Přejít na obsah

Dodací lhůty OIII


boban1108

Doporučené příspěvky

a ten KT vždy platí? mně prodejce říkal, že dle jeho zkušeností ty auta chodí i třeba o 1-2 týdny dřív. Mischicka to může asi potvrdit. No uvidíme. V dnešní moderní době není člověk moc zvyklej na to, že si něco objedná a pak čeká 4 měsíce :) Natož u věci za takový peníze, kterou chce pokud možno co nejdříve!!! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, pravda pravda, dřív by člověk stál před Mototechnou jen na to, aby otevřeli a napsal se do nějakého samozvaného pořadníku :-D

Osobně bych bral jako normální čekací dobu u auta, které se v obrovských sériích vyrábí za kopcem, měsíc. Dost na zaplánování, dodání dílů, případné zkumulování stejných modelů do jedné várky. Cokoliv navíc mi přijde špatně ve vztahu k zákazníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co sis objednal? (sorry nepročítal jsem pokud jsi to psal) ... já jim volal kvůli tomu, že jsem nikde po ČR nemohl sehnat předváděčku Scouta. A natož benzínovýho. Když jsem sehnal 2 kousky někde po ČR (naštěstí jeden byl právě kousek v Budějkách), tak samozřejmě bez výbavy a hlavně to byla nafta. Prej benzínový nikde nemaj :( Ani sjet si s 1.8TSI moc nešlo, že to tak lidi nekupujou.

 

Asi to prodejci brali tak, že někdo chce stejně něco co si nakonec nekoupí, tak to nemá smysl...

 

Každopádně čekání 4 měsíce. Ano, je to reálný (bál jsem se že to bude až půl roku nebo i víc), ale člověk se zatraceně těší!!!

 

Edit: už to vidím :) benzínový RSo...

Jj, benzínový lift RS.

Zkušební jízdu jsem taky chtěl, ale byl to takový problém a lemplovství ze strany těch mála prodejců, co něco mělo, že to neklaplo a to ani přes snahu centrály to nějak zařídit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, pravda pravda, dřív by člověk stál před Mototechnou jen na to, aby otevřeli a napsal se do nějakého samozvaného pořadníku :-D

Osobně bych bral jako normální čekací dobu u auta, které se v obrovských sériích vyrábí za kopcem, měsíc. Dost na zaplánování, dodání dílů, případné zkumulování stejných modelů do jedné várky. Cokoliv navíc mi přijde špatně ve vztahu k zákazníkovi.

S měsícem souhlasím. Přesně tak. Smutný je ale pak to, když ti v létě vyhlásí celozávodní dovolenou, že není dostatek práce (to bylo před rokem a půl nebo už o rok dřív?)... to bych pak chtěl vidět obličeje těch lidí, co mají zrovna objednaný auto, čekají na něj už třeba 2-3 měsíce a pořád nemají termín....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě volal dneska prodejce taky, že auto mají na salonu. Objednáno 18.11.2014. Prodejce při objednání říkal že bude na přelomu unora a března... Po telefonu a emailem  vyřízeny detaily, odeslány peníze a příští týden si pro krasavici jedu. Jinak jde o OIII 1.8 TSi liftback....

Jen koukám, že máte info kdy jde auto do výroby atd. Já čekal telefonát teď skoro každý den, že se někdo ozve a nic. Až najednou že už ho mají ať si ho vyzvednu. Možná to je tak líp, ty poslední dny by byly nekonečný

Editováno: , autor: waleri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím. Já dneska psal prodejci, ať až to bude na lince ať mi dá vědět VIN a datum kdy bude u nich, ať si můžu zařídit pojistku a poslat peníze co nejdřív, aby se to nezdržovalo. A on mi odepsal, že VIN a vše ostatní může zařídit až tehdy, kdy opravdu bude auto u nich na prodejně :( Nejvíc mě bude štvát až mi napíšou že už ho mají a já budu vědět že dalších X dnů musím čekat. Třeba jak ty - řeknou ti to ve středu a vyzvednout můžeš až další týden? To bude dlouhý víkend!!

