Přejít na obsah

Výplň blatníku


Svincik

Doporučené příspěvky

tak jsem se dnes konečně podíval do dveří  jak že to tam vypadá - a mám tam také molitan a celý mokrý jak houba.

 

tak asi budu muset také objednat během měsíce za 500 kč a pak časem ten plast přetáhnout nějakým tlumením zevnitř, aby to bylo tiché jak s molitanem -)))

 

I když píšeš, že hluk se nezhoršil 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen takový dotaz k tématu toho molitanu. Kdo z Vás, co si chce nechat vyndat ten molitan po zimě sundává ty plastové kryty podběhů  a vystříkává si ty plechové podběhy třeba tlakovou vodou od té zimní solankové mlhy, co je všude určitě po zimě nanesená a zaschlá. Asi nikdo a přeci chcete vyndávat ty molitany, co jsou pořád nanucané vodou a taky tou solankou. Čemu tedy tím vyndáním pomůžete? Pokud nemáte pod těmi podběhy a za tím molitanem poškozený nátěr, tak se níc  extra dít nebude, nebo bude se dít to samé, jako když necháváte  ty nevystříkané plechové podběhy pod těmi plastovými kryty. 

Podle mne zbytečná snaha s molitanem. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, ryzen napsal:

Jasný, když tedy ty molitany výhodim o kolik se zvedne hluk od kol

Jel jsem s autem jak za deště, tak za sucha a i při 150km/h ( i do Německa jsem kvůli vám zajel 😂) jsem žádný zvýšený hluk od kol nezaznamenal. Samozřejmě může záležet i na pneu, ale tak to je snad už každému jasné :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, DušanV napsal:

Jen takový dotaz k tématu toho molitanu. Kdo z Vás, co si chce nechat vyndat ten molitan po zimě sundává ty plastové kryty podběhů  a vystříkává si ty plechové podběhy třeba tlakovou vodou od té zimní solankové mlhy, co je všude určitě po zimě nanesená a zaschlá. Asi nikdo a přeci chcete vyndávat ty molitany, co jsou pořád nanucané vodou a taky tou solankou. Čemu tedy tím vyndáním pomůžete? Pokud nemáte pod těmi podběhy a za tím molitanem poškozený nátěr, tak se níc  extra dít nebude, nebo bude se dít to samé, jako když necháváte  ty nevystříkané plechové podběhy pod těmi plastovými kryty. 

Podle mne zbytečná snaha s molitanem. 

Tady bych trochu polemizoval. Chceš mi říct, že když je ten molitan celou zimu mokrý a i přes léto většinu času vlhký, tak že to plechu nijak neublíží? Přece jen chemie jasně říká, že koroze je reakce kovu s čím? S vodou 😉

Ale ano, při přezouvání vždycky podbeh sundám a vypláchnu ten prostor vodou. Navíc jsou podbehy i podlaha ošetřené dodatečným nastrikem, takze toto bylo snad poslední rizikové místo kastle 

Editováno: , autor: HlouchyJR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, DušanV napsal:

Jen takový dotaz k tématu toho molitanu. Kdo z Vás, co si chce nechat vyndat ten molitan po zimě sundává ty plastové kryty podběhů  a vystříkává si ty plechové podběhy třeba tlakovou vodou od té zimní solankové mlhy, co je všude určitě po zimě nanesená a zaschlá. Asi nikdo a přeci chcete vyndávat ty molitany, co jsou pořád nanucané vodou a taky tou solankou. Čemu tedy tím vyndáním pomůžete? Pokud nemáte pod těmi podběhy a za tím molitanem poškozený nátěr, tak se níc  extra dít nebude, nebo bude se dít to samé, jako když necháváte  ty nevystříkané plechové podběhy pod těmi plastovými kryty. 

Podle mne zbytečná snaha s molitanem. 

Právě si mě nahlodal, na jedné straně nechám molitan a na druhé ho deinstaluji.

Po pár letech napíšu jak to dopadlo, pokuď si vzpomenu, stárnu ...

