Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, bartom napsal:

Podařilo se někomu aktivovat automatická dálková světla přes Caristu? 

Nebo, jak poznám že je asistent funkční? Svítí nějaká kontrolka? Lze to poznat při zaparkovaném autě? 

mě se zobrazuje ikona na virtuálním kokpitu cca dole uprostřed, klasická ikona pro dálkové světla a uvnitř ikony je A, funkci automatických dálkových světel mám již z výroby, pro každou jízdu ji musím aktivovat klasicky páčkou pod volantem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, altra napsal:

Ne, nefunguje to. Nemám tam položku "žádné dveře".

 

IMG_1410_resize.png

Funguje to. Dělal jsem to ve VCDS 22.3.1.4 a na Scale 4/2021 což podle postupu, který jsem uvedl je jednoznačně postup pro VCDS.
Aspoň, prosím, správně piš, že v OBD11 Pro to bohužel nejde nastavit + ročník auta. Tvá informace pak bude mít lepší informační hodnotu. Problém zkus nahlásit na podporu OBD11 a třeba problém vyřeší. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

pokud někdo hledáte na ali kabel tak mám ověřen funkční tento i s 22.9 ;-)

https://www.aliexpress.com/item/1005004555893746.html?dp=61e57031f980b4ec29248927&cn=ah&aff_fcid=50fb7af83ed94ffdb99d7da83801ba21-1668874612791-01010-_AnTGXs&tt=CPS_NORMAL&aff_fsk=_AnTGXs&aff_platform=portals-tool&sk=_AnTGXs&aff_trace_key=50fb7af83ed94ffdb99d7da83801ba21-1668874612791-01010-_AnTGXs&terminal_id=adea709242834ccbb544dc7bbc18bd4e&afSmartRedirect=y

za 5 dnů z francie doma :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím pánové, chtěl bych tu poprosit o kontakt na někoho kdo by mi nakodoval auto r.v. 2022. Někoho osvědčeného jako Ferda a pod. Nevím, jak na něho získat kontakt.

Chtěl bych nastavit:

- paměť jízdního modu (vypnutý Lane assistent)

- Start/Stop

- Denní svícení - aby svítila zadní světla

- směrová světla z 3 blik na 4 blik

- automatické zavření oken při dálkovém zamčení auta

 

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim. Snazim sa nakodovat "door slam" alias automaticke zamknute po zavreti vodicovych dveri. nasiel som navody, no ked zmenim dany bit, nic to nepomaha.

mam kamiq, ale myslim ze to je jedno.

mam obd11 a idem podla tohto navodu :

 

B7 - start stop jednotka 

Coding - 07

Long Coding

Go to Byte 2 (remember the first byte is 0)

Enable Bit 4 "Locking for door slamming active"

 

podarilo sa to niekomu nakodovat ? po presadnuti z tesly alebo dacie, kde to takto funguje zabudam zamykat ...

 

Dakujem
 

Editováno: , autor: didoop
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hello. neviete nahodou ci sa da cez kodovanie upravit nastavenie auto light assist (asistent dialkovych svetiel)?

 

Na mojej novej scale som hned narazil na problem a to ten že prichadzajuce auto to detekuje velmi dobre-napr protiiduce auto vyjde zo zakruty a doslova v priebehu milisekund mi vypne dialkove.

Problem je, ked protiiduce auto je uz prec a zostane uplna tma tak ten blby assistent zasvieti zas dialkove az tak o 1-2 sekundy, niekedy je to odhadom az 2-3 sekundy. Ako nemusi sa to zdat vela ale to si uz manualne ovela rychlejsie viem prepnut cize mi potom akosi unika vyznam tohto asistenta.

 

Nemam veci na kodovanie, ani skusenosti tak ak by niekto nieco vedel/mohol sa na to pozriet ci tam vobec dake nastavenia su.

 

DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte. Dufam ze ma neukamenujete ohladom mojej celkom primitivnej otazky. Mam v plane si na scale dokodovat cca tak 10 veci a kedze ceny za kodovanie su dost vysoke rozmyslam, že by som si to spravil sam. Co som pozeral tak OBD11 long coding je az od verzie PRO a ta stoji 100 ečiek ale len na rok coz je nonsens. Ostava mi teda druha moznost VCDS. Na ali sa da momentalne zohnat za 80 eur balenie obsahuje kabel s ARM cipom a CD so SW. Akurat by som potreboval vediet:

 

1. ako ste riesili ten soft?-dnes uz notebooky nemaju mechaniku a externu kvoli tomu nebudem predsa kupovat. cize da sa ten soft (plna verzia) stiahnut z netu? pripadne ze by mi ten sikmac poslal link na stiahnutie?

 

2. vsimol som si ze pri niektorych kodovaniach, ktore ste tu zdielali sa vyskytoval security access code? ten sa odkial ziskava? akoze planujem robit tak ci tak len veci, ktore uz boli tu na fore popisane pripadne na zahranicnom ale zaujimalo by ma to.

 

DIK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, fsociety19x napsal:

Ahojte. Dufam ze ma neukamenujete ohladom mojej celkom primitivnej otazky. Mam v plane si na scale dokodovat cca tak 10 veci a kedze ceny za kodovanie su dost vysoke rozmyslam, že by som si to spravil sam. Co som pozeral tak OBD11 long coding je az od verzie PRO a ta stoji 100 ečiek ale len na rok coz je nonsens. Ostava mi teda druha moznost VCDS. Na ali sa da momentalne zohnat za 80 eur balenie obsahuje kabel s ARM cipom a CD so SW. Akurat by som potreboval vediet:

 

1. ako ste riesili ten soft?-dnes uz notebooky nemaju mechaniku a externu kvoli tomu nebudem predsa kupovat. cize da sa ten soft (plna verzia) stiahnut z netu? pripadne ze by mi ten sikmac poslal link na stiahnutie?

 

2. vsimol som si ze pri niektorych kodovaniach, ktore ste tu zdielali sa vyskytoval security access code? ten sa odkial ziskava? akoze planujem robit tak ci tak len veci, ktore uz boli tu na fore popisane pripadne na zahranicnom ale zaujimalo by ma to.

 

DIK

1. je to na netu, stačí zadat do googlu VCDS download

2. projdi si fórum, je několik kódů, záleží kam přistupuješ, některé kódy stále platí, záleží na roku výroby scaly

přikládám soubor postupy kódování ve VCDS - tzv. co jsem našel na fóru

scala VCDS.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...