Přejít na obsah

Koupě ojeté Fabie III


Hochmi

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

4-5 let? Záleží co myslíš pod pojmem sypat... protože rozvody + pumpu bych dělal ihned, i přes výmluvy prodávajícího. Pochopitelně i další věci. Fail rozvodů = výměna motoru. U takového auta snad nehrozí akutně dělat výfukové vedení, tlumiče a další dražší položky. Ani gumy nebývají úplně dead - samozřejmě dle nájezdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi záleží na řidiči, na mý oktávce mam brzdy stejný jako fabie FS3 a na 120 jsem vyměnil brzdy po prvý (př  kotouče i desky, zadní jen desky) Ale zas to není cenově taková raketa, aby to někoho zrujnovalo. 

Ale k dotazu Malicka

Asi je přednější zvážit, zda je lepší koupit co nejnovější, které ty desetitisíce ztrácí na ceně před očima nebo starou hajtru, do které je budeš sypat. Samozřejmě nejvíc záleží na tobě samém, do jaké míry si zvládneš servisovat auto sám, protože za práci je to nejvíc. 

Za mě je nejlepší kompromis 5-tiletý se 100.000 km. Takový na ceně ztratilo dost a pořád toho ještě hodně najezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho typu co chce kupovat záleží na stavu, ceně a údržbě, mám ho taky jako jedno z aut doma i když to sem nepatří. Nehnije, rozvody při 90tis. akorát od 160tis. km začalo brát olej jako ostatně téměř všechny 1.6. Mechanik toho moc neuvidí. Malicek > Hledej a dotazuji se u O1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli vybíráš škodovku, tak jsem kupoval auto přes škoda plus, to jsou ověřená auta, která mají servis přímo ve škodovce. Dají se tam sehnat i třeba roční auta, která nemají velký nájezd, ale rozdíl cenově proti novému autu je opravdu velký. Vybíral jsem ho v Praze u autoopat.cz , je to několikapatrová budova plná aut, takže na výběr tam opravdu je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím přátelé.

Sháním Fabii kombi po faceliftu v alespoň Style výbavě. Narazil jsem na jednu z Das Welt Auto. U prodejce jsem se na ni již informoval, prý nebouraná, neopravovaná, nelakovaná, vše v pořádku. Mají jí tam od prosince, kdy ji měli za 400 000 Kč, nyní slevili na 379 000 Kč. Je u ní i Cebia certifikát. Odkoupili ji prý z operativního leasingu. Ověřil jsem si to i u známého z jiného Škoda servisu dle VINka, vše v pořádku, nebouraná, neopravovaná.

Jaký na ní máte názor? Samozřejmě bych se na ní jel podívat, ale mám to k prodejci téměř přes celou republiku.

Pawouk zde píše, že Škoda Plus/Das Welt Auto jsou jako každé jiné bazary. Může se stát, že i když nemá v záznamech žádnou pojistnou událost, byla opravovaná?

https://www.dasweltauto.cz/vehicle/242330849?ngxNavigationUrl=%2Fs%2Fskoda%2Fskoda-fabia

 

Díky.

 

Editováno: , autor: ferokulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vše nemusí opravovat autorizák a hlásit na pojišťovnu i když je to operák- např. odřu dveře, práh dám to do expresní lakovny a nikdo nic neví a nehlásí. Zaplatí se to z vlastní kapsy. Jeden díl tu dělají za 3 a půl, když má někdo spoluúčast 5 a výše nevyplatí se mu to hlásit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...