Přejít na obsah

Maximální proud z 12V zásuvky


Bombos3

Doporučené příspěvky

Zdravím

Snažil jsem se hledat, ale nenašel přímou odpověď. Kolik ampér lze bezpečně odebírat z 12v zásuvky na středové konzole (verze bez podsvětlení). Nejedná se mi o jak dlouho vydrží baterka, ale čistě o dimenzování vodičů, pojistky a samotného konektoru.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověd! :-)

Plánuji odebírat jen cca 6A, ale chtěl jsem si být 100% jistý.  Zástrčku jsem vybral tuto:

https://www.aliexpress.com/item/Cls-car-styling-Universal-Male-Cigarette-Lighter-with-8Amp-Fuse-Din-Plug-BMW-Euro-Style-Socket/32809296132.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.118f4c4ddOMn69

Konstrukčně se mi zdá lepší než většina ostatních, jelikož má tlustší plasty i kovové části.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je univerzální na malou a velkou zásuvku. Má ale dole prsten co drží v tom spodním kontaktu protože je potřeba aby řádně držela. Největší problém je když se vyhřeje ten pružící plíšek u pojistky a pak to topí a topí až se upeče i zásuvka v autě! Já používám ty nejlevnější černočervené kde je plus přiletován přímo na kontakt a pootočením vnější kontakty zaskočí do drážek v zásuvce pokud je má. Mám s tím mnohaleté zkušenosti kdy autolednice běžela cestou a v Chorvatsku 12 dní v kuse. Tam z počítačovýho zdroje s napětím 15V. Hlavně to nejdříve zapni a po delší době zkus zda to moc nehřeje teplý to bude vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...