Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

před 16 hodinami, touareg3 napsal:

Zdravím, páni, chcem sa spýtať, či neviete o niekom, kto by mi vedel dokódovať nejaké veci na Scalu 2020 na strednom Slovensku? Ísť 400 km a viac je ďaleko. Dík.

Ja som zo Ziliny, a tiez by som si rad nechal nejake veci dokodovat. Urcite by som sa pridal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, tady je návod jak zrušit otravné pípání při otvírání a zavírání el. kufru. 

 

Jednotka 6D
security access 12345
ENG131232-MAS01911-Auusstattungen aktivieren-Tonový generátor -> neaktivní

 

Ještě tam jde nastavit jaký odskok má mít kufr když narazí na překážku. 

Nahoru je hodnota 8 a dolů 20.

Tu dolů jsem zmenšil protože když vezu něco co čumí z kufru tak to pěkně přimáčkne a drží (přes hadr). To je dle potřeb jednotlivce. 

 

Zeptám se jde s vcds taky udělat zavírání kufru z větší dálky  (ne jen v dosahu kessy) nebo je třeba vcp? 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kolegovi šel na Scale aktivovat air care! 

(08, byte 17, bit 6-7)

Snad se nebude zlobit, že zveřejňuji🤔

V klimě je na to další položka!!!

Bohužel na mojí to nejde. 

 

On má verzi klimy standart, já standart plus. 

On má klimu xxx-xxx-044-E já mám C. 

 

Jen tak pro info, že to tam také jde... 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wirer díky díky 👍

Ale hledání mě neminulo. 

Pro Vás ostatní - tady to je jinak.

Scala to má v 09 už na obě cornery zároveň.

 

09

Kód 31347

ide03638-eng149114-Stationary cornering-Obere geschwindigkeitsschwelle.

Původní hodnota 40km/h, nová 60km/h

 

Dokonce jsem tam někde zahlédl, že jde nastavit při jakém úhlu natočení volantu se cornery mají zapnout.

 

Edit: hlídání (canbus) na mlhovky není potřeba na Scale vypínat.

Pokud dáte místo žárovky ledky bez odporu, auto chybu přesto nehlásí👍 Ale asi musí mít nějaký min. odběr. Origo H8 má 35W. 

Dal jsem led s reálným odběrem 20W a bere to bez chyby.

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vormene děkuji Ti. 

Ale mezi námi to je k hovnu, furt něco mačkat🤣

Myslel  jsem přes diagnostiku, natvrdo. 

Ale i tak díky 😉

 

Wirer -> jojo, díkes také. Budu muset zase hledat. 

Kdyžtak dám vědět až na to budu mít čas. Čekal jsem, že už to někdo má. 

 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bohužel. Ani v adaptacích, ani v longcod. Nikde jsem to nenašel kde by se dalo to hnusný pípání při nastartovaném motoru vypnout. 

Zkoušel jsem několik položek, ale pípá furt. Co jsem koukal na zahraniční fóra tak to taky nikdo na mqb jednoduše delevanem nebo vcds nedokázal a bojují s tím. 

Kufr už je ticho, když je vyplej motor a otevře se je ticho, ale tohle mě s*re☹️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostal jsem radu od kamaráda, sám jsem to nezkoušel (jemu to na Seat Leonu funguje, což není to samé co Scala, ale možná..).

V jednotce 17 (budíky) v kódování vypnout "Exit warning" (výstraha opuštění, nějak tak česky to tam možná bude) a také v adaptacích "Ignition on activate warning" původně "Drivers door" na "No display", česky to v ODISu je jako "Zapalování aktivní hlášení, aktivace". Případně kdyby to bylo možné, tak sem dej kompletní kódování a adaptace a třeba tam něco společně najdeme, ale v případě VCDS je to trošku složitější udělat nějak čitelnější :D 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to osobně vůbec neřešil. On mi psal, že na to použil appku v OBDEleven a neví přesně, co mu to kódovalo, ale ty dvě hodnoty má vypnuté, co nějak souvisí se zapalováním. Otázkou je, zda to není pořešené ještě jinak, kdo ví. Zkusil bych jak kódování, tak adaptace a třeba když je vypnuté oboje najednou, tak to pípat nebude :D Scalu tady na vyzkoušení nějakou mám, když bych si ji půjčil od kolegy, ale to se mi úplně nechce, hrabat se mu v autě na operák :D A v mém autě to vypínat nechci, ještě bych zapomněl, že mám nastartováno (když by mi zrovna auto chcíplo na start stop) a zamknul ho :D To jsem si totiž povolil, že mohu zamknout auto při nastartovaném motoru. By mi to pak vysálo přes noc celou nádrž :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, jsem vděčný, že se zajímáte, děkuji!!!  

Scala má skoro vše úplně jinak než je dostupné a popsané pro ww a škodovky. Je to rok 2019 no.  Wirere ten obr. vcds od Tebe je nějaká patnáctka... Tady to je vše jinak.

 

Prolezl jsem v 17ce  komplet long a tam je jedna položka byte 12, bit 4 - Výstraha opuštění, ano.

Ten bit jsem zaškrt i odškrt, ale řve to furt.

 

Pak je v adaptacích - zapalování aktivní hlášení a tam jde buď "vše" , nebo "dveře řidiče" nebo "bez zobrazení". Mám už dlouho "bez zobrazení"... Ale to si myslím, že je právě jen když je zaplé zapalování, ne motor...

Každopádně jsem kombinoval long i adaptace. Nic, nic... 

 

Jo pak jsem ještě našel "Leaving warning delay", že bych aspoň zpozdil než to začne řvát, třeba na 10s. Origo je 1,6s. 

Vezme to nejvíc jen 3s.

Ale stejně to řve při otevření dveří okamžitě. To asi nebude na to. 

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • PTiCA změnil název na Scala kódování VCDS
  • Pawouk změnil název na Scala kódování

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...