Přejít na obsah

Spodní ochranný kryt agregátu Fabia III


suntour

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
V 15. 4. 2019 na 17:45, Ibe napsal:

Já tam dával tady tento: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6q0825237txxx-spodni-kryt-motoru-cn-8186.html 

288Kč + Matice spodního krytu motoru 3x5Kč + Šroub do plechu 4.8x16 3x5Kč, montáž doma 0Kč, celkem 318 Kč

IMG_20190308_172726.thumb.jpg.9ab70bbd11ad054076f8856bda362692.jpg

Zdravím, 

mám 1.0 Mpi v kombiku. Co jsem pročítal diskuse. tak by tenhle kryt mohl vadit kvůli výfuku, montoval to tedy někdy na tuhle motorizaci? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jako u všeho, když to jde, je dobré si zběžně překontrolovat... Já mám paket pro špatné cesty u FIII 1.0 TSI combi a objevil jsem, že zatímco velké šrouby na klíč jsou ok, ale na stranách je po třech šroubech (torx) a já teď při výměně pneu zjistil, že na jedné straně nějak ty šrouby zapomněli osadit (není to od nich ani otlačené), tak mě čeká návštěva servisu (jo, že bych si to tam našrouboval sám, to samozřejmě nepadává v úvahu). Ale předpokládám, že je to náhoda, a ne že by jedna četa jeden den u pásu nestíhala na jedné straně:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Rád bych se ujistil a poradil. Chtěl bych na svoji Fabia dát kryt pod motor jelikož tam není. Nicméně jsem se dostal do situace, že nevím který.

Na Škoda eshopu je Kryt u kterého je psané, že pasuje na 2014+. Nicméně podle čísla dílu a nakonec i ověření ve škoda, je tenhle kryt až pro FL takže auta vyrobená cca od půlky 2018. Moje Fabie je sice MR 2018 ale vyrobená září 2017. Otázkou je co tam teda napasovat? A ještě údajně některé levné kryty jsou jen kryty a některé mají i tlumící funkci. Co je na tom pravdy nevím.

Mám Fabie 3 combi Style+.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Riesil som teraz prave ...sice na Superb,ale poradili mi dobre na skoda-diely.cz

Nasli mi podla VIN auta kryt,ktory tam presne sadol.Namontovat som ho dal kvoli zaruke v Skodovke.Jednalo sa o original diel.

Motor bude zospodu cistejsi,budu chranene komponenty,rychljsie sa ohriava,pomalsie chladne a ja osobne pocitujem aj zvukove zlepsenie.Ked som stal pred autom predtym a teraz,je to rozdiel.Je to predsalen ozavrete a hluk sa tolko neodraza od cesty.Vo vnutri zmenu nebadam,ale Superb je celkovo tichy v mojom ponimani.

https://forum.skodahome.cz/topic/152287-kryt-motora-superb-3-benzin/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Cofi najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie je to, ktoré už v tejto téme bolo niekoľkokrát spomínané... pozeraj hlavne príspevky od užívateľa @wirer , ako sám píše v jednom svojom odkaze, montoval to aj na TSI MR2018.

 

Pochybujem, že tie originálne niekoľkonásobne drahšie kryty zo škoda eshopu majú nejaké špeciálne tlmenie, ktoré Čínsky kryt nemá. Určite to tiež budú len obyčajné kusy plastu. Inak okrem spomínaného menšieho špinenia, rýchlejšieho ohrievania, pomalšieho ochladzovania, možno ešte ušetríš nejaké deci benzínu na 10000km vzhľadom na lepšiu aerodynamiku pod autom. Znížený hluk motora som po nasadení spodného krytu nezaregistroval - ale tiež mám len tu lacnú Čínu.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nedělejte z těch krytů vědu, kdysi jsem je v zimě očesal na zledovatělých kolejích a koupil jsem na skoda-dily.cz o polovinu levnější a pevnější tuším poláky (na jiný modely) a vydržely roky. Jinak funkčnost krytů + případně deky na kapotě o kterou jsou občas některé modely očesány je hlavně v zimě pozitivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kryt který dával @wirer se mě osobně zamlouvá nejvíc a nejspíš touhle cestou také půjdu. Spíš hledám jestli není nějaká "správnější" cesta.

Podle čísla dílu 6R0 825 237 D co mě vyjeli podle VIN z ETKA najdu na skoda-dily něco co sice jako kryt vypadá, ale vůbec se mě nelíbí :-) Spíš takový polokryt. Nesedí ani podle obrázku z ETKA. Což mě zamotalo hlavu ještě víc. Můžu samozřejmě díl koupit ve Škodě kde mě ho za cca 1500,- nabízejí.

KRYT co dával @wirer objednám a uvidíme. Za 300,- to za to stojí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, ten polokryt dostávali dlhé roky všetky kombíky, ktoré nemali vo výbave paket pre zlé cesty. Krátke hatchbacky však dostávali plný kryt alá wirer. Ak máš prístup, skús do etky hodiť vinko krátkej Fabie alebo nejakého Scoutlajna.

 

Kopec ľudí z tohto fóra práve menilo ten pôvodný polokryt od výroby za plný kryt alá wirer... vrátane mňa:

5a049e4884eb7_2017-11-0815_59_27.thumb.JPG.4a9b9de0debdd8907c316d1f98788064.JPG

 

Na TSIčka pasuje.. neviem ako ostatné motory MPI/TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 7. 2020 na 17:28, Cofi napsal:

Kryt který dával @wirer se mě osobně zamlouvá nejvíc a nejspíš touhle cestou také půjdu. Spíš hledám jestli není nějaká "správnější" cesta.

Podle čísla dílu 6R0 825 237 D co mě vyjeli podle VIN z ETKA najdu na skoda-dily něco co sice jako kryt vypadá, ale vůbec se mě nelíbí :-) Spíš takový polokryt. Nesedí ani podle obrázku z ETKA. Což mě zamotalo hlavu ještě víc. Můžu samozřejmě díl koupit ve Škodě kde mě ho za cca 1500,- nabízejí.

KRYT co dával @wirer objednám a uvidíme. Za 300,- to za to stojí :-)

Ten ...237D tam mas,ten polokryt.Ma ho aj nasa fabia kratka 1,2 TSI.Potrebujes tento 6C0 825 235 A,alebo tu vyssie popisovanu Cinu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...