Přejít na obsah

Dálková světla


kolista

Doporučené příspěvky

Prosím o pomoc. Setkal se někdo s poruchou přepínače na dálková světla? U Fábie II 1,4 TDI při přepnutí na dálková světla zhasnou i potkávací a dálkový se nerozsvítí, pří přepnutí zpět opět svítí potkávačky. Denní svícení nemám namontováno. Poraďte co s tím ? Je špatný přepínač pod volantem nebo nějaké relé? :kol-33: Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Moc děkuji za informace. Konečně jsem sehnal celý modul s páčkama a namontoval. Vše funguje jak má ( tempomat, tlumený a dálkový světla, pc .....), pouze jeden problém nastal s ESP, hlásí chybu ze snímače na volantu ( ten jsem ale neměnil, zůstal původní). Jsou snad ještě jiný moduly s páčkama pro ESP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 2 roky později...

Prosím o radu... :-)

 

Světelná houkačka, tj. páčka směrem k řidiči - vše funguje jak má, dálková se rozsvítí, svítí i modrá kontrolka na přístrojovce. Ale trvalé zapnutí dálkových světel nejde - páčka sice zůstane přepnutá v poloze od řidiče, ale dálková světla nesvítí, nesvítí ani modrá kontrolka. Netušíte, kde je zakopán pes? Vadná páčka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš při tom zapnutá světla? Myslím přepínačem, ne automatické svícení. Mám dojem, že pokud není přepínač světel v poloze zapnuto, tak dálková na páčku od sebe nesvítí. Pokud se mýlím, tam mě někdo opravte.

 

D

Editováno: , autor: Davdav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cosmicboy: Lepší by bylo kdybys napsal rok výroby, před/po FL a jaké máš světla H4/H7.

Ale přikláním se taky k tomu, že jestli máš před FL, tak jezdíš v noci na denní svícení. To pak na dálkové přepnout nejde. A kdyby byl vadný kontakt v přepínači dálkových, tak by musely tlumené zhasnout. Takhle to je před FL s H4 žárovkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, měli jste pravdu a děkuji za rady! Skutečně stačí zapnout světla a hned to šlape jak má :-). A k jízdě v noci - ten vypínač světel zapínám v 99% případů i ve dne, na tento "problém" jsem narazil víceméně náhodou při očistě auta. A pro upřesnění, i když s křížkem po funuse - je to F2, 2009 - před FL, H7. Ještě jednou děkuji všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže "předfacelift" má (vypínatelný) automatický rozsvěcení potkávaček místo "denních světel v mlhovkách", který má "facelift".

 

Takže stačí si nechat zapnutý automatický rozsvěcení "denních" a spolehnout se na něj, při pomalým stmívání takovej řidič ani nezaregistruje, že je tma a on sice jede na potkávačky, ale v režimu "DLR" tudíž bez možnosti zapnourt dálky - a pak se jednou člověk diví, že mu najednou ty dálkový nejdou zapnout...

 

Já mám automatiku vypnutou a spoléhám se na vlastní "cockpit-dril", kdy mám nacvičenou rutinní posloupnost úkonů od nasednutí do auta až po rozjezd, v to samozřejmě počítaje rozsvícení světel. Automatika je hezká věc, ale je to jen stroj - a pořád ještě tu automatiku nemá každý auto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sis nevšiml, že ti nesvítí budíky? Nebo ti snad svítí? Nebo rozsvěcuješ dálková, jakmile se trošičku sešeří? Jenom se ptám. Jezdím s automatikou jak předface, tak poface Scouta a u obojího ve dne svítí jenom displej, ale budíky jsou zhaslé. V mém případě nastane potřeba vidět na budíky podstatně dřív než potřeba svítit dálkovými. Prostě mi to nejde do hlavy. :kol-72:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto, že u předface MNĚ nesvítí u automatickýho rozsvícení potkávaček nic jinýho než právě jejich kontrolka - a já chci vidět na displej  (nemám Maxidot), tak jsem celou milou automatiku vypnul. Zhasnutej displej, respektive jízda bez podsvícenýho LCD je na hovno - to už tam ten displej vůbec nemusí bejt ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JayBee1: Samozřejmě, že jsem si všiml nesvítících budíků :-). A věř, že nejezdím zhasnutý, ani nepoužívám dálková světla s první viditelnou hvězdou na nebi :-). Někde uprostřed diskuze jsem psal, že jsem na to přišel náhodou, při očistě auta. A během této očisty jsem dostal zvrhlý nápad zkontrolovat funkčnost předních světlometů - přede mnou stálo druhé auto a v jeho odrazu bylo vše pěkně vidět - proto ten nápad ;-). Takže nebýt tohoto zvrhlého nápadu, tak jsem o této funkčnosti/nefunkčnosti dálkových vůbec nevěděl a ani bych tuto diskuzi neotevíral. V každém případě jsem rád, že teď vím o spojitosti funkce dálkových s automatikou denního svícení a za to děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to jo. :)

