Přejít na obsah

Bolero - Bluetooth - hlaska "Telefon nie je k dispozicii"


Doporučené příspěvky

Zdravim Vas

 

Rozhodol som sa dnes zaregistrovat a napisat Vam o mojom probleme s BT, nakolko sa mi zda ze v service v KE si s tym nevedia rady. Od samotneho prevzatia vozdila v r.2016 bojujem s problemom s BT (radio Bolero). Chyba sa prejavi hlaskou "Telefon nie je k dispozicii" na oboch displejoch hned po nasrartovani vozdila a nie je mozne ani sparovat telefon atd. Jediny workaround, ktory zatial funguje je vypnut motor na cca 1 minutu a opat nastartovat, funkcia BT je opat dostupna. V servise mi uz robili niekolkokrat update FW, nahral som im videa, poslal fotky, nakoniec po vycerpani vsetkych moznosti mi konecne po 3 rokoch vymenili aj riadiacu jednotku radia. Dufal som, ze problem je konecne odstraneny, Cca tyzden po vymene sa problem opat zopakoval. Tato "chyba" je nahodna, neda sa nasimulovat. Niekedy aj 2 mesiace nic a potom v priebehu tyzdna aj 3 - 4x sa tento problem prejavi.

 

Nestretol sa niekto s tymto problemom?

 

20190316_141842.thumb.jpg.1587b23fb2714845b64d7d630779f311.jpg

 

Sprava sa to tak akokeby BT jednotka akoze "chybala", alebo je z nejakeho dovodu blokovana .. .tazko povedat. Neverim ze by som "vymakol" 2x po sebe 2 vadne riadiace jednotky s rovnakym BT problemom.

 

Podla informacii, ktore som nasiel vraj BT jednotka je sucastou riadiacej jednotky radia a nie je umiestnena pod sedadlom spolujazdca.

 

V manual je tato hlaska popisana: Problém s jednotkou Bluetooth® v prístroji, vyhľadajte odborný servis.

 

Dakujem vopred za kazdu radu ...

 

PetoM

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsi si jist, že není problém v telefonu? Zkoušel jsi jiný?

Někdy se u mne stává, že je třeba mít telefon probuzený aby se připojil k autu a přehrávač v tlf se dal spustit, 

Dále se na telefonech stává, že některé funkce přestávají fungovat spolehlivě, když je v telefonu nainstalováno mnoho software, který tuto funkci používá, zvláště u pomalejších telefonů. Mi svého času takhle blbla i GPS.

Dále čínské značky mají méně spolehlivý sw, alespoň kdysi to platilo, teď nevím, mám Samsungy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 2 roky jsem měl jako náhradní vozidlo octu s Bolerem. Jízda ze servisu telefon OK. Druhý den jízda zpět auto vrátit Stejná hláška o nedostupnosti. Telefon S7E. Neměl jsem tehdy čas zkoušet ale když jsem se v servise vrátil opsat kilometry tak se mobil připojil. A jednotka BT si žije vlastním životem, bt se připojí i při vypnutém infosystému, to u mého Swingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, noaid said:

A jsi si jist, že není problém v telefonu? Zkoušel jsi jiný?

Někdy se u mne stává, že je třeba mít telefon probuzený aby se připojil k autu a přehrávač v tlf se dal spustit, 

Dále se na telefonech stává, že některé funkce přestávají fungovat spolehlivě, když je v telefonu nainstalováno mnoho software, který tuto funkci používá, zvláště u pomalejších telefonů. Mi svého času takhle blbla i GPS.

Dále čínské značky mají méně spolehlivý sw, alespoň kdysi to platilo, teď nevím, mám Samsungy.

 

 

Som si isty :-) je to uz druhy telefon, momentalne Samsung A5. Ale opat zdoraznujem, nejde o problem sparovania telefonu s BT. K tomu nemoze v tomto pripade ani dojst, pretoze samotna sluzba Bluetooth je nedostupna, neda sa vypnut ,zapnut - je tam len ta hlaska a da sa kliknut iba OK. Mne to pride akokeby system nerozpoznal, ze ma BT jednotku a tvari sa, ze tam nie je. Staci "restart" vypnutim motora, otvorim a zavriem dvere (vypne sa radio) a cca o minutu nastartujem a vsetko funguje. Ako da sa s tym zit, len ja neviem, ci sa to nemoze casom zhorsovat. Auto v zaruke este chvilu ;-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

37 minutes ago, milanxx said:

Před 2 roky jsem měl jako náhradní vozidlo octu s Bolerem. Jízda ze servisu telefon OK. Druhý den jízda zpět auto vrátit Stejná hláška o nedostupnosti. Telefon S7E. Neměl jsem tehdy čas zkoušet ale když jsem se v servise vrátil opsat kilometry tak se mobil připojil. A jednotka BT si žije vlastním životem, bt se připojí i při vypnutém infosystému, to u mého Swingu.

