Přejít na obsah

Vŕzganie (asi spodný čap ramena) 1.3mpi


Jurko5765

Doporučené příspěvky

Dobrý deň 

Nedávno mi začalo vrzgať pravé predné koleso. Začalo to po tom, čo sa vonku veľmi oteplilo a keďže nám robia vodovod tak veľa nerovností a prachu je všade. Skúšal som identifikovať odkiaľ ide ten zvuk a pravdepodobne je to spodný čap ramena. Gumičky neboli nikde poškodené na ramene. Niekde som čítal, že pomôže tam strieknuť olej. Je to pravda? Alebo to musím bezpodmienečne vymeniť. A musím po výmene robiť geometriu? 

Ďalšia otázka:

Podľa mechanika mám vpredu vadné ložisko. Nepočujem, že by nejak extra hučalo a koleso neklepe a nemôžem si momentálne dovoliť ho vymeniť tak som sa chcel opýtať, že ako dlho ešte vydrží a ako spoznám, že už na ňom nemám jazdiť? 

Posledná otázka skôr zo zvedavosti:

Keď som hľadal príčinu vrzgania zo spodu auta všimol som si na prednej náprave taký valec, ktorý je okolo tyče. V servisnom manuálne som sa dočítal, že je to nejaky vibračný filter ale trochu ma zarazilo, že keď som ho chytil tak sa voľne otáčal a pohyboval po tyči a nie som si istý, či je to v poriadku keďže sa v pohode mohol na tyči presunúť až ku karosérií kde by mohol o ňu búchať. 

Ďakujem moc za odpovede. Prikladám nejaké obrázky dielov, ktoré myslím. 

IMG_20190425_174826.jpg

IMG_20190425_174821.jpg

IMG_20190425_174843.jpg

IMG_20190425_175234.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...