Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 5 let později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 roky později...

Zdravím všechny škodováky :), prosím vás všechny o radu. Chtěl bych se sám pustit do výměny chladící kapaliny, někde jsem četl, že musím odpojit konektor čidla teploty.. chtěl bych se zeptat kde tento konektor najdu..., poté vypustit chladící kapalinu.. zde zase potřebuju poradit kde v okruhu se nejlépe vypustí chladící kapalina..

A na závěr dolití směsi opět zacvaknout konektor čidla teploty a tím by se měl okruh odvzdušnit..

 

Prosím o radu, jestli to tak je správně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,
četl jsem už spoustu diskuzí atd. Viděl jsem i různá videa např. https://www.youtube.com/watch?v=ozDKnNzYaJ0
Ale pořád si nejsem jistý, jelikož jsem to nikdy nedělal ani nic podobného, ale zvládnout bych to měl. Mám připravený fridex 3L + 3L destilky.
 Ta chladící kapalina je tam snad 5-10 let, přes expanzku už ani není vidět. Auto má najeto 80tis. 

 Mám obavy z toho abych vypustil všechnu kapalinu a pak jak to budu vyplachovat tak i tu vodu. Stačí prostě jen otevřít tento ventil: viz obrázek?

Můj plán je: pootočit tím šroubem, otevřít expanzku a čekat až se vylije. Poté zavřít a nalít normální vodu, nastartovat a zapnout topení a jezdit 10 minut( toto opakovat třeba 2x a vždy vypustit a napustit vodu dokud to nebude jakž takž čisté :D).
 Je tento postup v pohodě? Měl bych si dát na něco pozor? Děkuji za odpovědi 

dsds.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem mechanik, kazdopadne si pri vyposteni otevri expanzku, at tam jde vzduch a tomu kohoutu bych se radeji vyhnul, nemusis ho pak zavrit (dostal jsem radu od mechanika), misto toho jsem odpojil dole hadici. Tu nadrzku taky nevymejes, nekdy je lepsi koupit novou kdyz to chces mit hezky, nebo se drbat vyplachem treba Arvou, ale jako nova nikdy nebude. Muze zlobit cidlo hladiny uvnitr, kdyz to bude moc zasrany. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...