Přejít na obsah

Plynové vzpěry kapoty


Tomáš

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Tak jsem to taky zkoušel. Držel jsem v ruce sadu od toho JOMu a moc důvěry to ve mě nevzbuzovalo. Doma se mi válely starý originální vzpěry víka kufru z Renaultu Clio II. generace (od r. 1998), kde jedna byla KO. Koupil jsem druhou stranu těch kloubků, tzn. kuličky. Měly jen s M8 závitem, takže 2ks utočit na M6 (do blatníku, pod ně jsem dal velký podložky). Vybrousit plastový koncovky vzpěr a voilá - nádherně sedí, otevření maximální, paráda.

 

Jenže jak byl jeden KO tak to samozřejmě nebylo ono. Tak jsem na doporučení z návodu z octaviaclubu koupil vzpěry víka kufru na O1 combi (byly nejlevnější). Jenže mi kapota zaprvý málem nafackovala při otevírání a hlavně se strašně ztěžka zavírala, až se prohýbala. Holt vztlak 550N je hrozně moc. Tak jsem je vrátil a koupil ty na Clio II, ty mají 340N, to by mělo být OK. Když přišly a dal jsem je na auto, kapotu jsem nezavřel, chybělo asi 20 cm - měly delší tu silnou část. Na těch origo od Renaultu (mají logo s nápisem Renault, modrý nápisy) bylo zase vidět, že se na Cliu nezasouvají úplně do konce a proto na kapotu O1 byly akorát. Tohle byly Starline z autokelly. Takže jsem od souseda, jehož matka má Clio II, vzpěry zkusil prohodit - na Cliu ty Starline fungovaly perfektně, mě na kapotě O1 zase ty originální z Clia. Takže výměna (on zase byl rád, že má matka nový vzpěry). Schválně jsem měsíc počkal a testoval a konečný verdikt je ten, že fungují naprosto skvěle a naprosto bez problémů. Žádný další úpravy nebyly potřeba a vztlak 340N je úplně akorát.

 

Takže sehnat originální vzpěry z Clia II, 4x 10mm kuličky a je vystaráno :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...