Přejít na obsah

“Mlácení” motoru / převodovky na volnoběh


Petr Eli.

Doporučené příspěvky

Ahoj, zkoušel jsem zde hledat, ale nic stejného jsem nenašel. 

 

Mám octavii III 1.6tdi cr 85kw 5MT 2017 facelift. 

Auto mi na volnoběh divně “mlátí” a “ševelí”. Ševelivý zvuk je údajně ložisko spojky, což je prý normální. 

Mlácení však nemám tušení. Je slyšet nejvíce u řidičova předního kola. Přikládám i video, kde je zvuk slyšet. Auto má zvedlý volnoběh na 1000ot/m z mě neznámého důvodu. Regenerace pravděpodobně ne, protože jsem po příjezdu domů ještě auto projel cca 10km agresivní jízdou a stále neklesly. Ani po 6minutách stání na volnoběh. 

Auto najeto 41tkm,  olej najeto 13tkm, těsně před výměnou. 

 

Měl by někdo tušení, čím to může být? Zda mám jet na reklamaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

3 hours ago, ZbyšekSU said:

@Petr.Eli nefunguje mi ani jedno video

@ZbyšekSU     Nefungovalo kvůli formátu. Nahráno z telefonu, který ho prostě nějak otevřel.
Zkoušel jsem konvertovat, ale s videem to nejde přes VLC a placený software to zkrátil, ale slyšet to tam je.

Blbý apple, co dodat....

Editováno: , autor: Petr Eli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné zvuky vydávalo i moje auto a po výměně spojky je klid. Mám sice 1.4 TSi a 147000km, ale může to být ro samé. Na konkurenčním fóru jsem četl, že někomu odešla spojka také okolo 50000 km. Takže hurá do servisu a přeji hodně štěstí při reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojková lamela, bylo na to vydané i TPI. Dle škodovky kosmetická vada, která ničemu nevadí. Pokud se toho chceš zbavit, musíš vyměnit spojkovou lamelu, která je kompletně předělaná, zesílená, silnější pružinky atd. Taky jsem ji měnil, v záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...