Přejít na obsah

Povolené rozměry kol a pneu v TP


Jiras07

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

mám Octavii 3, style,2017 a chtěl bych vyměnit stávají kola 16 za 17. Když jsem se díval na eshop škody, tak kola pro můj typ auta neodpovídají tomu co mám v TP.

Dají se nějakým způsobem kola do TP dopsat nebo jsem odkázaný jen na to,co mám v TP?

Navíc mi připadne zvláštní,že můžu použivat jen pneu označené M+S.

Děkuji za info a odpovědi.

 

 

 

3883325C-13DE-4706-99C6-9BC48037C4DF.jpeg

B83D060F-9FA0-4103-9D21-023EE5F8D806.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 3. 2019 na 16:50, Jiras07 napsal:

Dobrý den,

mám Octavii 3, style,2017 a chtěl bych vyměnit stávají kola 16 za 17. Když jsem se díval na eshop škody, tak kola pro můj typ auta neodpovídají tomu co mám v TP.

Dají se nějakým způsobem kola do TP dopsat nebo jsem odkázaný jen na to,co mám v TP?

Navíc mi připadne zvláštní,že můžu použivat jen pneu označené M+S.

Děkuji za info a odpovědi.

 

 

 

3883325C-13DE-4706-99C6-9BC48037C4DF.jpeg

B83D060F-9FA0-4103-9D21-023EE5F8D806.jpeg

Ty co máš povolený jsou rozměry pro zimáky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Teď řeším podobný problém. Muže mi někdo vysvětlit proč nejsou ve VTP zapsány všechny alternativy kol pro daný model. Řešil jsem to s ŠA i na úřadě a všichni mě poslali do p.....  Nechce se mi platit za dekru nebo typové listy, když jsou kola schválený pro daný model vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na úřad musís jít připraven ne jen s nejasným přáním. Ten samý papír co použila na to aby tě odehnala (a nemusela nic dělat) si mohl použít proti ní.

 

Z toho dokumentu

Citovat

Pro vozidla řady ŠKODA OCTAVIA III (třetí generace, s výjimkou verze RS a Scout) je možná alternativní montáž některých ráfků s jiným zálisem, než je uvedeno v originálním technickémprůkazu vydanémfirmou ŠKODA. U ráfků 15“ lze použít alternativní zális 47 k původním uzálisu 43. U ráfků 6Jx16“ lze použít alternativní zális 50 k původnímu zálisu 48. U ráfků  6Jx17“ lze použít  alternativní  zális 45 k původnímu zálisu 48. Ostatní údaje z daných kombinací pneu a ráfků zůstávají nezměněny. Další schválené kombinace ráfků a pneumatik jsou uvedeny v originálním technickém průkazu popř. prohlášení oshodě (COC) konkrétního vozidla a konkrétní schválené typy ráfků jsou uvedeny v katalogu originálního příslušenství ŠKODA.

 

a aby účedník nemohl brblat že jsem si katalog upravil přichází na řadu tištěný od dealera

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by to bylo kvůli tomuto?

 

Co je to Tyre Cluster?

S příchodem emisní normy EURO6 byly ve ŠKODA AUTO a.s. zavedené takzvané „Tyre Cluster“, které určují, jaké pneumatiky mohou být na konkrétním vozidle použity. Podle základní a příplatkové výbavy bude v technickém průkazu vozidla (TP) ve VERZI konkrétního vozidla zapsaný Tyre Cluster, který určuje použití alternativních rozměrů pneumatik a disků. Prosím věnujte pozornost následujícím tabulkám pro jednotlivé modely a Tyre Cluster, které určují, jaké alternatívní rozměry pneumatik a disků budou zapsané pro dané vozidlo v TP. Po vyrobení vozidla nebude možné Tyre Cluster změnit, tedy na vozidlo nebude možné použít jiný rozměr pneumatik a disků kromě těch, které jsou uvedeny v TP vozidla či v COC dokumentu. 

