Přejít na obsah

Disperzní barva na autě-odstranění


Míša

Doporučené příspěvky

Zdravím.

 

Potřebuji pomoc. Jak byl v minulých dnech velký vítr, tak nějaký idiot natíral u nás na sídlišti fasádu a zastříkal všechna auta na parkovišti. Jde pravděpodobně o barvu s vysokým podílem disperze (bílou).

 

Jak to dostat dolů a neponičit lak ? Ze skel to jde opatrně seškrábnout dřívkem, ale o lak se bojím. Jsou to tisíce malých kapiček...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ředidlo je dost široký pojem a řekl bych, že většinou z nich to nepůjde. Určitě by to šlo něčím na bázi acetotonu, či toluenu, ale to na lak nedoporučuji. Asi bych to nechal být, podle mě to časem musí pustit samo. Případně bych to zkusil opatrně nahřát, jestli to nezměkne a pak seškrábnout.

 

Případně pokud je znám viník, tak vymáhat škodu po něm - řemeslníci firmy na to mají pojistku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Martin Z napsal:

To bych ho zabil:wallbash:... Co s tím nevim. Radeji bych s tim na radu do nejake lakovny nebo AS

Stoupni si do fronty, na tom parkovišti běžně stojí 100+ aut. Vzal skoro všechna. Bohužel, nevíme, odkud ta bílá sprcha přišla. :-(

 

před 12 minutami, Petr AMF napsal:

Kdysi jsem měl auto postříkané asfaltem. Byl mi doporučen perchloetylen. Rozhodně je šetrnější nežli ředidlo. 

No, uvidím. Zkusím někde v koutě v kufru, co to udělá s lakem. Zkusím perchlor, toluen, aceton, benzín a Isopropyl alkohol :-)

 

před 9 minutami, Wittmann napsal:

Ředidlo je dost široký pojem a řekl bych, že většinou z nich to nepůjde. Určitě by to šlo něčím na bázi acetotonu, či toluenu, ale to na lak nedoporučuji. Asi bych to nechal být, podle mě to časem musí pustit samo. Případně bych to zkusil opatrně nahřát, jestli to nezměkne a pak seškrábnout.

 

Případně pokud je znám viník, tak vymáhat škodu po něm - řemeslníci firmy na to mají pojistku.

Jak jsem psal výše, pachatel neznámý, bohužel. O variantě, že se na to vy..ru uvažuji, jen se bojím, aby se z té barvy neuvolnilo něco, co mi sežere lak, dřív než to "oprší"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

“Nitro” ředidla dokážou udělat s lakem celkem paseku, každopádně muselo by to ředidlo působit dýl. Jinak hodně rychle prchá tak přetřením na papírové utěrce by to nemělo nic extra udělat. Zkoušel jsem to použít na asfalt a pomáhalo to, každopádně celý bok auta jsem si raději netroufl. Koupil jsem nakonec něco z “odborného” eshopu, dolů přidám fotku. A to teda smrdí jako něco mezi benzínem a ředidlem S6000 a podobně ? 

Když to potom hned přepucuješ autošamponem a navoskuješ tak to bude v pohodě.

D059D4D3-8CCC-42BD-AA46-9CCCAAC3929C.thumb.jpeg.b78613c3243da43b6f6a319f91f0137a.jpeg 

No a tu myčku jsi zkoušel nebo si jen myslíš, že to vůbec nepomůže? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, MilanHos napsal:

“Nitro” ředidla dokážou udělat s lakem celkem paseku, každopádně muselo by to ředidlo působit dýl. Jinak hodně rychle prchá tak přetřením na papírové utěrce by to nemělo nic extra udělat. Zkoušel jsem to použít na asfalt a pomáhalo to, každopádně celý bok auta jsem si raději netroufl. Koupil jsem nakonec něco z “odborného” eshopu, dolů přidám fotku. A to teda smrdí jako něco mezi benzínem a ředidlem S6000 a podobně ? 

Když to potom hned přepucuješ autošamponem a navoskuješ tak to bude v pohodě.

D059D4D3-8CCC-42BD-AA46-9CCCAAC3929C.thumb.jpeg.b78613c3243da43b6f6a319f91f0137a.jpeg 

No a tu myčku jsi zkoušel nebo si jen myslíš, že to vůbec nepomůže? 

