Jump to content
Martin18

Panoramatické střešní okno - pazvuky

Recommended Posts

Resil nekdo vrzani panoramatickeho stresniho okna? Vrze zavrene i otevrene pri teplote kolem 15 C, nez se ohreje interier.  Otevrene = nevrze tesneni na sklo. Vrze pri krouceni kastle na nerovne vozovce. 

Vrzala mi panorama při krutu karoserie, třeba když jsem jel přes dlažbu. Dělalo mi to i při ohřátí interiéru, ale jen když byla zavřená. Pokud jsem jí vyklopil nebo otevřel, byl klid. Skřípání se ozývalo z míst nad hlavou řidiče. Měl jsem to na 2x v servisu a podruhé se jim to povedlo ve spolupráci se ŠA odstranit. 

Přesně nevím. Něco promazávali a seřizovali na rámu střechy. Dělali mi to v Auto Štěpánek na Praze 10.

V rámci servisní prohlídky se má pročistit a promazat vedení, k tomu určeným mazivem a to v některých případech pomůže, někdy jen dočasně.

Na můj datum výroby bylo TPI (číslo nemám)- dotažení  povolených šroubů, teprve to pomohlo a už se nic neozývá.

Samozřejmě se servis bude nejdřív snažit jen namazat jestli to nepomůže, dotažení totiž znamená rozebrat střechu a to je nejméně na půl dne.

Ja vzdy premazavam raz ročne týmto a nikdy mi panoráma ani nevrzla

1247.jpg

To jsem kontroloval, promazane je to cele dost. Ja v tom slysim lupani plastu. Asi by se to auto muselo cele ponorit do olejove vany, aby byl konec vsem pazvukum. Rozhodne to ale v teto tride neni vyjimka, vrzou i drazsi auta 

Jak.cz, a jaky mas mesic/rok vyroby?
    04/2015 ale to TPI bylo na rozmezí min. dvou let. Pokud nejsou dotažené šrouby , originál mazivo nepomůže a to je hodně dobré mazivo, mám lahvičku i sprej a klasický teflon je účinkem oproti tomu slabota.

Co je v tom TPI by mě zajímalo. Podle toho co píše jak.cz, můžu asi čekat, že se problémy za nějaký čas vrátí. Kdyby měl k TPI někdo přístup, dejte ho sem prosím. 

U sedanu pomůže vycvaknout strop od střešního okna (stačí zepředu a z boku tam kam se dostaneš) a máznou ten plast zespod kde se dotýká stropního panelu. U combi většinou takový problém nebývá

Koukal jsem na to, ale vypada to dost pevne spojeny a figl na "vycvaknuti" jsem nenasel. 

Zkus třeba nějaký plochý čistý šroubovák, ideálně něco plastového strčit mezi strop a ten plast. Nervat to dolů aby se nezlámala stropnice a nevyskákali příchytky, ale jen zlehka odcvaknout všechny ze předu a pár z boku aby ses tam dostal malíčkem s nějakým mazivem a lehce přejet ty plastové hrany.

Nebylo to ono. Neni tam kontakt, stropnice se nedotyka. Trochu mi to prijde, jako kdyby to lupalo primo ve stropnici, jak se krouti. 

Sice se tu řeší pazvuky, ale po třech letech nefunguje zatahovaní roletky, otevřít jde, zavřít ne. Klíčem to funguje, že by tlačítko? Je to opravitelné, nebo pouze jako komplet?