 

no vyzera to na moj problem :-) S tym rozdielom, ze ked sadnem do auta, tak telefon sa nema kam pripojit, pokial je vypnute zapalovanie ;-) BT ostane aktivne len v pripade, ze vypnem motor a ostanem sediet vo vozidle. Akonahle uz otvorim dvere, tak BT spojenie sa samozrejme prerusi a pokracuje hovor v telefone. Preto aj ten popisovany "restart" vyssie, kde spominam okrem vypnutia motora aj otvorenie a zatvorenie dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravim,

   bohuzel se musim pripojit se stejnym problemem. Hlaska v aute o nedostupnosti telefonu (telefony IOS i android predtim radne funfovaly) + dokonce se k tomu pridala i nefungujici navigace. Restart v podobe podrzeni zapinaciho tlacitka ci prehrani softwaru nepomahaji.

 

Pokud by mel nekdo radu, tak ji uvitam.

 

diky

M

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samý problém. Objevilo se to z ničeho nic. Co jsem vypozoroval, tak občas má tendenci rádio nabíhat extrémně rychle.  Dříve mu to trvalo o něco déle. Teď se sotva dotknu startovacího tlačítka a už hraje vč. naběhnutého displeje. Je to Fabia MR2019, ale s Amundsen. Běžně se odmítlo aktivovat bluetooth tak 4x do týdne. Po aktualizaci softwaru se to zatím za dva týdny objevilo jen jednou. Budu ještě chvíli sledovat. Jinak bude následovat výměna řídící jednotky informační elektroniky, která je ukryta v palubní desce a obsahuje právě modul s bluetooth. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, podarilo sa niekomu vyriešiť tento problém?

 

Vyzerá, že na novej Scale sa mi deje presne to isté. Bolero akoby zabudlo na bluetooth spárovaný telefón (iPhone XR) - zoznam pre auto známych zariadení je prázdny.

 

Ak chcem pripojiť telefón, tak musím znova spárovať Bolero s iPhonom pri každej jazde. A to mi prijde dosť blbé...

 

Ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozdravujem vsetkych :-)

 

tak pomaly nas je viac a viac ;-)

 

"Simply Clever", ako som pisal na zaciatku, mne vymenili komplet vsetko, aj riadiacu jednotku radia, skusal som aj starsiu verziu radia a problem sa opakoval + pri starsej verzii radia aj sw zatuhol a pod, A nieco podobne sa uz deje aj v Scale - ale je to odlisny problem. Moj problem je ten, ze nahodne ma po starte problem inicializovat BT ako sluzbu a neda sa ju pouzivat - menu je nedostupne, cize aj telefon (nemam moznost tym padom narabat s BT ako takym - proste je off). Deje sa to dodnes - servis nic nevyriesil a ja to prestal "riesit".  Ako pise jirkaf60, pomaha jedine restart radia po nastartovani - podrzanim tlacitka 10s a radio sa nanovo restartuje (treba prist na system, lebo bezne radio iba vypne) a potom funguje.

 

Neviem ako u ostatnych, ale mam pocit, ze sa to deje iba vtedy, ked startujem vozidlo a radio mam v mode, ze prehrava mp3 z SD karty. Jeden cas som vybral SD kartu a pocuval iba radio, k tejto chybe vtedy nedoslo. Ale kedze je nahodna, tazko s urcitostou povedat, ze je to v tom. Mozno typ SD karty je problem, alebo start radia v mp3 rezime ma nejaky bug v SW. V servise testoval jeden technik moje radio u seba v aute ale predpokladam iba v mode radio, takze v tejto kombinacii to nemusel byt problem ;-)

 

Rosvit, urcite by som to reklamoval, kedze si nepamata nastavenia pre BT a musis parovat mobil pri kazdej jazde. A to je uz novsi model auta aj telefonu a je aj prepracovanejsi SW, aj ked zaklad asi bude rovnaky pre vsetky novsie Skodovky.

 

Ked ma nieco nove pridem, napisem ... skusim kupit novu SD kartu, iny typ a hlavne nie microSD + adapter ako mam teraz ... mozno sa to tym vyriesi :-) dam vediet.

 

Pekny vecer

 

P.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám stejný problém na Škoda Karoq MR2019 (radio Amundsen).

Vypozoroval jsem, že občas dojde k tomu jako by modul BT nebyl správně inicializován při startu vozidla. Na mobilu (iphoneX) najednou není původní síť SKODA_BT vůbec viditelná, místo ní se v telefonu objeví jen jakási nová nesmyslná BT síť (změť znaků) na kterou se nelze připojit. Tedy mobilem to opravdu není, mám ověřeno i na jiném mobilu, je to prostě autem! Těžko říct, jestli je to hardwarový nebo softwarový problém... Dochází k tomu jen občas a pomůže mi jen restart radia při jízdě (10s podržet tlačítko power - provede se restart a tím pádem opakovaná inicializace celého infotainmentu).

Servis jsem o tom zatím pouze informoval a tvrdí mi, že se s tím ještě nikdy nesetkali. Ale jak tu čtu, nejsem jediný s tímto problémem, což v servisu také určitě zmíním! 
 

