Jump to content
boban1108

Dodací lhůty OIII

Recommended Posts

Zdravím.

Počátkem ledna jsem si objednal krátkou OIII s 1,8 TSI a manuálem. Prodejce říkal, že to bude trvat 4-6 měsíců. Řekl mi, že to objednal a nyní čeká ná oznámení data výroby. Od té doby se nic neděje. Předpokládám, že ten motor a má konfigurace asi nejsou příliš časté a tak se bude čekat, až se jim sejde více podobných objednávek a pak to vyrobí. Ale i tak - je takto dlouhá doba možná? Dá se někde zjistit aktuální stav objednávek, případně výrobní plán, kdy můj kus přijde na řadu?

určitě ale tyto informace nejsou zcela dostupné, je třeba tlačit na svého prodejce, neb cesty jsou, jen je musí buď objevit nebo umět využít....

Tak jsem se dozvěděl u dealera, že by se měla vyrábět v týdnu 17. - 21.03., tedy cca 2 měsíce od objednávky. Strašení 4-6 měsíců tedy bylo zbytečné. Už se těším!

Trošku cifra v dnešnej dobe za benzin manual :D Si si mal vyboxovať neaku zľavu ....veď za to maš RS s trošku iným image....

Edited by dvorcidlo0

Slevu jsem si samozřejmě domluvil - 16%. Konfigurace je netypická, já vím. Ale RS má snížený podvozek a u mě na zahradě bych s tím mohl mít problémy. A automat nechci, já rád řídím a řadím. Každý se mi směje.

Já mám velice prudký nájezd. Zkoušel jsem to měřit s OIII a chybí mi tam 4cm. Pokud je auto naložené, nedej bůh že jedu trochu rychleji a zhoupne se, tak RS by si už asi škrtla. Určitě dřív než o 1,5cm vyšší klasika. Takhle právě občas škrtnu se svou současnou VW Jettou. Mohl jsem si sice ještě nechat zvýšit podvozek, ale do toho se mi už nechtělo. Kromě toho mi u RS vadilo, že jdou dát pouze nízkoprofilové pneu. Jsem už přeci jen usedlejší pán a s ohledem na naše silnice jsem nechtěl cítit každou díru.

• Upvote 1

Čekání je hrozné. Měsíc od objednávky a ještě ani nevím výrobní týden. :kol-32:

14 denní dovolená ŠA. Chjo.

Edited by o3viki

Dík za uznání. Však jsem si taky vyslechl své - ani ne tak od ženy, ale kupodivu v autosalonu. Nicméně síla a výbava. Po 6000 jsem moc spokojen.

Nerozmlouvali, divili se. Vše vybráno dopředu a objednáno. Svého pordejce jsem osobně neviděl, vše řešeno telefonicky a mailem. A když jsem se ženou přišel pro auto (jsem 50+), tak než mému prodejci došlo co dělá, vstal od stolu, vyvalil oči a - co na srdci to na jazyku - "Já čekal nějakýho třicetiletýho magora" :) :) :) .

Pak už jsme se tomu společně i s mou ženou zasmáli a přes hodinu auto prolézali, protože já měl skoro zpaměti v hlavě manuál a dost načteno z tohoto fóra a on zase tvrdil, že podobné auto viděl poprvé a naposledy na začátku výroby v Boleslavi když byl na školení. Tak jsme se vzájemně poučovali, školili a dobře pokecali.

Je pravda že tech 1,8 TSI moc nedělají, lidi se pořád těch motorů boji, ale já sem si ho ve svém předchozím autě nemohl vychválit. A teďka jsem ještě více happy s tím silnějším.

• Upvote 1

Tomu rozumím. Já měl předtím VW Jetta s 1,4 TSI a byl jsem unešen. Šel jsem tedy do silnějšího TSI a jsem totálně nadšen. RS je moc pěkná, ale výše popisuji, proč jsem ji nechtěl a nemohl vzít. Možná taky proto, že se 1,8 TSI moc neprodává jsem vybojoval tu slevu. U aut, která se točí v tisícových sériích, se asi taková sleva dostat nedá. Druhá stránka té mince byla, že mi vyhrožovali velmi dlouhou dodací lhůtou právě z důvodu "motorizace". Asi čekali až se sejde dost objednávek.

Legrace byla, když jsem obcházel autosalony:

"Dobrý den, co pro vás mohu udělat?", "Chtěl bych koupit Octávku". "Jistě podívejte se a případně se zeptejte".

A když jsem následně dodal že chci 1,8 TSI v Eleganci tak většinou: "Posaďte se, chcete kafíčko?" A už to jelo kol117

• Upvote 2

Jj otec ma taky 1.8 TSI prave a jinou tady v okoli neznam. Cetl jsem to no proc ji nemuzes mit, ale uz tak ma ta 1.8 lepsi podvozek nez slabsi motorizace a jede jak drak. Tak at ti slouzi ;)

• Upvote 1

Objednáno 4.9. dodávka bude prý v polovině listopadu. Ale je fakt,že dnes jsem ještě dělal drobnou změnu v konfiguraci :-)

Při objednání ti řekne, kdy by to asi mohlo být a cca po měsíci ti řekne přesně ve kterém týdnu to bude.