Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

V 29. 6. 2020 na 12:26, Kolacek12 napsal:

@chaosrxNavigace mi ukazuje značky - rychlost, přechody, zákazy předjíždění  (i více vedle sebe) už od začátku, možná po nějaké aktualizaci map. Zatáčky a křižovatky jsem si nevšiml, zaměřím se na to a dám vědět. V navigaci mám zaškrtnutou položku "Zobrazování dopravních značek".

Mne ide na palubke po nakódovaní len rýchlosť nič iné.Nechápem to že Vám ostatným ide aj viac značiek :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mikoho Tyto značky se mi přenášejí z navigace a vidím je jen na obrazovce infotainmentu, na digitální palubce možnost zobrazení značek nemám. Nakódováno nemám nic.

@altra Proč měnit adaptivní tempomat za klasický? Jde to vůbec? Já adaptivní nemám, jen klasický. Adaptivní nejde zapnout jen jako klasický? Není možnost vypnout adaptivní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Kolacek12 napsal:

@Mikoho Tyto značky se mi přenášejí z navigace a vidím je jen na obrazovce infotainmentu, na digitální palubce možnost zobrazení značek nemám. Nakódováno nemám nic.

 

Jáj tak tak to som si teda nevšimol musím to skúsiť najbližšie ak niekde pôjdem. Dohovie či mi nahrali nové mapy v júli ( červenci :) keď som auto bral.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 9. 2020 na 11:29, Kolacek12 napsal:

@altra Proč měnit adaptivní tempomat za klasický? Jde to vůbec? Já adaptivní nemám, jen klasický. Adaptivní nejde zapnout jen jako klasický? Není možnost vypnout adaptivní?

Měnit ne, přidat jako další možnost. Adaptivní nejde zapnout jen jako klasický. Je tam jen adaptivní a omezovač.

Adaptivní je vynikající do kolony, klasický na dálnici, protože adaptivní stále zpomaluje podle pomalejších aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, altra napsal:

protože adaptivní stále zpomaluje podle pomalejších aut.

Tomu nerozumím. Já když jedu po dálnici a mám ACC zapnutý, tak se s tímto nějak moc často nesetkávám. Teda ne že by se mi to nestalo, ale stačí začít včas předjíždět, případně na pár sekund prostě přišlápnout plynový pedál nohou a jede to pořád parádně. Nijak mě nikdy nenapadla myšlenka "škoda, že nemám i klasický tempomat".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 9. 2020 na 21:31, Patrik1971 napsal:

Neprepinas acc a klasika tempomat,ale acc a speedlimiter....ak ma auto ACC,klasika tempomat nema...

Pravda. Dnes to to otestoval. Od kupy som ACC nikdy nevypol, tak som si to zle pamatal.

Inak nechapem, kto pouziva obmedzovac rychlosti. Nikdy som nevidel nikoho to pouzit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
On 8/21/2020 at 3:20 PM, csabac said:

@o3-scala vies dat prosim zoznam, co si nahadzoval, resp. co sa dalo a co neslo a chcel si?

sorry za oneskorenu reakciu, bol som dlho PN :-(

 

Co som chcel (ako si pamatam, lebo pri nehode som prisiel o mobil, kde so mto mal poznacene):

vypnut start stop,

sklapanie zrkadla pri cuvani,

pipanie pasov,

automaticke zapnutie svetiel do automatickeho rezimu,

zamykanie odchodom od auta,

citanie znaciek,

denne svetla vzadu

 

co som dostal:

vypnutie pipania pasov,

dennesvee vzadu,

pipnutie pri zamknuti,

A ešte vypínanie svetiel pri zatiahnuť ručnej brzdy. 

 

a to je asi vsetko.

trochu sklamanie.

Editováno: , autor: o3-scala
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 9/4/2020 at 12:52 PM, Joscer said:

Tomu nerozumím. Já když jedu po dálnici a mám ACC zapnutý, tak se s tímto nějak moc často nesetkávám. Teda ne že by se mi to nestalo, ale stačí začít včas předjíždět, případně na pár sekund prostě přišlápnout plynový pedál nohou a jede to pořád parádně. Nijak mě nikdy nenapadla myšlenka "škoda, že nemám i klasický tempomat".

 

to je presne ono.

pokial auto zacne pribrzdovat - staci trochu pridat plyn.

 

Za mna - ACC je super vec a v principe hlavne kriterium, preco som bral Scalu.

Konkurencia ACC velmi k manualom nedava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtěl bych se zeptat, podařilo se někomu aktivovat Adaptivní Lane Assist a pokud ano, tak případně jak? Mě se volba zobrazila v menu, ale nejde zaškrtnout. Druhý dotaz, lze nějak aktivovat Škoda Surround a virtual subwoofer jako např. u Fabia III? Mám Scala Style 1.5 TSI Manual s paketem Extra. A poslední dotaz, je někde nějaký seznam věcí, co se dají doaktivovat s popisem, co nastavit? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ve Fabii klasický tempomat a bylo to super. ale člověk musí tak nějak pořád být ostražitý, protože to auto protě nezpomalí. za to teď s ACC, to je naprostá bomba a také bych se nechtěl vracet ke klasickému. Ne, že bych se nemusel věnovat řízení a někdy je to přibrždění otravné, ale je to takové mnohem komfortnější.

