Přejít na obsah

Buchanie zo zadnej napravy


dfga

Doporučené příspěvky

Zdravim vas.

Registujem specificke buchanie zo zadu auta (mam Liftback OII FL, 2011, 1.6 TDI 180 000km), ked prejdem po nerovnosti nerovnom asfalte (nie diere).

Ten zvuk je buchnutie jednorazove do karoserie auta od podvozku, pocut az sklo zadnych dveri.

Na aute menene zadne tlmice a ulozenia, tycky stabilizatora, kotuce a dosky.

 

Mechanik mi navrhol vymenit komplet vsetky silentbloky, ramena atd. za 300€ + praca, bez toho aby pozrel na auto

Co mi poradite, co zvykne na tej naprave odchadzat?

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

1. Toto https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0501529h-ridici-tyc-zadni-napravy-de-20651.html

Vada tohoto dílu se projevuje i na pevnosti držení stopy auta, auto není tak jisté v zatáčce pod tlakem.

2. https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5q0505323c-horni-rameno-zadni-napravy-skoda-10422.html

doporučuji to měnit obojí když už měníš tyto prvky.

3. Bouchání při přejezdu nerovnosti: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0511409bt-stabilizator-19-6x2-6-borsehung-32612.html  (není nutné měnit celý stabilák, stačí kotvení)

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

takze vymena tyciek stabilizatora, nepomohlo 100€

vymena vsetkych silentblokov + ramien atd. nepomohlo 500€

vymena pruzin nepomohlo... 100€

skontrolovane brzdy (menene pred 1000km komplet za vacsie, nove kotuce, dosky, loziska, strmene, drziaky, ) nepomohlo...

 

takze bud su vadne diely, ktore som uz menil (tlmic, horne ulozenie pred 5000km), alebo budu vadne gumy stabilizatora - tie jedine nie su menene, inac vsetko bolo

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak plastovne hrkanie po nerovnostiach pokracuje.

Takisto nieco buchne tupo v kruhovom objazde, pripadne cez retarder.

Bolo to 3x v servise, nikto nevie, co to moze byt.

Rezerva a vsetko z kufra vratane plata je prec, zadne sedadla su sklopene.

Zadna naprava na komplet vymenena, vratane brzd, dosky, kotuce vsetko.

Vyfuk aj nadrz vyzeraju byt pevne, neviem co s tym ani na koho sa obratit.

Skuste poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 6. 2019 na 13:04, 15degren napsal:

to uložení tlumiče být vadné klidně může. Bral jsem z https://www.skoda-dily.cz/ oba výrobce co tam nabízeli, jedny mlátili víc jedny méně, po druhé výměně mi s RMA došli nervy, nechal jsem to vyměnit v autorizáku a od té doby mám pokoj...

kolko ta to vyslo v skodovke?

dufam, ze ked dam auto do autorizaku zaplatim len za opravu a nebudu menit vsetky diely, ktore su nove

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vlastně nevím co by jsi chtěl, však máš 8 let staré auto, to už je prakticky nepojízdný vrak. Ty auta s EU5+ se dělají se životností 5 let, nevím co od toho očekáváš, stav auta se bude zásadně zhoršovat i když do toho budeš sypat prachy, je lepší ty prachy šetřit a až se to rozsype koupit nové.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Opravene.

Tlmic mal asi 1cm na ktorom klepal.

TRW mal rok a 25000km; úplný shit.

Teraz komplet predok zadok KYB a pružiny Eibach, ulozenie Lemforder nove origo VW dorazy a prachovky.

Na 225/40 R18 piánko po polroku a vymene vsetkeho.

Inak v 3 servisoch nato neprisli, ani v Skodovke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

aby som upresnil 

cvakanie a buchanie pri kruteni karoserie robil zamok kufra - vymeneny za novy, vrch aj spodok, takisto som nastavil aj dorazy na kufrovych dverach

 

buchanie take tupe pri nerovnom povrchu do 70km/h robili zadne tlmice, na teste tlmicov mali 95%, vyzerali OK, ale mali volu asi jeden centimeter, na ktorom buchali - vymenene za nove a je pokoj

Editováno: , autor: cayc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...