Přejít na obsah

Ako odstranit koroziu svojpomocne?


lukasko1296

Doporučené příspěvky

ten plech sice ještě drží pohromadě, ale jsou v něm jakési prooxidované mikropóry - prostě je to už skrz - ty puchýře co vidíš, je prostupující rez z vnitřní strany plechu. Hlavně bude shnilá ta špička prahu pod blatníkem - tam to všechno začalo. U koroze platí: "Vždy je to podstatně horší, než to vypadá."

Když to pořádně obrousíš a nastříkáš dostatečně silnou vrtvou barvy, tak to opticky může vydržet rok. Pod tím to ale bude dále reznout a ty puchýře se udělají znovu.

Musel by jsi odstranit všechna místa s degradovaným plechem = nové blatníky + vyvařit práh, a to se nevyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mně to opravil garážový mechanik za 3500Kč.To jsem mu k tomu dodal ještě ty opravné lemy blatníku za 500Kč celkem.Zpátky jsem to dostal v základovce.V jakém stavu přesně byla ta špička prahu,to nevím.Takže i s opravou laku,kterou jsem potom dělal sám,se cena blíží k 5000Kč.Takže,jak píše Wittmann,je na každém,aby posoudil,jestli se mu taková oprava vyplatí.Navíc je pravděpodobné,že co bylo opravováno,začne brzy reznout znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...