Přejít na obsah

Dodací lhůty OIII


boban1108

Doporučené příspěvky

Nez tady zase zacnou breky nad "domacim postavenim", tak doporucuju zkontrolovat napr. cenu OIII v Rakousku. Pak si odpovezte, jestli budete svobodne pracovat za mzdu nizsi o ctvrtinu, tretinu apod. Pokud odpovite kladne, respektuju pravo nadavat na kvoty jednotlivych zemi.

Dík. Otevřelo mi to oči. Už chápu proč na nás kašlou. Cena OIII Active 1,2TSi 63 kW cena v ČR 342 900,- Kč, totéž v Rakousku 530 359,- Kč (19150 Euro, přepočteno dnešním kurzem ČNB 27,695 Kč/Euro). Už se nedivím, že nedodávají pro blbý čecháčky a lifrujou to do ciziny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to tak tragicky neviděl. Buďme rádi, že je tu taková konkurence mezi prodejci, že máme jedny z nejlevnějších aut v Evropě. A to už dlouhodobě. Není tomu tak ve všech komoditách, jak všichni víme a jak všichni nadáváme. Takže co vlastně chceme? 

 

S tím brzděním dodávek to může být pro Škodu dvousečné. Může dojít k bodu zvratu, kdy se zákazníci nase*ou a začne odliv. A to je velmi setrvačné. Dlouho trvá, než zákazníci odejdou a pak trvá ještě dýl, než se zase vrátí. Je to vše na uvážení managementu ŠA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ráno zvonil telefon od dealera a jsem nyní zase o kousek dál..

Octavia Combi III, 2,0 TDI, 110 kw, Elegance plus, černá perleť.

 

Objednáno: 14.11.2014.

Dnes informace: výroba 10. KT (v týdnu od 2.3.2015)

Cca okolo 7.3. 2015 předání..

(dealer naznačil, že výroba může být i o malinko dříve)

 

Hned je na světě lépe. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se také přidávám:

Octavia RS 2,0 TSI, manuál, šedá METAL metalíza

 

Objednával jsem 30.12.2014 a v pondělí mě prodejce volal, že se bude vyrábět 12.KT a toto prý ještě minulý týden psalo 11.KT. Takže dodání koncem března, což je super, protože nemusím řešit zimáky  :kol-47:

 

Každopádně v době kdy jsem objednával mě prodejce říkal, že dodačka na RS v liftu je kolem 3,5 měsíců, nicméně kombi až 5 měsíců, takže kdo má kombi je na tom podstatně hůř no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte to je zvlastni.... reaguji na Vilém Matyáš

Ja objednaval Octavia RS 2,0 TSI - liftback, manuál začátkem prosince a nikdo zatím nevolal :(

 

podle jakeho klice to v MB dělají tuší někdo?

Já objednával (stejný model a motor) 21.11. a příští týden jde do výroby.

Osobně doporučuji pravidelný kontakt s prodejcem a ptát se a ptát se a ptát se. Nějaký chronologický systém v Bouli jistě bude, ale některých dílů (údajně např. střešní okna a parkovací kamery) je málo, takže auto bez nich může být vyrobeno podstatně dříve, než s nimi, ale krom prodejců a automobilky do toho podle mne nikdo nevidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tak u mě ještě změna, v pondělí jsem doobjednával do RS Kessy a Intelligent Light Assistant a prodejce mi psal, že termín výroby posunuli dokonce už na 8KT, takže začátkem března bych měl auto přebírat. Tak vážně nevím, jaký v tom je systém, od objednání do dodání by to u mě mělo být 2 měsíce, což je super, nechápu, že ještě nemáš info, ale jak psal mischicka, je dobré se prodejce ptát, i když já se ptát nemusel, prodejce mi sám hned psal, jakmile byl znám termín výroby, no asi je to v každém salonu jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém tam určitě bude, jinak by to byl jeden velký mrdník, ale jak přesně funguje, jak moc se dá ovlivnit ze strany prodejce a jak moc je závislý na výbavě a aktuální dostupnosti dílů, to ví asi jen v Bouli.

Co jsem zaznamenal já je určitý posun směrem k dřívější výrobě zřejmě v souvislosti s tím, že před koncem roku spousta prodejců předobjednala vozy, o kterých si myslela, že je prodá firmám, které budou chtít uchránit peníze před státem a nakonec se některá auta ani nevyráběla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedalo mi to a zavolal jsme do Autosalon a ze ptal se jak to vypadá  s termínem a informace je na svetě ;)

 

Octavia RS Lift 2.0 TSI, manuál a pár drobnosti k tomu.. :)

 

objednáno první týden v prosince

termín dodání 1. týden v březnu...

 

Chci vyjet na jaře, takže paráda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OIII Scout 1.8TSI objednáno začátek listopadu, v polovině ledna jsem dostal termín na 9. KT (konec února). Tak uvidíme. Jsou to 4 měsíce.

Prodejce říkal, že má zkušenost, že to občas bývá o 1-2 týdny dřív. Tak snad se ozve ;)

 

Jinak zkušenosti z Porsche ČB a maximální spokojenost. Na každý mail mi prodejce odpoví, zavolá, dělal mi i 3x změny a pořád děkoval, že jsem si u nich vůz zakoupil.... Kéž by se takhle dalo mluvit i o jiných. V Havlíčkově Brodě mi na dotaz na Scouta na svezení do telefonu rovnou řekli "A k čemu vám to bude? vy si ho snad chcete koupit?!" ... Po obvolání 25-30ti salonů po ČR a jejich přístupu jsem zjistil, že jedině v ČB za to stojí s nima komunikovat...

 

No možná ještě aby se nesnažil...konfigurátor = 940 tisíc.

Kamarád objednal OIII 1.6TDI v 2.KT 2015 a datum výroby má 8.KT ... Docela mazec. Asi jim dobře padnul zrovna do výroby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sis objednal? (sorry nepročítal jsem pokud jsi to psal) ... já jim volal kvůli tomu, že jsem nikde po ČR nemohl sehnat předváděčku Scouta. A natož benzínovýho. Když jsem sehnal 2 kousky někde po ČR (naštěstí jeden byl právě kousek v Budějkách), tak samozřejmě bez výbavy a hlavně to byla nafta. Prej benzínový nikde nemaj :( Ani sjet si s 1.8TSI moc nešlo, že to tak lidi nekupujou.

 

Asi to prodejci brali tak, že někdo chce stejně něco co si nakonec nekoupí, tak to nemá smysl...

 

Každopádně čekání 4 měsíce. Ano, je to reálný (bál jsem se že to bude až půl roku nebo i víc), ale člověk se zatraceně těší!!!

 

Edit: už to vidím :) benzínový RSo...

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...