Budu reklamovat, nicméně mám obavy zda to někdo vyřeší, pokud úplně nepomohlo ani přehrát software a vyměnit jednotky...

 

Dá se s tím žít, ale u nového auta mne to překvapuje!

 

Doufám, že se to tu podaří časem někomu 100% vyřešit :)


J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
On 1/16/2020 at 9:25 PM, Mr.Karoq said:

Zdravím,

mám stejný problém na Škoda Karoq MR2019 (radio Amundsen).

Vypozoroval jsem, že občas dojde k tomu jako by modul BT nebyl správně inicializován při startu vozidla. Na mobilu (iphoneX) najednou není původní síť SKODA_BT vůbec viditelná, místo ní se v telefonu objeví jen jakási nová nesmyslná BT síť (změť znaků) na kterou se nelze připojit. Tedy mobilem to opravdu není, mám ověřeno i na jiném mobilu, je to prostě autem! Těžko říct, jestli je to hardwarový nebo softwarový problém... Dochází k tomu jen občas a pomůže mi jen restart radia při jízdě (10s podržet tlačítko power - provede se restart a tím pádem opakovaná inicializace celého infotainmentu).

Servis jsem o tom zatím pouze informoval a tvrdí mi, že se s tím ještě nikdy nesetkali. Ale jak tu čtu, nejsem jediný s tímto problémem, což v servisu také určitě zmíním! 
 

Budu reklamovat, nicméně mám obavy zda to někdo vyřeší, pokud úplně nepomohlo ani přehrát software a vyměnit jednotky...

 

Dá se s tím žít, ale u nového auta mne to překvapuje!

 

Doufám, že se to tu podaří časem někomu 100% vyřešit :)


J.

Ahoj, podařilo se Vám to nějak vyřešit? Mám úplně ten stejný problém jako ty. Mám Škoda Rapid MR2019 Monte Carlo - rádio s navi (amundsen?). 

 

Tak 2 z 10ti pokusů se telefon nepřipojí, nutno resetovat rádio podržením zapínacího tlačítka rádia. Telefon už mám za tu dobu auta třetí, takže telefonem to není. Všimli jste si toho, že při nefunkčnosti připojení Bluetooth nejde ani aktivovat Android Auto, a Smartlink pořád píše "Smartlink se spouští.." a nic se nestane do resetu rádia? 

 

Diky za info 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
V 21. 3. 2019 na 12:39, noaid napsal:

A jsi si jist, že není problém v telefonu? Zkoušel jsi jiný?

Někdy se u mne stává, že je třeba mít telefon probuzený aby se připojil k autu a přehrávač v tlf se dal spustit, 

Dále se na telefonech stává, že některé funkce přestávají fungovat spolehlivě, když je v telefonu nainstalováno mnoho software, který tuto funkci používá, zvláště u pomalejších telefonů. Mi svého času takhle blbla i GPS.

Dále čínské značky mají méně spolehlivý sw, alespoň kdysi to platilo, teď nevím, mám Samsungy.

 

Ee

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

to Jenda:
Takže zkušenosti s tímto problémem, který jsem popsal viz výše jsou po cca půl roce následující.

1. V servisu jsem vše popsal, provedli diagnostiku, samo nezjistili nic zvláštního, tak jsme se domluvili, že to budu nějakou dobu sledovat a pak dám vědět.

2. Momentálně jsem v situaci, že tato “závada”, která se vyskytovala před cca půl rokem každou cca 2.jízdu, nyní sama od sebe mizí a četnost výskytu se snižuje (nyní max. cca 1z20 startů). Takže to už neřeším - buď je to nějaký softwarový problém při inicializaci infotainmentu nebo se “zajely” nějaký el.obvody, těžko říct! Budu sledovat samo dál a uvidím...

 

PS: mobilem to není, mám furt stejný a zkoušel jsem dříve i jiné mobily. Je to autem!
 

Snad to samo zmizí úplně a bude klid. V servise na mě koukají jak kdybych spadnul z višně, prej jsem jedinej, ale tady je jasný, že nejsem... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsetkych.

 

ja som to uz prestal celkovo riesit ... ako aj Mr.Karoq pise, ono to odrazu prestane a dlho dlho nic ... od zaciatku roka sa mi to stalo mozno 2 - 3x. Predtym za tyzdne viackrat. Ja som bol predtym v servise aj s tou hlaskou na displejoch, aby mi verili ... stahovali diagnostiku atd a len restartli radio :-D.

Je to skoda casu a energie. Radio nastastie funguje a z casu nacas tato chyba vyskoci, ale uz som to prijal ako bug SW, ktory zial nevedia odstranit alebo to jednoducho nepovazuju za problem :-D.

 

Pre uzivatela JEDNA - ked sa tato hlaska objavi, menu Telefon nie je k dispozici a myslim, ze ani bluetooth. Este overim ked sa to stane najblizsie a potvrdim ;-)

 

Ahojte

 

P.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...