 

Ekkar: Byl jsem to ještě zkontrolovat a máš recht, u předface opravdu svítí jenom kontrolka. Vzhledem k zhasnutým budíkům je obojí tak trochu naprd. Třeba vjedeš do delšího tunelu, sice víš, že svítíš podle předpisů, dálkové nepotřebuješ, ale nevidíš, kolik jedeš, což může třeba v Rakousku vyjít nemile draho. Na druhou stranu s normálně rozsvícenými světly za slunného dne občas někdo nevědomky přepne na dálková, kontrolku pořádně nevidí a oslňuje všechny protijedoucí. Tak či onak to stojí za prd! :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu a zároveň se mýlíš. Pravdu máš u auta, které má zvlášť světla pro denní svícení (poface klasika), tam skutečně obrysovky nesvítí. Mýlíš se v případě automatiky, která s nastartovaným motorem rozsvěcuje potkávací světla (všechno předface plus poface Scouty, ergo tvůj i můj případ) - tam totiž svítí i obrysovky a tak v tunelu nic zapínat nemusíš. :kol-28:

 

Mimochodem, nechápu, kterého debila napadlo, že při denním svícení nemusí vzadu svítit nic. Zepředu na první pohled odlišíš jedoucí a stojící auta, zezadu... :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Mimochodem, nechápu, kterého debila napadlo, že při denním svícení nemusí vzadu svítit nic. Zepředu na první pohled odlišíš jedoucí a stojící auta, zezadu... :kol-44:

No koho asi.... Kdopak předkládal do prdlamentu a v něm schvaloval tyhle technický předpisy, podle kterejch nemusí s denníma vepředu svítit nic na zadku... ? Samozřejmě, byl to člověk s IQ srovnatelným s číslem svejch bot, protože i moje (zatím ještě nezletilý) děti uznávají, že aby auto bylo viditelnější i ve dne, musí něčím svítit i vzadu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj všem,

 

jsem skoro čerstvým majitelem fábie a zatím jsem to tu nikde nenašel, tak zakládám tohle vlákno.

Mám Fábii II 2008 předFL 1.4Tdi a začala mi blbnout páčka na zapínání vypínání dálkových světel. (tedy ta vlevo pod volantem)

Jde o to, že mi nyní trvale svítí dálková světla...pokud s páčkou trochu pohnu, tak zhasnou ale je to pouze určitá poloha a ne ta původně středová, takže je to určitě v té páčce. (zatím vyřešeno vyndáním pojistky na dálková světla, abych mohl vůbec jezdit)

Poradíte někdo jak páčku vyměnit, zda koupit a kde novou, nebo zkusit bazar, kde je zřejmě velké riziko, že se to tam brzy taky rozbije?

Díky všem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já  mám  zkušenosti  z Felicií  když jsem  koupil v mototechně  páčku  na  přepínání světel  ,  některá nefungovala  druhovýroba  ne  čína   , nebo  vypadávala  3x výměna    Pak jsem  se  nasral  dojel  do  škodovácký  mototechny a koupil  originál  stála  jednou  tolik  asi 550kč  a  super  od  začátku  už  5 let .  Před  čtyřmi  lety  mi   MĚNILI  ODPOR  poprvé  platil  2300kč  na  topení  u ROOMSTRA   s prací  a pak  pokaždý    zadarmo  byl    v záruce    ,     po čtvrtý  dali  asi  originál  TAKY  ZADARMO     ten  drží  už dva  roky  na  roomstru  je to OK .  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...