Přejít na obsah

Rozmery kol


deathskull

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Netušíte jaká je naděje, případně máte nekdo zkušenost se zápisem alternativních pneu na Škoda origo disky do VTP, když se k nim nedodávají typové listy?

Rád bych na Vegy měl možnost vybírat z vícero pneu alternativního 215/45/R18 než jen na 2 typy u homologovaných 205/45/R18. Sesterský Kamiq tam právě na tyto konkrétní disky má tento "běžnější" rozměr, Scala ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Nema niektor skusenost s rozmerom diskov na Scalu 7JX17 ET 46?Pacia sa mi disky z Fabie 3 TORINO,len oproti Scale,ktora pouziva rozmer disku 6,5JX17 ET 40 tam nejaky roydiel je.Disk bude 7JX17 bude blizsie k vnutornemu zaveseniu,tlmicu,brzdovemu strmenu o12,5 mm?Pneu pouzijem podla TP 205 50 17.Viem,idelka vyskusat,ale nieje niekto tak znali,ze dokaze posudit,ci to bude ok?

ORIG-5JA071497P-FL8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je možnost někde zapůjčit stejně rozměrově kolo/ráfek a vyzkoušet přímo na autě.

V dnešní době za sebe doporučuji vše originál a mám od všech pokoj. Pokud člověk chce dělat hezké úpravy, tak se dá i legálně.

Z vlastních zkušeností jako poškozený mi bylo likvidátorem kontrolovány kola včetně hloubky vzorku, jen aby mohl popřípadě krátit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, "v dnešní době", kravin a blbostí se nadělalo, ale? On i likvidátor řeší škodu jinak za 10 tis.Kč a nebo 10 mio Kč. a to se tak vykoulí autobus německých turistů, nebo kamion plný televizí a je všechno jinak včetně možná kriminálu, ale to už je velká fantazie :-)

 

Jinak samozřejmě jak popisuješ je možné změřit také. Okolo brzdiče bude asi místa hafo.

 

Editováno: , autor: Dodi 15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 14. 8. 2022 na 9:25, Michal T. napsal:

Netušíte jaká je naděje, případně máte nekdo zkušenost se zápisem alternativních pneu na Škoda origo disky do VTP, když se k nim nedodávají typové listy?

Rád bych na Vegy měl možnost vybírat z vícero pneu alternativního 215/45/R18 než jen na 2 typy u homologovaných 205/45/R18. Sesterský Kamiq tam právě na tyto konkrétní disky má tento "běžnější" rozměr, Scala ne...

Toto presne som teraz absolvoval....tiez by som prijal aspon ten rozmer 215/45/18,co pouziva Kamiq.bohuzial odpoved od importera je jasna.....iba to,co mam povolene a zapisane v TP,nic ine mi tam dodatocne nepovolia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mne na Scale taky mrzí, když má rozměr 205/55/16, proč nemůže mít 225/45/17 a 225/40/18, aby šlo nasadit pořádný gumy. Imho to souvisí víc s úsporou neodpružených hmot než tím, že by se jim tam kola nevešla. Víc gumy a musely by dát i širší disky 7,5J až 8J a k tomu nadimenzovat a naladit celý podvozek. U Kamiqa bylo zadání určitě jiné, nejspíš větší odolnost na poškození ráfku = vyšší profil pneu, aby to jezdilo na asfaltu = vyšší šířka a aby to ustál podvozek = vždy lepší zadní náprava. Podle jakého klíče dostávala Scala lepší nebo horší nápravu nevím.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám takový dotaz. Ví někdo nebo zkoušel už někdo nasadit na Scalu 1,5TSi patnáctipalcová kola? V techničáku je nemám a nechci je tam ani dávat, ale zajímá mě jestli je to vůbec fyzicky možné tam dostat 15ky, protože rezerva je 15".

Editováno: , autor: yetys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, rád bych se zeptal ohledně 17" kol - aktuálně mám na Scale 16" (klasika 205/55) a rád bych je alespoň na léto vyměnil za 17", auto na nich vypadá prostě o parník líp. Dotaz je následující - jak velký rozdíl mezi 16" a 17" koly je? Mám na autě standardní podvozek a jde mi hlavně o to, abych z auta neměl uskákanou kozu :D. Jezdím mix dálnice-okresky-město a byť se rád projedu trochu rychleji, případně zvýšená směrová stabilita pro mě není rozhodující (mám G-TEC, 66 kW fakt asfalt netrhá). Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...