Přejít na obsah

prasknutí přívodní hadice nafty Octavia III 1.6 TDI


Michal Jandl

Doporučené příspěvky

Zdravím, měl jsem takovou zajímavou zkušenost, kdy mi praskla přívodní hadička nafty, krátká část cca 10cm před motorem. Octavia III r.v. 2016.

Máte někdo podobnou zkušenost? Překvapilo mě to u tak poměrně nového auta. V motoru to vypadalo spíše jako Křižíková fontána, navíc používám VIF tak smrdí celý motor.

Může někdo poradit jak nejlépe vyčistit motor, snažil jsme se co nejvíce vyčistit, a vysušit, ale jen kam se dostal zhora a osušit kabeláž. Hadička vyměněna.

Jsem sice více méně amatér, ale nehrozí, že někde blafne, nerad bych aby mi auto ještě zahořelo. 

 

jsem tady poprvé, tak snad jsem vložil dobře a někdo mě nezamkne...

 

Díky Michal

Editováno: , autor: Michal Jandl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně to propláchni. Zajed do ruční myčky  hod cca. 30 kč. Pomyj to trošku čistící směsí pak to pořádně vyplachni demineralizovanou vodou a budeš mít motor jak nový. Naftě to rozhodně nevadí. jednak jsem to dělal když mi prosakovala nafta kolem vstřikovačů nebo když se mi vylil olej při výměně na motor a dělají to běžně překupnící aut. Jen nemiř vysokým tlakem z blízka na konektory, měkké přechody a elektriku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...