Díky za tip. Zkoušel jsem pár kapek té sračky setřít z mokré kastle po dešti, ale celkem bez úspěchu, takže myčka nevím, nevím. Navíc dávám přednost ručnímu mytí svépomocí v takových těch boxech, co jsou u větších benzínek, takže tam učiním pokus.

 

Co se týká pokusů o zjištění pachatele, tak jsme zatím neuspěli. Přímo na našem baráku nikdo nic nedělal, ani na protějším, ale klidně to mohl přivát ten vichr ze sousedního bloku. Ulice na sídlišti jsou otevřené, neuspořádané a vítr se honí sem a tam, bohužel. Ještě se poptám sousedů na domovní schůzi, jestli nebyli úspěšnější.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:kol-21:   Mám podobnú inafarktovú skúsenosť, biela farba na červenej Felícii. Banda kubánskych spoluobčanov striekala panelák a vietor sa postaral o zvyšok. Jeden magor z tej partie mi poradil, aby som si nechal prestriekať auto. Mať pri sebe hever zo Žigula, tak ho má v hube. Fľaky pri troche pozornosti boli vidieť.  Ak to zaschne je to v pr...i. Nepomohlo ani Tempo. Viac som neskúšal, auto šlo na predaj. 

Technický benzín ak pritisneš pri čistení naruší lak.

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alkoholy lak na autě nepoškodí a domnívám se že benzín taky ne (už jen kvůli tomu, že se občas vycmrndne kolem nádrže a tak). Otázka je jestli to něčím z toho půjde dolů, ale s nějakýma ředidlama nebo perchlorem bych byl dost opatrný. Ještě můžeš zkusit nějaký odlakovač na nehty z drogerie (třeba bezacetonový), bývají na bázi ethylacetátu, to je celkem dobré rozpouštědlo a za pokus to stojí (přinejhorším vyhodíš 30 korun). Ale určitě to zkoušej nejdřív na malým kousku jestli to něco nedělá s lakem a až pak na větší plochu. 

Případně bych ještě jednou zkusil nejšetrnější metodu, jar a vodu a zkusit jestli to nepůjde nehtem nebo nějakou plastovou špachtličkou (třeba plastovou lžičku). Když to šlo dřívkem ze skla, je dobré znamení. Fasádní barva, troufám si tipnout, musí jít dolů takhle. Nějaká syntetika by byla horší. Hodně štěstí :)

Editováno: , autor: Honza K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Míša odkud jsi? Máš k tomu poškození nějaké fotky? Můžu se ti na to podívat, jestli budeš mít zájem. Byl lak před "nehodou" něčím ošetřený?

S ředidly bych byl hodně opatrný. Technický benzín je ok, ale je otázka, zda to vezme dolu. Co se týče mechanického odstranění, nejšetrnější bude clay a troufám si říci, že by to měl sundat. Se špachtličkami a nehty bych byl také opatrný, můžeš si poškodit lak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vážení, děkuji všem za zájem. Mám nové zprávy. Detektivní kancelář "Míšova manželka and dcera" zjistila, že barva pochází, a teď se držte, ze stříkání vyhrazeného stání pro invalidu přímo na našem parkovišti. Ti dementi to stříkali v tom největším větru. Pak si to asi uvědomili, nechali toho (proto jsme o tom nevěděli, dělali to dopoledne a stání není dostříkané a není dobře vidět) a utekli. Jenomže žena je viděla, zrovna pracovala z domova a spojila si to až teď, když se vrátila ze služebky.

Budeme podnikat kroky. I právní, jedním z postižených je JuDr.

A teď to hlavní, dnes jsem zkoušel různé metody odstranění. Nejlépe to šlo dolů za A) dřívkem od zmrzliny a pak, a to se opět podržte, za B) dětskými vlhčenými utěrkami na miminkovské zadky !!! Pak se taky celkem osvědčil isopropyl alkohol. Vše ostatní buď nefunguje a nebo je moc nebezpečné (ředidla, jak syntetika, tak nitro)

Postup bude tedy následující, ruční umytí svépomocí v takovém tom boxu u benzínky (kartáče automatické myčky se nesmí k mému autu přiblížit blíž, než na 10 metrů), odstranění všech podělaných kapiček barvy a opětovné umytí a ošetření voskem. V tomto bodě bych požádal Soraye a spol. o tipy, čím ošetřit.

 

Děkuji za pozornost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...