, ti začne okolo vodnej pumpy prepúšťať chladiacu kvapalinu a budeš mať pokles chladiacej kvapaliny v nadrzke. Vyskočí ti aj kontrolka chladenia. Takže, ak ti menili rozvody, tak trebalo vymeniť aj vodnú pumpu.

Nahraj ten zvuk, takto stejně nikdo nic nepozná, ale hrkat tam nic nemá, pokud to není toto. Ke druhé otázce - to ti nikdo neřekne, protože tvůj motor neslyší. Obecně se zvyšujícími se otáčkami se samozřejmě zvyšuje hluk motoru.

Před hodinou, podhrjan napsal:

Vodná pumpa tí odchádza. Neskoro, tí začne okolo vodnej pumpy prepustí Chladiaca kvapalina a budeš Mať pokles chladiacej kvapaliny v nádržkou. Vyskočí ti ai kontrolka chladenia. Takže, ak tí menilo rozvody, tak trebalo vymeniť ai vodnej pumpy.

Vodna pumpa je vymenena zabudol som napisat

Hm, nevím, neslyším tam nic neobvyklého pro tento motor.

Skusim to zajtra este lepsie nahrat a potom to sem vlozim zatial dakujem veľmi pekne 

Chalani pomoze mi s tym niekto? Ja autorizakom neverim a moj mechanik povedal ze je to normalne ale podla mna nie je ďakujem za odpoveď 

Neviem to inak vlozit vies mi dát na teba kontakt napr na fb a poslal by som ti to tam? 

Spoiler

Konecne sa mi to podarilo nahrat a dufam ze to pojde prehrat robi to ako som uz spominal na volnobehu ked sa motor vytoci cez 2500 otacok a pusti sa plyn a viem ze tu bol clanok o drnciacej tycke regulatora turba ze to robi mi 1 a 2 rychlostnom stupni a to hrkanie mi pripomina presne ten zvuk 

Mně nepřijde, že by tam bylo něco neobvyklého.

Posted (edited)

Zo 4 na 5 sekundu a z 9na 10 zo 14 na 15 sekundu ked pocuvas tak pri uvolneni plynu a klesnuti otacok tak pocut taky rachotivy zvuk ci to je normalne pre tieto motory? 

Edited by Matias163

Počuješ to aj v interiéri? Ak nie, tak to nerieš, lebo z týchto zvukov sa časom zblázniš.

• Upvote 1