Jump to content
tibi

Neštartuje mi fábia 1,2 TSI

Recommended Posts

Mám fábiu 1,2 TSI r.výr 2012. Nešli mi na nej dobre okná. Okno u vodiča šlo len keď som držal tlačítko. Nemal dobeh. Kontroloval som káble prepojovacie medzi karosériou a dverami. Tie sú v poriadku. Potom ma napadlo pozrieť poistky. Po jednom som ich vyberal a premeriaval. Po mojom zásahu ale auto prestalo štartovať. Štartér točí, ale motor nenaskočí. Veľmi malá pravdepodobnosť, že som niektorú poistku dal niekde inde. Ale dúfam, že nie, lebo som ich vyberal po jednom. Nenašiel som nikde ani vyobrazené poistky Myslím poistkovú skrinku, preto to neviem skontrolovať. Nemáte niekto toto nafotené, alebo niekde v návode? Viete mi poradiť, čo ďalej? 

Pomôžte ak môžete.   Ďakujem. 

Posted (edited)

Screenshot_4.png

K štartovaniu pomôže len diagnostika

Edited by PyroSVK
  • Like 1

A měl jsi okno naučené na doběh? Např po odpojení baterky se musí okna naučit koncové polohy. Podržením ovladače v krajní poloze. (nebo tak nějak). Je to v návodu.

Posted (edited)

Okno na dobeh chodilo. Druhé chodí aj teraz. Teraz mi však ide hlavne o to, že neviem ani naštartovať. Čím viac na tom rozmýšľam, vychádza mi to tak, že štartovanie mi nejde preto, že som niektorú poistku dal inde. Včera sa mi jeden kolega snažil z počítačom načítať poruchu, ale nedarilo sa mu napojiť na riadiacu jednotku motora. Teraz by mi asi najviac pomohlo, keby som presne vedel skontrolovať pozície poistiek, či som niektorú nedal inde.  Podľa techničáku je to rok 2012 TSI . 

Prepáčte. Teraz som si všimol, že  v predošlej odpovedi tie poistky sú. Ďakujem. 

Edited by tibi

p.PyroSVK

Ďakujem. Už to ide. Chýbala mi poistka č. 7. Omylom som ju dal asi inde. Chodia mi aj okná, tak že v pohode. Ešte raz vďaka za rýchlu reakciu. 

• Like 1