Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


Kokeš

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...

Mě nešly otevírat pravé zadní dveře, neříkám o sobě že jsem zrovna automechanik ale logické myšlení a selský rozum mám. Tak jsem nad tím koumal kde je chyba a přišel jsem na to (alespoň tedy u mého problému) chybou byla špatně seřízená západka zámku.

No a jelikož nemám ten speciální klíč (nějakej tisícihran či co?), tak jsem zajel do autorizovanýho servisu, myslel jsem jak to bude oprava na pět minut, no to byla chyba si tohle myslet o AUTORIZOVANÝM SERVISU, že jsou tak dobří, strávil jsem tam celkem asi hodinu.

Vysvětlil jsem kde je chyba a co je potřeba udělat, ten co přijímá opravy mi řekl že nechápe mé popsání chyby, že to dá mechanikovi a ten se na to podívá a pak se uvidí co stím dál.

Poté co se mechanik vrátil z dílny a vysvětloval tomu příjemčímu že to nezpraví, že je vadný zámek a že ho teď nemá, musí ho objednat, jsem začal pěnit. Proč chce měnit plně funkčí zámek když je chyba v západce, stačí ji jen seřídit.

Pak začala teprve ta pravá tahanice, kdo má pravdu, že prý proč si ten zámek nechci nechat vyměnit když je auto ještě v záruce, že nic nezaplatím (auto totiž bylo staré asi měsíc), jsem se už fakt vytočil a řekl ať mi dá k dispozici automechanika že mu přesně řeknu co má udělat když nechápou co ponich chci.

Po té co jsem automechanikovi přesně řekl povolit tenhle šroubek a tenhle šroubek a seřídit zámek, jsem jim poděkoval za ochotu a spolupráci a spokojený odjel domů. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj lidi, mám megaproblém a nevím, kdo by mi mohl poradit: :help:

Na zadních levých dveřích jsem vyměnil tapecirung, šlo to jak po másle, ale problém nastal, když jsem auto zamknul a potom odemknul. Dveře zůstaly zamčené, nejdou otevřít ani zevnitř. Motor z centrálu na dveřích při odemikání i zamikání cvaká jak by měl. A při tom dveře jsou stále zamčené! Teď nevím co s tím! Kde mohla nastat chyba? :help:

Je to krátká Fabie classic r.v.2006 s centrálem bez dálkového.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vím taky, že to je průser...

Auto ještě v záruce a když s tímhle přijedu do servisu, tak ze mě radost mít nebudou...

tak skus ist do servisu stym ze ti neidu otvorit dvere znicoho nic ;)

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jaký lanko??? Pod tapeci je jen od vnitřní kliky a tím si nepomůžu, bo když je zamknutý centrálem, tak zevnitř auto otevřít nejde nikdy!

Celý mechanizmus odemikání je schovaný pod plechem a ten plech je pěkně přinýtovaný k rámu dveří, takže babo raď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je možný, ale to lanko je uchycené za kliku, bo tu kliku jdu vytáhnout tak o 1 cm (u ostatních dveří asi 3). Když za kliku zatáhnu, tak jenom kousek, dál to nejde. Prostě ty dveře jsou zamčený centrálem a jinak než centálem je odemkout nejde (v mém případě to nejde ani centrálem)

Zlatá moje bývalá Š 120L !!!!!!!!

Tak moj mili cely system je na tom lanku (otvaranie dveri) to lanko ti otvara dvere :) aspon si myslim ak nie tak ma opravte :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píše sa MILÝ....

Inak, daj dole aspon kluku vbútornú, tá ti pojde dať dole.

Skontroluj ten bowden čo ním ťahá tá kluka v akom stave je. ak je ako píšeš potiahnutelný len trochu kukni pod tapec, ja viem že sa tam poterá zle ale aj tak.