Příklad: Octavia Ambition 1.6 TDI 81 kW (110 k) 5°MP, se sériovými disky 16" bude mít přidělený Tyre Cluster A61. V TP vozidla budou zapsané pneumatiky: 195/65 R15, 205/55 R16, 205/50 R17 M+S. To znamená, že na vozidlo není možné použít pneumatiky 225/45 R17 nebo 225/40 R18. Jiný Tyre Cluster - A62 by byl přidělený při objednání 17"/18" disků přímo z výroby. V takovémto případě by byly v TP vozidla či v COC dokumentu zapsané pneumatiky 195/65 R15, 205/55 R16, 225/45 R17, 225/40 R18, 205/50 R17 M+S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny

Prosím jestli má někdo podobnou zkušenost. Rád bych si opatřil zimní kola pro octavia III 255/45 R17 na originální disky škoda  twister  (moc se mi líbí) 7,5"/17" ET49  ale určená pro superb II. Ve velkém TP mám zapsány 7,5"/18" ET51 a 7"/17" ET49 (pro stejné pneu 225/40 a 45) kromě jiných menších.  Vím že se dají dopsat ale musí být tipový list. Když jsem jej scháněl originál neexistuje a v Kladně u jedné firmy co je dokáže vystavit mě také nepotěšil Dokáží ho vystavit ale na STK ho nemusí přijmout jde prý o komunikaci Technik na STK se také tvářil spíše zamítavě. Prosím povedlo se to někomu?  Díky všem co se podělí o zkušenost nějak třeba i podobnou a všem hodně štastných kilometrů. Jarda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Jarda 2 napsal:

Zdravím všechny

Prosím jestli má někdo podobnou zkušenost. Rád bych si opatřil zimní kola pro octavia III 255/45 R17 na originální disky škoda  twister  (moc se mi líbí) 7,5"/17" ET49  ale určená pro superb II. Ve velkém TP mám zapsány 7,5"/18" ET51 a 7"/17" ET49 (pro stejné pneu 225/40 a 45) kromě jiných menších.  Vím že se dají dopsat ale musí být tipový list. Když jsem jej scháněl originál neexistuje a v Kladně u jedné firmy co je dokáže vystavit mě také nepotěšil Dokáží ho vystavit ale na STK ho nemusí přijmout jde prý o komunikaci Technik na STK se také tvářil spíše zamítavě. Prosím povedlo se to někomu?  Díky všem co se podělí o zkušenost nějak třeba i podobnou a všem hodně štastných kilometrů. Jarda.

Šířku ráfku a ET nikdo řešit nebude. Pro pojišťovnu je důležitý rozměr pneu a disku. A to máš zapsaný v TP. Zbytečný starosti se zápisem, který ti stejně nikdo neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s @Devil.... Mám podobnou zkušenost.

Při škodní události pojišťovna kontrolovala kola na voze i s ET. 

Moje oblíbená stanice STK v mém případě u mě kola apsolutne nerěší. I na potvrzení typoveho listu viděli auto jen s dálky

Hodně záleží na koho člověk kde narazí a koho zná. 

 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím všechny,

mám v TP zapsané rozměry kol následujícím způsobem (viz obr). 

Popravdě jsem z toho trochu jelen a proto se ptám:

Mám sadu alu disků 7Jx17 s ET49.

Z toho zápisu v TP mi není jasné jestli na tyto disky mohu použít zimní pneu 225/45 nebo si budu muset koupit další sadu disků 6Jx17, patřičným ET a pneumatiky 205/50?

Díky za info.

JirkaB

 

pneu.thumb.jpg.5449787f0962fd181d4c23c1a3e8c336.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý večer,

chtěla bych Vás poprosit o radu... 

Chci prodat Octavii 4, na které mám Alu ráfky 7,5J x 18“ ET 48 a chci koupit Octavii 3 r. 2019. 

Budou mi ty kola sedět na Octavii 3?  Pneu teď neřeším. 

Nemám k dipozici TP, tak nevím, zda kola prodat se 4-kovou nebo si je ponechat na 3.

Děkuji moc za rady

Irena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola na O3 mají ET51. Což znamená, že ty z O4 by byly o 3mm více ven z auta. Takový malý rozdíl asi není až tak důležitý, ale kdyby jsi měl nějakého poctivého technika na STK nebo policajta co je fanda so Škodovek a tohle bude vědět, tak bez zapsání so velkého TP bys měl problém.

7,5x18 s pneu 225/40  by bylo ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3. i 4. kový Octávky mají stejnou rozteč  náboje kola- tedy 5 x 112, pokud bude mít ta 3.ková ve velkým TP zaneseny 18ti palcová kola, tak to bude i oficiální ( jinak se to musí nechat zapsat na úřadě)

 

příklad disků prodávaných na OIII  s označením ŠKODA    https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5e0071498afm9-hlinikovy-disk-18-turini-43475.html

 též má ET 51

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dobrý den, koupil jsem Octavii 3 2016, na autě 225/45 17, zapsané i v Belgickem TP (ofotil jsem si ho než mi ho vzala na dopravce). Ale v novem českém VTP už tento rozměr není. Mám problém, nebo se počítá s povolenými rozměry od výrobce které v TP nejsou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...