Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

Co lze zatím nastavit kódováním na nové Scale:

1. volby ESC Sport /OFF

2. zadní světla s denními + možnost vypnout/zapnout denní světla

3. akustická signalizace odemčení/zamčení vozu

4. dálka funkční i při nastartovaném motoru

5. vypnout start/stop

6. kufr zavírá krátkým stiskem + dálkou ze stejné vzdálenosti jako lze páté dveře otevřít

7. položka: "Množství k čerpání" v palubním počítači

8. protočení ručiček po zapnutí zapalování

9. aktivace čtení značek + přepínání dálkových světel(to jsem nemohl otestovat) 

10. paměť nastaveného jízdního módu

 

 

Většina funkcí se aktivuje hodně podobně jako u celé platformy MQB u některých to dá jen trochu víc hledání, ale i BCM 2Q0 je strukturou hodně podobná BCMku 5Q0 od softwaru 0200

 

Bylo by zajímavé zkusit dodělat VIP pedál, zda i BCM typu 2Q0 ho bude podporovat, kessy ho podporuje.

 

Co jsem trochu postrádal bylo menu asistenti řidiče v jednotce MIB, jak bylo původně, nyní je přímo položka v hlavním menu: Asistenti řidiče

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 12. 4. 2019 na 22:56, bojler napsal:

Super, presne tento prehled je podle me super. Mimochodem, pokud je pravda, ze ma Scala stejny ram sedadla jako OIII, teoreticky by sla dodelat pamet pro el. sedadlo. Bez ni me nedava smysl.

To by bylo super, smysl elektrického sedadla bez paměti nechápu - jeho seřízení trvá déle než ručně. Navíc bych řekl, že ty 4 tlačítka a tišťák je z toho to nejlevnější.

Hlavou jsem nad tím kroutil už v i40.

Takže pokud by to šlo, tak bych určitě objednal elektrické sedadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stejně mi Light Assist nepřijde příliš "user friendly". Přece když mě problikne auto v protisměru, chci do toho rychle zasáhnout a dálková světla vypnout. Podle videa musí člověk nejdříve z automatu přepnout na dálková "ručně" a až poté je dalším stiskem vypnout. Nebo je to jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Experimentalne jsem nechtene zjistil, ze neni dobry napad lepit dalnicni Slovinskou znamku pod zrcatko :D fakt to Light Assistu vadi. Jsem nejak automaticky ji tam v dubnu nalepil a rikal si ze mi neprekazi. No a po mesici kdyz jsem jel v noci si rikam. LA nejak blbne. Nevypina vcas jako predtim atd. No a po par dnech jsem na to prisel. Znamku sundal, ale jeste nevycistil lepidlo a taky to vadi. Takze jeste musim necim sundat ty zbytky lepidla:(. Je to sice lepsi, ale porad pozde vypina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 12. 4. 2019 na 22:34, ferda25 napsal:

Co lze zatím nastavit kódováním na nové Scale:

1. volby ESC Sport /OFF

2. zadní světla s denními + možnost vypnout/zapnout denní světla

3. akustická signalizace odemčení/zamčení vozu

4. dálka funkční i při nastartovaném motoru

5. vypnout start/stop

6. kufr zavírá krátkým stiskem + dálkou ze stejné vzdálenosti jako lze páté dveře otevřít

7. položka: "Množství k čerpání" v palubním počítači

8. protočení ručiček po zapnutí zapalování

9. aktivace čtení značek + přepínání dálkových světel(to jsem nemohl otestovat) 

10. paměť nastaveného jízdního módu

 

 

Většina funkcí se aktivuje hodně podobně jako u celé platformy MQB u některých to dá jen trochu víc hledání, ale i BCM 2Q0 je strukturou hodně podobná BCMku 5Q0 od softwaru 0200

 

Bylo by zajímavé zkusit dodělat VIP pedál, zda i BCM typu 2Q0 ho bude podporovat, kessy ho podporuje.

