Jump to content
MichVal

2.0 TDi 103kW CBDB

Recommended Posts

Zdravím, už delší dobu se scháním po Yetíkovi a dnes jsem na na něco narazil. Jde mi o to, že motory z označením CFHC a CFHF jsou mi známy. Ale daný Yeti má označení CBDB. To jsem ještě u žádného snad neviděl. Jde o model 2009. V servisce je označen Yeti 4x4 CR EXP BW 103kW CBDB  Chci se proto zeptat, co je to za motor? Konstrukce, spolehlivost, nějaké časté potíže a problémy atd. Na co si dát při koupi pozor.  Předem díky

Pawouk díky za tabulku a za ochotu. Ale to ne zcela zodpovídá můj dotaz. Mě spíš zajímají osobní zkušenosti a to, co lidi o tomto motoru vědí a jsou mi schopni poreferovat, co to je zač... Ještě jednou díky.

já ho mám CBDB na Yetim a normální motor jede, v neautorizovaném servisu s nim nemaj problém že by něco nebylo a zatim jsem na něm najel 20 000 km celkem má 145 000 a zatim sem nic na motoru krom údržby nic nedělal 

Taky ho mám, najeto 198tis a okolo motoru "jen" tři závady
    50tis - Snímač rozdílu tlaku pro DPF
    90tis - Snímač polohy ovladače plnícího tlaku turba

171tis - Snímač teploty spalin na turbu

ve 180tis výměna rozvodů, ale to není závada :-)

ve 192tis se mi nedavno poprvé ozval EGR ventil, 3x do nouzáku, ale od té doby je zatím klid a jezdí jakoby nic

Díky pánové za vaše komenty, ale nabízené auto už je bohužel pryč. Resp. bylo pryč už v pondělí. Ale stejně díky. Budu hledat dál a když narazím na CBDB, tak budu vědět. Ještě jednou díky.