Přejít na obsah

Rozvody 1.4 TDI 66KW


Rbk151

Doporučené příspěvky

Ahojte, kedze moj motor ma uz 172tis km zacinam sa obzerat po rozvodovych sadach. Interval by mal byt ak mam spravnu informaciu 210tis km ale vymenit skor nezaskodi. Nasiel som sady od vyrobcov ako contitech, INA, dayco gates, cenovo od 75 do 100 EUR. Chcem sa spytat ci vymenit aj vodne cerpadlo alebo nie. Viem ze bol problem s cerpadlami na ktore bola robena zvolavacia akcia ale kedze moje auto ma uz nejaky ten rok (2015) a kilometre tak urcite touto vymenou preslo. Ked som hladal vodne cerpadla tak mi naslo dve verzie a to vysuvne a nevysuvne - bez zavudovaneho odpajacieho kontaktu / so zabudovanym odpajacim kontaktom. Viete aky je v nich rozdiel a preco su v ponuke dve verzie? Tie nevysuvne stoja podstatne menej ako tie vysuvne. Cena nevysuvneho od 33 do 76 EUR a vysuvne mi naslo iba jedno a to za 212 EUR. Ktore teda potrebujem objednat? Dakujem za radu!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

original je elektricky "vysuvne" /krasne slovo/  cerpadlo , 151,79€ stojí originál takže si našiel velmi dobru cenu , sadu by som dal contitech

cerpadlo by som dal urcite original , tie ostatne su riadne chutovky

 

a patrilo by tam aj vymenit chladiacu kvapalinu za tu novsiu co nesposobuje zablokovanie vodného cerpadla G013A8JM1

 

skade si ? vedel by som tam mozno original za zaujimavejsie ceny

 

tiez by pri vymene rozvodu bolo vymenit aj remen alternatora a pripadne jeho kladku ktora byvy tiez casto nacata

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem suri za odpoved, som z BA. Akurat pozeram skoda diely stranku a tam je to origo cerpadlo za 131,91 EUR co je fajn, urcite lepsie ako drahsia neorigo verzia co som nasiel. Contitech sada 75 EUR, cize dokopy cele to hodi cez 200e. Planujem vymenu asi az v lete, teraz si robim skor prieskum nech potom presne viem co objednat a odkial a neboli mi jasne tie verzie cerpadiel. Ale budem rad ak by si mi vedel ponuknut zaujimavejsie ceny na origo.

 

Co sa tyka tej kvapaliny, kupoval som lebo som potreboval trochu doliat kvapalinu original skoda kod 3T0080010. Dufam ze tato uz nesposobuje problemy ktore popisujes kedze tento problem bol asi par rokov dozadu s tou kvapalinou. V com je ta skodovacka 3T0080010 ina oproti tej co si dal kod G013A8JM1 ? Len to ze jedna je skoda a druha VW + rozdielny vyrobca?

 

Planujem rovno aj vymenu klinoveho remena, pri chladnych ranach zvykne popiskovat, je to remenom alebo kladkou?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...