Za mě určitě ACC a také nechápu, kdo by chtěl používat Speed Limiter a proč tam takovou kravinu vůbec montují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, o3-scala napsal:

Áno, adaptívny lane assist sa aktivovať dá, mam to tiež. 

Nejaké realne využitie ale veľmi nevidno, nie je to úplne odladene 

A poradil by jsi mi, jak ho aktivovat? Já když zapnu Point of intervention na Early (menu), tak se mi to tam sice ukáže, ale nejde to zapnout, respektive po nastartování mi to zaškrtnout jde, ale ihned se volba zruší a už na ní zase nejde kliknout. Když jsem volbu nastavil jen na Early, tak to mám pravděpodobně zapnuté, ale zase to nemohu vynout, protože mi to zmizne z menu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Škoda Scala 1.5 TSI, 110kW Style s paketem Extra a Smartlink+ r. v. 2020 již s novým dvouramenným volantem. Diagnostiku jsem koupil HEX-V2, mám VCDS 20.4.2.  Pár věcí se mi povedlo aktivovat. A to: Laptimer na Maxidotu, Množství k dotankování na Maxidotu, Zobrazení rychlosti větráku na displeji klimatizace při nastavení na "Auto",  Dodatečný stěr předních stěračů při ostřikování, Zvýšení limitu rychlosti, do kdy funguje přisvěcování do zatáček, Light Assist, Nastavení síly varování pro Lane Assist, Vypnutí DRL po zatažení ruční brzdy, Aktivace pípnutí klaksonem při odemykání a zamykání s volbou v menu, Sklopení zrcátka při zpátečce

Ale nedaří se mi aktivovat některé věci.

1) Nejde mi správně nakódovat Adaptive Lane Assist - V Coding nastavím Point of intervention na "Early (in menu)", a v Adaptation nastavím možnost Point of intervention T15 na "Last State". Po vypnutí a zapnutí zapalování a restartu Infotainmentu se mi volba Adaptivní lane assist sice ukáže, ale nejde zapnout, respektive po nastartování mi to zaškrtnout jde, ale ihned se zase volba zruší a už na ní nejde kliknout. Nevíš, v čem by mohl být problém?

2) Nedaří se mi aktivovat například "Režim autoškoly" (zobrazení rychlosti na Infotainmentu) nebo "Drive Green Menu" (eko bodové hodnocení jízdy) případně OffRoad info- při pokusu o jejich aktivaci se mi nejdříve zobrazí jestli chci zkusit použít nějaký ten product code 12345 nebo použít kód uložený v modulu, pokud dám druhou možnost, tak mi to vyhodí chybu, že tam nemohou být 00000, pokud dám tu možnost s 12345, tak mi to napíše, že kód je chybný a VCDS se zasekne a vyhodí mi chybu "Unknown", poté je třeba diagnostiku odpojit ukončit VCDS ve správci úloh a znovu zapnout. 

3) Nedaří se mi aktivovat Rozpoznávání dopravních značek  - podle návodů, co jsem našel je nutné aktivovat nějaké věci pro road sign assist právě v modulu, kde se zapíná i např. "Režim autoškoly", ale vyhodí mi to stejnou chybu jako u 2). Je toto vůbec možné aktivovat u mého auta? 

4) ještě pár dotazů

- Lze nějakým způsobem aktivovat nějaké vylepšení zvuku, jako je na Fabia III (Škoda Surround a Virtual Subwoofer)?

- Ač mám ve výbavě Smartlink+, který by měl fungovat bezdrátově, tak mi prostě nejde zprovoznit. Přes kabel se mi normálně Android Auto spustí, ale i když mám v nastavení telefonu zapnuté bezdrátové AA a mám Android 10 a Samsung Galaxy S20+, tak to nijak bezdrátově nejde

- Aktivoval jsem si sklopení zrcátka při zařazení zpátečky, mám volbu v menu, ale ať dělám, co dělám, tak mi to nefunguje. Funguje to vůbec na Scale?

- Lze ještě aktivovat něco kromě výše zmíněných věcí u mé výbavy?

Editováno: , autor: Martin Gladstone Šafrata
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu sklopení zrcátka při zpátečce - ptal jsem se na to v servise, taky mám v infotainmentu tuto volbu dostupnou a zaškrtlou (bez nakódování). Zrcátka se sklápí, jen když máš elektricky ovládané nastavení předních sedaček. Já mám mechanická, takže mám smůlu. Zdánlivě nepochopitelná vazba.

Jinak pravé zrcátko se nesklápí jako třeba při uzamčení, jen se natočí sklíčko směrem dolů, abys viděl na čáry a obrubníky.

Editováno: , autor: Kolacek12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...