Přejít na obsah

Hrkanie z motora


Doporučené příspěvky

Zdravim mam roomster 1.2tsi 77kw 9/2010 a cerstvo preskladane rozvody opravnou sadou s cislom 03F 198 158 B plus napinak retaze 03F 109 507 F a moj problem je ze na volnobehu ked potlacite plyn a otacky vybehnu cez 2000 ot/min a pustite plyn.pedal tak z motora ide taky rachotivy zvuk moze to byt odchadzajuce turbo??mechanik mi povedal ze to su hydrosteli ze to boli take motory je to pravda?? 

 

A druha otazka aj vas motor cca od 2600 ot/min a hore uz zacina byt pocut?? Je to normalne? Dakujem za pomoc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, podhrjan napsal:

Vodná pumpa tí odchádza. Neskoro, tí začne okolo vodnej pumpy prepustí Chladiaca kvapalina a budeš Mať pokles chladiacej kvapaliny v nádržkou. Vyskočí ti ai kontrolka chladenia. Takže, ak tí menilo rozvody, tak trebalo vymeniť ai vodnej pumpy.

Vodna pumpa je vymenena zabudol som napisat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spoiler

 

Konecne sa mi to podarilo nahrat a dufam ze to pojde prehrat robi to ako som uz spominal na volnobehu ked sa motor vytoci cez 2500 otacok a pusti sa plyn a viem ze tu bol clanok o drnciacej tycke regulatora turba ze to robi mi 1 a 2 rychlostnom stupni a to hrkanie mi pripomina presne ten zvuk 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

no vypočul som si tvoju nahrávku a mám podobný problém nahrám to na telefón a hodím to sem u mňa je to však zreteľnejšie je to také plechovo kovové zahrkotanie pri prudkom poklese otáčok aj pri preraďovaní z 1 na 2 stupeň a potom na voľnobehu je to tiež tak. Klasická situácia je vo chvíli keď v križovatke pridáš prudko do 3 tisíc otáčok a potom stlačíš pri preraďovaní spojku. Tvoj prípad to asi nieje ale môj áno pretože keď idem s otvoreným oknom tak to počuť okolo auta celkom dosť. Na tomto aute je dosť nedojebkov čo je smutné vzhľadom k tomu že čo sa motora týka tak ide ako strela pokiaľ v ňom nesedia dvaja 100 kilový chlapi :D

Editováno: , autor: rudino3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rudino3 mne to pride ten zvuk ako tiahlo kanala turba ta tycka co ide do turba a prejavuje sa to ked radis z 1 na 2 a 2 na 3 prevod.stupen ked nebudes mat velmi horuci motor a hlavne tu tycku nastartuj auto a chyt tu tycku handrou a druhy nech ti pridava plyn ja som nato presne takto prisiel a uz viem ze mi hrka ta tycka obtokoveho kanala turba ma volu dopredu dozadu a aj hore dole skus a uvidis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Matias163 skúsim tvoj postup ako píšeš a dám ti vedieť ako som na tom, či sa to tiež potvrdilo. Inak len tak na okraj tie kryty horného uloženia som už dokúpil a vymenil som aj horné uloženia auto sa zdvihlo okamžite a oveľa lepšie tlmí hluk a celkovo je teraz auto aj o niečo akoby tuhšie + vymenil som aj silentbloky stabilizačnej tyče, keď sú vymlátené je to peklo jazdiť s tým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...
V 26. 11. 2020 na 7:10, Matias163 napsal:

Ahoj skús ten postup čo som písal hore keď bude trocha zohriaty motor zober si handru a chyť tiahlo regulátora turba a drž ho a niekto nech ti pridáva plyn a uvidíš a aj keď chytis to tiahlo a bude sa hýbať hore dole pri motorčeku tak to bude to takto som nato prišiel aj ja

Bohužiaľ tyčka turba to nie je...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...