 

Jinak u mě termín podobný a datum výroby taky přelom únor/březen. Takze očekávám, že se příští týden taky ozvou :kol-32:  Ale máš pravdu, je lepší nevědět a pak ti najednou řeknou :)

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle se dá hravě vyřešit. Já to udělal tak, že jsem si ve svém VŘ vybral pojišťovnu kde mám vše připravené a předschválené (viz příspěvky výše Česká pojišťovna).
Teď mi stačí jen vědět VIN. Jakmile dojde auto na salon, od dealera do e-mailu dostanu VIN a s VINEM jdu ihned do pojišťovny.

Tam zadáme VIN, vytiskneme, zaplatím a jdu si z pojišťovny pro autí..

 

Není důvod vše vyřizovat, až bude auto na salonu.. Jde to vyřídit v poklídku předem. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně už to mám zařízeno taky. Nabídky mám pořešený, už vím co kde a jak bude. Už se jen doplní VIN :) No a ještě samozřejmě prodejce musí vystavit fakturu a peníze musí dorazit.  Ale prej to auto stejně stojí tak 2-3 dny u prodejce na předprodejní servis - asi se strhávají krycí fólie, auto se ještě znovu umyje a připraví se papíry. No uvidíme. Je fakt, že když člověk čeká, hraje roli každý den. Až ho budu mít třeba měsíc, už mi to zpětně určitě přijde trapný že jsem tohle řešil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIN se ví a dá zjistit ve chvíli, kdy je auto zaplánované na montážní linku, takže dokonce nějaký ten den před dokončením výroby. Pak je tu ještě přeprava k prodejci, předprodejní "servis", takže se nenechte odbýt a VIN chtějte dřív než je auto na prodejně - to už si ho tam můžete dojít opsat sami :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno čili když je auto na prodejně a jdu si pro zálohovou fakturu tak si ho nemusím opisovat. Navíc nevím na co bych potřeboval znát vin před zaplánováním výroby. Nicméně to jsou zde již 100x omleté věci.

Jsou různé důvody proč ho znát co nejdřív, ne jen zvědavost a pojištění...když je řešit nemusíš, líp pro Tebe...nebo hůř?! Teď honem nevím :-D

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost:

http://www.auto.cz/proc-nova-auta-nemaji-najetou-nulu-aneb-co-se-deje-nez-k-vam-prijede-85741

 

docela zajímavej je ten transportní mód. Kvůli tomu je aspoň krásně zajištěno, že s tím autem nikdo na žádným překládání nebude blbnout, točit to gumovat atd. Prostě omezenej výkon a otáčky jen pro převoz :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Transportní mód není rozhodně o tom, že s tím autem nejde blbnout. Jen to nepočítá kilometry a jsou vypnuté nepotřebné jednotky ve vozidle(většinou se to týká infotainmentu). Občas se někde objeví video jak se najíždí na tahač. Jinak auto po ujetí cca. 100 km se samo přepne z transportního módu i bez zásahu servisu.  

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já měl mít v 9 týdnu a teď je 8. a prodejce volal, že auto už stojí na salonu. Ale je čtvrtek odpo a peníze do zítra nepřijdou :/ takže vyzvedávám v pondělí...

 

Prej že mi to skočí vyfotit a že je ten scout fakt krásnej...no to mi to ulehčil, to bude pěkný víkendový čekání :D Prej ať si přijedu si do něj sednout aspoň :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že bych musel poslat do 12:00 taky. Když pošlu peníze teď v 17:00, tak myslím, že nedorazí...

 

Navíc teda říkal, že auto by sice technicky připravili, ale že se musí pořádně umejt a dát dokupy atd. Moc se mu nějak nechtělo teď před víkendem :/ No ale v pohodě, čekal jsem ho o 14 dní později, takže mě to tak netrápí...

 

edit: jo a protože na faktuře není zanesená poslední změna co jsem u auta chtěl, tak docela trnu jak to bude v reálu :((( On mi zmenu potvrzoval i emailem, že zadal do výroby. Tak snad jo. TAky psal že papírově to všechno vyřešíme až auto bude, že smlouvu upravovat nebude... Tak snad jen teď čerpali ze smlouvy a ne z toho co je v autě :/

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal avízovaný dátum dodania na 9 kt a keď som sa informoval včera že či je to reálne a po preverovaní predajcu povedali že termín sa posúva na 11 kt ...((( len pre info auto mám objednané od 17.11.2014

 

A keď tu čítam posledné príspevky tak všetkým sa dodacia doba skracuje... dealeri z Maďarska sú asi piate kolo u voza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...