Přejít na obsah

Odstranění tvrdé nečistoty z kapoty


beefeater

Doporučené příspěvky

Ahoj, stál jsem pod budovou, ze které kapala voda (samo, že tam nekapala, když jsem tam zaparkoval ale asi to začlo déle, když jsem odešel) , která prosakovala skrz sádrokarton a na přední kapotě se vytvořila tvrdá krusta, která se nechá sice opatrně seškrábnout (jde to dost blbě) ale nejde ničím umýt :( 

 

Viz obrázky

 

Co jsem již vyzkoušel (dle nalezených rad online):

1. Jemnou houbičku + jar = vůbec nic

2. Vlhčené ubrousky + silonky = trochu to zabralo

3. Sonat autošampón extreme na hrubou nečistotu + hmyz = vůbec nic

4. Kartáčová myčka - člověk co jí provozuje říkal, že to takovou špínu neumeje

 

Máte nějaký tip nebo radu, čím to odstranit aniž bych poškrábal lak pod tím?

 

 

 

 

 

 

55845524_725226841206765_6132317789416849408_n.jpg

56669644_595615460954635_4177905913648119808_n.jpg

55944884_2275577125835124_8122334497392820224_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie som v tom odborník, ale pár rád ti dať môžem. Ak sa to dá vyčištiť a je to len silná špina, tak skús niečo na leštenie, v pohode stačí napr. Tempo pasta (pár eur) a jemná handra z mikrovlánka, naniesť na nejakú malú časť a skús leštiť. Potom skús Claybar (taká plastelína) to púšťa aj najtvrdšie špiny, nakoľko je to jemne abrazívne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brusia sa skrabance

on ma nanos usadeniny

 

ma dve moznosti:

bud ich odstrani chemicky alebo mechanicky

 

mechanicky znamena ze spolu s nanosom pojde aj cast "laku

 

spinave ruky si predsa necistite brusnym papierom mechanicky,
ale mydlom to jest chemicky a osetrujete kremom

 

preto doporucujem chemicky vycistit a chemicky osetrit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnávať špinavé ruky s lakom? Dobreeeee :rolleyes: Ak mám veľmi špinavé ruky, použijem Solvinu a tvrdú kefu. Pokožka sa obnoví, lak nie.
Skús ten Claybar, bežne sa to používa aj na nové automobily, len sa to neodporúča robiť príliš často. Ak si to však ešte nikdy nerobil, kľudne môžeš s Claybarom prejsť aj celé auto. Ak sa to ale dá zlúpnuť, tak by som to navhlčil, zlúpal a potom tie drobné škrabance ktoré pod tým vzniknú preleštil leštidlom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave prete ze sa lak neobnovuje mu ponukate len mechanicke odstranenie kedy ide dole aj cast laku

 

ja ponukam riesenie chemicke, predsa ma chemicky problem usadedniny od vodneho kamena, iste ide to cistit aj mechanicky, ale ako bonus bude mat poskriabanu vrstvu laku a lak tensi ... a prave tomu by sa mal vyhybat, ...

 

porovnanie spinavych ruk s lakom je spravne ... jasne ze ked bude na kapote mat vrsvu cementoveho betonu zazratu do laku, tak sice chemia pomoze ale uz ide dole len lak ... mechanicky je vzdy najhorsia cesta ...

 

clay bar je riesenie, ale ked s tym nevie robit moze to dopadnut horsie, s chemiou sa neda nic pokazit pokial nepouzije kyselinu chlorovodikovu alebo lucavku kralovsku ale len bezny ocot

Editováno: , autor: Eri
preklep
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 4. 2019 na 18:46, Eri napsal:

pokial je to zo sadrokartonu tak by som skusil octovu vodu, ta pekne vapenate usadediny zmyje,

ak by to slo horsie, tak by som skusil neriedeny ocot, trosku ohriaty

Zkoušel jsem zatím octovou vodu a nic, ještě zkusím neředěný a uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...