Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

No tak uvidím, pojedu do servisu ještě jednou se sedačkama a pak to asi zkusím resp spíš nechám dokódovat :) Ale stejně je to sranda, že auto to v sobě má a je to jenom přes sw zamknuté. Resp to bych ještě chápal, ale že to pak nejde ani za poplatek přidat je úsměvné. To tažné mě taky mrzí ohledně nosiče na kola a teoreticky plánované stavby domu. A ještě elektrické ovládání kufru. Ale to mi při koupi úplně nedošlo. Ještě možná hlídání slepého úhlu by se hodilo, ale za to je taky celkem krvavý příplatek. Jako já si stejně nemohl zase tak vybírat, protože jsem bral skladovku a každá něco neměla, ale tyhle tři věci bych jako jediné ještě uvítal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vkcko

Scalu máme naštěstí ve Style +3x pakety, takže na skladovku celkem dobře vybavené. Dealer uváděl dvě možnosti dodatečné instalace tažného. Za cca 20kkč v zásadě jen na nosič na kola, kdy se nemění vše co předepisuje Škoda a musí se podepsat nějaký papír, že kdyby něco, tak nic.... a za 30kkč komplet tažné "jako z výroby". Ale musí ven sedačka a půlka vnitřku, dealer říkal, že to vypadá docela brutálně. Prý je to povolené od ŠA, o problémech s techničákem nic neříkal.

Na Superba prý dodělání tažného stojí 60-70 kkč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Luboun nie som zrovna presvedceny, ze mat style je zrovna vyhoda. mam tiez style. style ma plastovy spojler co ma za nasledok praskanie 3. brzdoveho a pri tej konstrukcii si myslim bude mat vzdy problem, plast-plast spojeny pevnym bodom z kovu. Nemoznost pouzit nosic na style, co sa dava na 5. dvere. Ambition ma komplet plechove. A co sa tazneho tyka, treba to vzdy dat zapisat do TP plus ten zasah, takze je to z mojho pohladu nerentabilne ak to clovek vyslovene nepotrebuje denne. To kodovanie je uz lenn ceresnicka na torte.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem se byl zeptat v servisu ŠA u nás v Hranicích na možnost dokódování některých věcí - není problém, říkal servisní technik, ať si sepíšu, co všechno bych chtěl dokódovat a v pátek se mám stavit :) Zůstal jsem jako opařený, absolutně jsem takovou odpověď nečekal, jen se ptal na výbavu (Style) a na infotainment (Amundsen). Nezaručuje mi, že všechno půjde, ale co věděl určitě, tak to byl SS a čtení dopr. značek. Dělají to nějakou věcičkou přímo od ŠA, takže žádný OBDeleven a podobné softy. Jen jsem se zapomněl zeptat, jestli to bude zdarma nebo za love:)

Našel by se tu nějaký dobrák a písl sem seznam, co všechno lze na Scale dokódovat? Vím, že na začátku vlákna je od @ferda25 seznam, ale jestli se už třena nerozrostl. Nebo aspoň, kde bych všechny věci, co se dají dokódovat našel. Moc díky.

Editováno: , autor: Kolacek12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

14 minutes ago, Kolacek12 said:

Tak dnes jsem se byl zeptat v servisu ŠA u nás v Hranicích na možnost dokódování některých věcí - není problém, říkal servisní technik, ať si sepíšu, co všechno bych chtěl dokódovat a v pátek se mám stavit :) Zůstal jsem jako opařený, absolutně jsem takovou odpověď nečekal, jen se ptal na výbavu (Style) a na infotainment (Amundsen). Nezaručuje mi, že všechno půjde, ale co věděl určitě, tak to byl SS a čtení dopr. značek. Dělají to nějakou věcičkou přímo od ŠA, takže žádný OBDeleven a podobné softy. Jen jsem se zapomněl zeptat, jestli to bude zdarma nebo za love:)

Našel by se tu nějaký dobrák a písl sem seznam, co všechno lze na Scale dokódovat? Vím, že na začátku vlákna je od @ferda25 seznam, ale jestli se už třena nerozrostl. Nebo aspoň, kde bych všechny věci, co se dají dokódovat našel. Moc díky.

no dej pak vedet jak jsi dopadl :-)) SS tomu bych mozna veril, ze v autorizaku nejak deaktivují..spis si myslim, ze jste se spatne pochopili :-)))  ty to beres jako par kliknutí na PC a on jako nejaky SW dodelavky za velky peniz :-)) tak uvidime.. ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vkcko Já uvidím, jak dopadnu v servise, už jsem se po tom taky díval. A vše ti šlape, jak má? Jen by mě zajímalo, jak se z OBDeleven aplikace udělá PRO verze. Kam se zadává kód, který si koupíš společně se zařízením? Apku jsem si zkušebně nainstaloval (celkem se povedla), ale nikde jsem nenašel zadání kódu na PRO verzi. Je tam tlačítko Koupit PRO verzi, ale to mě odkáže na Google Play a chce to po mě skoro 1000 Kč z účtu Google. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vkcko spytam sa takto. obd2 doma niekde mam. je mozne vyuzit i tu, da sa ten software stiahnut bez zakupenia balika?

za dalsie.  pre aktivacie staci balik aktivace a mam uz trvalu moznost kodovania? ci musim dokupovat tie kredity, ktore maju v dalsich priplatkovych balikoch? ak hej, tak kolko kreditov je v baliku start a kolko zoberie jedno kodovanie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soft OBDeleven mi šel stáhnout volně z GooglePlay Balík verze PRO má 200 kreditů, myslím, že každý den (denní bonus) ti přibude 1 kredit, každé kódování stojí (aspoň podle volné verze, kterou mám staženu a zatím nespárovánu s autem) 10 - 12 kreditů. Možnost kódování je trvalá (za kredity v PRO verzi). Kredity se dají dokoupit i samostatně, třeba na Auk.u mají 500 za 500, což si myslím, že je super cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sk0d@ ako myslis hodim? info co to dokaze kodovat, ci?

 

tak pre zaciatok ak dobre rozumiem staci ten balik start co uz je i s obd. a ked nieco zmenim v aute, akym sposobom sa to da vratit do povodneho stavu? je tam nejaka moznost zalohovania pred prvymi upravami, ci musim potom tie veci manualne vypnut po jednom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten zoznam by bol fajn.

 

Spýtam sa na moj zoznam, ci mi viete dat info, ci toto ide cez obd 11.

1. indikacia zapnutych stretavacich svetiel na palubovke

2. automaticke prepinanie dialkovych a stretavacich

3. automaticke zatvorenie okien pri dazdi, ak je auto zamknute a okna su na vetracku

4. citanie dopravnych znaciek

5. start/stop off

6. alarm

7. adaptivny LA

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...