 

Co jsem trochu postrádal bylo menu asistenti řidiče v jednotce MIB, jak bylo původně, nyní je přímo položka v hlavním menu: Asistenti řidiče

 

Nazdar  . Pred nejakou dobou som si kupil novu scalu firs edition a zaujmali by ma tri veci z tohoto zoznamu .Som tak trochu lama ale spytam sa a hadam ma za to neukamenujete .Co potrebujem na kodovania teda aky soft a hardver . Rad by som totizto vypol start stop nakolko ma nebavy furt to vypinat zakazdym ked sadnem do auta a ja nastavenie modu by bolo fajn mat zapnute a nie po kazdom nastartovani musiet zapinat mod . a tiaz by ma zaujmalo prepinanie dialkovych svetiel .Moje auto sice ma full led svetla ale automaticke prepinanie nema da sa to spojazdnit ? Predpokladam ze ktomu je nutny nejaky ten cabel obd3 a soft na to urceny a pravdepodobne kody Viete mi prosim poradit ako na to .Musim si to spravit sam lebo zijem na kanarskych ostrovoch a tu to nik nevie spravit . Dakujem za odpoved 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak idem sa pochvalit skusal som to kodovanie cez aplikaciu Carista 

Takze co sa da nakodovat na Skoda scala 1,5 TSI 150CV DSG first edition cez carista obd

Pouzil som OBD2 konektor z aliexpresu za 7€ a aplikaciu carista obd z googleplay pri meneni si pyta zaplatit 49€ ale je tam tyzdnova skusobna doba cize zuctu vam nestiahne nic a da sa to nasledne zrusit ked si porobite co chcete .

 

Denne svietenie skandinavske /svietia aj zadne svetla /

Denne svietenie /len pri prepnuti na Auto .inak nesvieti

Denne svietenie + hmlovky 

prisvecovanie do zakruty 5--80 km 

Smerovky tripling/2-3-4-5 bliknuti / alebo vypnut 

Start stop vypnut zapnut a niekolko dalsich podnastaveni 

Zamykanie auta pri jazde 

Mod jazdy /vyber na ktorom to chcete mat .

Stahovanie okien pri zatvarani auta dlhy klik alebo maly klik 

ktore okno sa ma zatvorit .

Signalizacia zvukova odomknutie zamknutie auta .

zobrazene zapnutych stretavacich svetiel na maxidote 

 

Bohuzial tam nebola funkcia automatickeho prepinania svetiel 

ani meranie hladiny v nadobke ostrekovacov .

 

To asi sa da len cez sofistikovanejsi nastroj ako je VCDS alebo podobne to vsak stoji minimalne 199€ co koli aktivacii tychto dvoch veci nebudem investovat .

Este taka poznamka adapter musi mat verziu ELM327 V1,5 inak to nefunguje skusal som aj ine fungoval len tento .

 

 

HTB1CqkQxntYBeNjy1Xdq6xXyVXaT.jpg

HTB1qJvWbcuYBuNkSmRyq6AA3pXaM.jpg

Editováno: , autor: losllanos1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím, v týdnu si jedu pro novou Scalu. Chtěl bych dle metodiky @losllanos1 (ELM 327, Carista) zapnout staging (needle sweep) a možná i další funkce. Bude to moje první koncernové auto a nikde jsem se nedočetl jak je to se zárukou, respektive s jejím porušením. Poznají např. na garančce takový zásah i po navrácení do původního stavu?

 

Díky za reakce.

 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 8. 2019 na 9:19, losllanos1 napsal:

 

Nazdar  . Pred nejakou dobou som si kupil novu scalu firs edition a zaujmali by ma tri veci z tohoto zoznamu .Som tak trochu lama ale spytam sa a hadam ma za to neukamenujete .Co potrebujem na kodovania teda aky soft a hardver . Rad by som totizto vypol start stop nakolko ma nebavy furt to vypinat zakazdym ked sadnem do auta a ja nastavenie modu by bolo fajn mat zapnute a nie po kazdom nastartovani musiet zapinat mod . a tiaz by ma zaujmalo prepinanie dialkovych svetiel .Moje auto sice ma full led svetla ale automaticke prepinanie nema da sa to spojazdnit ? Predpokladam ze ktomu je nutny nejaky ten cabel obd3 a soft na to urceny a pravdepodobne kody Viete mi prosim poradit ako na to .Musim si to spravit sam lebo zijem na kanarskych ostrovoch a tu to nik nevie spravit . Dakujem za odpoved 

Mna zaujima bod 9, tie dialkove svetla. Mam style a chcel by som sa spytat, ci treba nieco aj okrem aktivacie v softwari?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Chlapi, chcel by som doaktivovat nasledovne:

1. indikacia zapnutych stretavacich svetiel na palubovke

2. automaticke prepinanie dialkovych a stretavacich

3. automaticke zatvorenie okien pri dazdi, ak je auto zamknute

4. citanie dopravnych znaciek

 

Viete mi poradit cez co by sa to dalo, ci niekoho, kto to vie spravit?

Najlepsie juhozapadne slovensko, alebo na trase do Prahy.

V servise mi tuto aktivaciu nespravia.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...