Přejít na obsah

Chyby airbagů


martkawa

Doporučené příspěvky

Nie.

Tymto kablom viem nastavit aj rozne hodnoty a urobit aj diagnostiku. Usetril som kopec penazi za kazde nastavenie v servise.

Zatial som neprisiel na funkciu, ktora sa nedala tymto kablom nastavit.

 

Este len v piatok som nastavil pripomenutie servisu.

 

Pisal som tu na fore aj vsetky funkcie, ktore sa daju upravit cez VCDS, bohuzial som prave teraz zistil, ze toto tema bolo zmazane (zeby mistri fora nechceli prichadzat o ksefty?)! :kol-134:

Nechapem preco., ked na briskoda.net je to volne dostupne...

 

Ještě jednou napiš takový nesmysl a smažu já tebe. Tady se nic bezdůvodně nemaže a pokud ti něco zmizlo, špatně jsi vybral sekci, téma apod. Forum je plné rad a světe div se, všechny tady jsou - od toho fóra bývají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim. Chcem sa poinformovat tu, kym pojdem do servisu, kde mi za to nauctuju nejaku nehoraznu sumicku ;)

Nedavno som isiel autom k rampe, kde som musel vystupit, zazvonit na vratnika nech mi otvori rampu a ked som nasadal spat do auta, tak zrazu mi vyskocila zlta kontrolka airbagu a vypisalo mi na Maxidote "Chyba airbagu".

Skusal som par krat vymazat chyby cez VAG, ale nepomohlo. napadlo mi ci pri nasadani sa nemohlo nieco stat iba s kablikmi, len neviem ktore kontrolovat, kedze pod sedadlom je dost blby pristup a je ich tam pozehnane.

Pripadne da sa nejako pozriet kabel az k tomu airbagu.

Hej a VAG mi vypisal, ze to je airbag na soferovej strane.

Dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V ‎28‎.‎11‎.‎2016 at 11:19, matelkoxxl napsal:

Zdravim. Chcem sa poinformovat tu, kym pojdem do servisu, kde mi za to nauctuju nejaku nehoraznu sumicku ;)

Nedavno som isiel autom k rampe, kde som musel vystupit, zazvonit na vratnika nech mi otvori rampu a ked som nasadal spat do auta, tak zrazu mi vyskocila zlta kontrolka airbagu a vypisalo mi na Maxidote "Chyba airbagu".

Skusal som par krat vymazat chyby cez VAG, ale nepomohlo. napadlo mi ci pri nasadani sa nemohlo nieco stat iba s kablikmi, len neviem ktore kontrolovat, kedze pod sedadlom je dost blby pristup a je ich tam pozehnane.

Pripadne da sa nejako pozriet kabel az k tomu airbagu.

Hej a VAG mi vypisal, ze to je airbag na soferovej strane.

Dakujem za rady.

 

Měl jsem to podobně, ovšem u spolujezdce. Byl vytrženej kábl z konektoru pod sedačkou. Přístup tam není nic moc, ale po odsunutí sedačky do max se to celkem dá.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

O víkendu jsem ujel převážně po dálnici cca 130 km a pak jak jsem přijel na okresky a trošku na to šlápnul, tak se mi v jedné zatáčce rozsvítila chyba airbagu.

Nejsem si jistý, ale možná jsem cítil něco ve volantu, ale nejsem si tím moc jistý, mohla to být jen nerovnost na silnici.

Konečně jsem se dostal k funkční aplikaci Carista a ta mi napsala chybu 01590 Igniter for interruption battery (N253)

Nesetkal se s tím někdo?

Něco jsem vygooglil, že snad nějaká pojistka u aku v kufru (3,6), nebo nějaká podvolantovka.

Nějaké bližší info jak co zjistit, nebo nějaké nápady?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak mi včera také vyskočila chyba airbagu. Čtení chybových kódů přes Torque nenašlo nic. Dnes jsem se stavil v servisu a tam diagnostika potvrdila chybu čidla ve dveřích řidiče, čili podezření padlo na průchodku. Před chvílí jsem na ni koukl a našel v ní jeden zlomený drát hnědé barvy. V potu tváře jsem ho nastavil a spájel. A nic (!). Chyba airbagu svítí dál. Takže tam je asi zlomený ještě nějaký další, který ještě drží na bužírce.

Nemáte někdo popis toho svazku? Jaké barvy vedou k nárazovému čidlu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mě začala svítit kontrolka airbagu a Vag ukázal tohle...při smazání chyby se objeví za 3-7 dní znova..akorát nevím na co se zaměřit, pod sedačkou, ve dveřích, kde co a proč?  Sup II, r.v. 2009

 

01221 - Crash Sensor Side Airbag; Driver Side (G179) 
            010 - Open or Short to Plus - Intermittent - MIL ON

 

dííííky

Editováno: , autor: sipmart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak podíval jsem se na průchodku ve dveřích řidiče a tím jak jsem to oddělával se uplně ulomil hnědý káblík a zelený je odizolovaný, po rozdělání tapecu dveří jsem zjistil, že tyhle barvy zrovna vedou k čidlu airbagu....akorát prostě nevím jak to opravit, je tam blbý přístup a myslel jsem si, že když oddělám tapec, tak průchodku normálně vytáhnu a dráty nadpojím, tzn. pájkou spojím a zaizoluji.....jak na tuhle opravu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Průchodka jde vycvaknout/vytrhnout nahoře na straně u auta. Na straně u dveří to jde také - chce to velký plochý šroubovák a trochu citu (větší porod je to tam pak na straně dveří nacpat zpět. Místa tam moc není, ale trochu si pomůžeš, když uvolníš ten černý omezovač úhlu otevření (jeden šroubek na kastli). Nakonec jsem stejně dveře rozhodil, protože se mi ty dráty v průchodce zdály docela napnuté - trochu jsem to ve dveřích povolil a ten šponung zmírnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som tu priechodku otvoril a nasiel tam jeden zeleny drot uplne zlomeny a jeden hnedy trochu hrubsi uz mal porusenu izolaciu. no pristup k druhemu koncu zlomeneho drotu nebol, tak som dal dolu aj tapacir, no nic som tym neziskal, kedze ten zvazok kablov ide vo dverach este pod plechom a vychadza cez dalsiu prechodku... no katastrofa, nechapem ako sa to niektorim podarilo opravit doma. ja som na to nemal nervy, tak som ho dal do servisu, este je tam, tak som zvedavy kolko to bude stat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...