Máš ale pravdu s tím bordelem za podběhem, mám to o to horší, že jsem nasadil i

zástěrky, takže dostat se tam, mám ještě složitější. U jedničkové fabie nám to sežralo

jak blatníky, tak částečně i prahy, takže za očistu to stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, HlouchyJR napsal:

Jel jsem s autem jak za deště, tak za sucha a i při 150km/h ( i do Německa jsem kvůli vám zajel 😂) jsem žádný zvýšený hluk od kol nezaznamenal. Samozřejmě může záležet i na pneu, ale tak to je snad už každému jasné :-))

Vzal si to zodpovědně, to oceňuji, i když pochybuji, že ta tvoje kára jede 150, možná tachometrových :-)

P.S. Myslím, že jak se vrátí Pawouk domů z rachoty tak nám to tady promaže :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, HlouchyJR napsal:

Tady bych trochu polemizoval. Chceš mi říct, že když je ten molitan celou zimu mokrý a i přes léto většinu času vlhký, tak že to plechu nijak neublíží? Přece jen chemie jasně říká, že koroze je reakce kovu s čím? S vodou 😉 To že sůl působí jako katalyzátor je druhořadé.

Ten molitan ubližuje plechu stejně jako ta nevystříkaná  solanka na plechu podběhu. Solanka v podběhu po zimě zaschne a při každé jízdě v dešti opětovně zvlhne  a působí to stejně jako u toho nacucaného molitanu. Neznám případ kdy by byl prolezlý přední blatník, či podběh skrz u Fabie III, Octavie III nebo u Rapidu a pochybuji, že to někomu za tím molitanem reziví, tedy pokud tam má nátěr v pořádku.  A není to jako u Fabie I, kde to bylo trochu konstrukčně jinak a usazovala se tam vrstva prosoleného bahna, která byla permanentně vlhká a lidi to x-let nečistili a pak se divili, že to reziví. Tady stačí jednou za rok po zimě, třeba při výměně pneu ten prostor kolem molitanu vystříkat tlakovkou  a pochybuji, že to bude rezavět. Ale je to jen můj názor a pokud chcete, tak si ten molitan vyndejte, já to u Fabie III nechávám tak jak to tam je s molitanem. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 5. 2021 na 20:25, HlouchyJR napsal:

@ryzen

Ano sice je to na Predfl, ale pasují i na FL, kastle i blatník jsou stejné. Jinak ty plasty se prý dávali jen do aut 2012, od 2013 už tam jsou jen ty molitany. A ano skutečně stačí jen podběh jak jsem napsal, maximálně ho sundat celý, ale jinak už není co více sundat pro lepší přístup. 😉

Ahoj

Píšeš, že ten plast nahrazující molitan pasuje i na Octavii po faceliftu.  Na e-shopu skoda-dily.cz tento díl na po FL ale není doporučen a nabízejí podobný díl- odkaz- www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5e0864235  Má to název hluková izolace a tvarově to je podobné. Takže je možné že na modely po FL existuje i jiný díl. Já mám taky ten molitan a asi ho tam nechám. Ve Světě motorů na to také odpovídali a doporučení je že molitan nechat, že koroze nehrozí.

5ad0d223a0a3e_xl.jpg

5ad0ce39171c8.jpg

Editováno: , autor: jfilip
vybrání lepší fotky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Na trojku je skoro ale na našej G IV mi vyhnili oba blatníky na hornej časti oblúka  presne na mieste kde je tento molitan ,sice auto malo 15 ročkov a minule som menil blatník na mladšej B6 a deto blatník vyhnitý až na lem tam kde je molitan takže treba počitať že to bude robiť po čase balamutu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím, že u nás na Vysočině už pár dní nepršelo. Teď jsem šel schválně do O3 FL se podívat a ozkoušet ty molitany ve dveřích a jsou krásně suché všude.

 

Takže menit nebudu. Za deště asi vyschnout o 2 - 3 dny déle než jen ty plasty, ale mokré stabilně pořád nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Plastové kryty jsem objednal, vyměním je za nasáklý molitan, který je nacucaný jak školní houba, u všech předešlých aut (Fiat, Ford) jsem ten molitan vytáhnul a myslím, že jsem ušetřil minimálně za výměnu blatníků. S každou výměnou pneu jsem oddělal podběh a propláchnul a vyčistil tento prostor a byl klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...