Mne sa podobný prípad stal ked som menil klučky vonkajšie. proste som zamkol a už neotvoril. A to boli vodičove dvere. Problém bol a je tu už popoísaný v tom že klučka za zámok ťahá lankom na konci ktorého v klučke je čierny zubatýž profil. ten keď dáš moc ku vonkajšej strane klučky po zamknutí už neotvoríš. Proste lanko musí byť volné.

Skontroluj si stav toho profilu ako je na obtázku. ak je moc do prava (vonkajšuia strana klučky) zober adekvátny skrutkovač tlačením profilu do zadu ti to pekne preskočí o zúbok a skús potom otvoriť.

Samo že to nemusí byť tvoj problém :) a rob to opatrne aby si si nepoškokdil klučku

post-3171-1198322622_thumb.jpg

post-3171-1198322660_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod tapec jsem se podíval a vše OK!

Ten profil jsem našel, zatlačil šroubovákem a on přeskočil o několik zubů dovnitř a NIC! Mám ho zatlačit ještě víc? Nebo shodit úplně?

Ještě takový dotaz: Jak mám sundat tu malou krytku u kliky? Ona se brání :-) Můžu použít větší násilí??? Nerad bych něco poškodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod tapec jsem se podíval a vše OK!

Ten profil jsem našel, zatlačil šroubovákem a on přeskočil o několik zubů dovnitř a NIC! Mám ho zatlačit ještě víc? Nebo shodit úplně?

Ještě takový dotaz: Jak mám sundat tu malou krytku u kliky? Ona se brání :-) Můžu použít větší násilí??? Nerad bych něco poškodil.

Ta venkovní krytka vedle kliky bez otevření dveří a povolení šroubku vyndat nejde. Tak aby jsi něco neponičil. Nicméně pokud jsi s tímhle lankem nic nedělal, tak bych v něm problém neviděl, samo od sebe se nenapne. Vyjíždí ti kolíček při odemčení, resp. zkoušel jsi ho vytahnout ručně? Teda pokud ho tam máš?

Vyndat vnitřní kliku ven a tahat přímo za lanko jsi taky zkusil?

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolíček tam není. Za lanko z vnitřní strany tahá klička, mám to odzkoušený, ale takhle si stejně nepomůžu, tímhle centrál neodemknu. Co kdybych se nějak pokusil sundat tapci a ten přinýtovaný plech nějak vyrvat? Pod tím plechem je ten mechanizmus odemikání. Maximálně vezmu rozbrušku a budu řezat hlava nehlava! :-(

Ta venkovní krytka vedle kliky bez otevření dveří a povolení šroubku vyndat nejde. Tak aby jsi něco neponičil. Nicméně pokud jsi s tímhle lankem nic nedělal, tak bych v něm problém neviděl, samo od sebe se nenapne. Vyjíždí ti kolíček při odemčení, resp. zkoušel jsi ho vytahnout ručně? Teda pokud ho tam máš?

Vyndat vnitřní kliku ven a tahat přímo za lanko jsi taky zkusil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolíček tam není. Za lanko z vnitřní strany tahá klička, mám to odzkoušený, ale takhle si stejně nepomůžu, tímhle centrál neodemknu. Co kdybych se nějak pokusil sundat tapci a ten přinýtovaný plech nějak vyrvat? Pod tím plechem je ten mechanizmus odemikání. Maximálně vezmu rozbrušku a budu řezat hlava nehlava! :-(

Jasně, ale stejně sundej vnitřní kličku, nech volně lanko s bovdenem, zamkni a odemkni a za

tahni za lanko. Případně ještě zkus domačknout dveře.

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolíček tam není. Za lanko z vnitřní strany tahá klička, mám to odzkoušený, ale takhle si stejně nepomůžu, tímhle centrál neodemknu. Co kdybych se nějak pokusil sundat tapci a ten přinýtovaný plech nějak vyrvat? Pod tím plechem je ten mechanizmus odemikání. Maximálně vezmu rozbrušku a budu řezat hlava nehlava! :-(

flexou nic v aute nerezej propalis vse v okruhu jednoho metru!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...