Přejít na obsah

Zadné kotúče RS 270mm vs 310mm


marfan

Doporučené příspěvky

Zdravím, mal by som otázku v čom sú iné brzdy 270x10 vs 310x22 na Octaviach RS. Videl som 310x22 nedávno na benzinovej RS, a kotúč tam bol dvojitý vetraný ako to býva na predku. 

Ako som pozeral tak iné sú aj doštičky ale viac som sa nedopátral. Má niekto viac info čo je iné ? čo by sa muselo vymeniť ? Aktuálne tam mám TRW kotúč aj dosky a brzdí to biedne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na predku mám 340mm......s brzdným účinkom predných brzd som spokojný. Skôr mi vadí to, že zadok pri zatiahnutí ručnej nedrží tak ako by som si predstavoval. 

 

Minule som cúval so zatiahnutou ručnou a motor nejako neprotestoval :D

 

Preto ma napadlo pri výmene žeby som spravil menší upgrade. Predné nechcem väčšie, ale zadne by som prijal. 

 

před 3 hodinami, rosta.rs napsal:

je toho více.. dělal jsem si tu přestavbu a musím říct že je to hodně znát..

jedná se o kotouče, desky, brzdiče a hadičky..

20171219_092740.jpg

Vedel by som mi prosím ťa napísať kód strmeňa a tej hadice ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kolko zubov cca vytahujes?Mozno sa pohrat s nastavenim rucnej.Daval som cca 6tkm dozadu nove zadne TRW kotuce,platne a po zatiahnuti rucnej nepusti na spiatocku ani na jednotku,takze spokojnost.Predok klasika 340mm tiez TRW,trochu vacsia prasnost,ale nerobi mi problem 2 krat do mesiaca zbehnut na rucnu mycku.

20180704_132854.jpg

20190413_193140.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak potom neviem čo to mám za kotúče ale tá ručná je oničom, sestre som menil na fabii ATE 232x9 a brzdí jej to výborne mne to brzdí niečo menej. Ale vzhľadom na veľkosť som si predstavoval väčší brzdný účinok.

 

Musím vymeniť predné kotúče tak asi tam hodím nové aj zadné. @ritch  keď hovoríš, že to dobré brzdí tak to asi meniť teda nebudem za väčšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jsem zapomněl na krycí plechy.. tady je celý seznam originálních dílů jak jsem kupoval:

 

5F0 615 423    1x třmen
5F0 615 424    1x třmen
8U0 615 425 A    1x držák třmenu
8U0 615 426 A    1x držák třmenu
1K0 698 451 K    1x destičky
5Q0 615 601 E    2x kotouč
3Q0 615 611 B    1x krycí lech
3Q0 615 612 B    1x krcí plech
WHT 005 227    6x šrouby krycího plechu
5Q0 611 775 M    2x hadičky
N 911 689 01    4x šrouby pro držáky třmenů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud zatáhneš ručku a bez problémů se rozjedeš, tak bych asi hledal problém někde jinde.

Zkontroluj jak chodí lanovody ručky, rozhýbej páky na třmenu ke ktrým jsou připojený lanovody, zkontroluj jak chodí pístky ve třmenech a namaž vodící čepy. A není možné aby ses rozjel s ruční brzdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...