Přejít na obsah

Chiptuning


winkcz

Doporučené příspěvky

😂 vždy se usmívám nad tím, když někdo o něčem mluví bez zkušeností a na základě slyšel jsem, jedna paní povídala 😂😂😂

 

máme zkušenosti s chiptuningem již 20 let na různých autech, také máme zkušenosti s powerboxy již 12 let. Obojí funguje, každé ale jinak. 

 

Pokud ale chcete zlepšit výkon, cítit větší zátah, mít větší akcelerace bez problémů se zárukou vozu, tak klidně do Racechip jděte. Funguje to, jednoduchá instalace, výkon naroste, výhoda toho je opravdu při řešení záruky, ale jinak to samozřejmě není tak dokonalé jako kvalitní chiptuning dělaný na míru a doladěný k dokonalosti, kde se dá doladit hlavně u DSG rychlost, odezva a kultivovanost. Pak to vše jako celek funguje opravdu dokonale a proti originálu je to zcela jiný zážitek a radost z jizdy.

 

Takže za těch 7.500kč je Race Chip RS co používáme na X autech při záruce již zmíněných 12 let je zcela bez problémů.

 

jinak samozřejmě oficiálně nic takového u Škoda Auto dealerů neexistuje, že to nějaký dealer nabízí je čistě jeho zájem. 

Editováno: , autor: LEdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ak som to správne pochopil, tak 55, 66, 77, 81 aj 88kw sú totožné motory a je tam od výroby iba SW upravený výkon?

Mám 55kw verziu vo fábii a hľadal som už všemožne ale nikde som nenašiel, či ozaj sú všetky tie verzie konštrukčne identické + či tam je aj rovnaká spojka a prevodovka, pretože našiel som, že je možné navýšenie výkonu dvojnásobne cca 100kW a necelých 300Nm, čo vyzerá veľmi zaujímavo ale pokiaľ s tým ten motor spojka a prevodovka nemá problém, tak to je super! 

Ako to teda je? Osobne mám z toho trochu obavy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.  Měl bych stejný dotaz na chip na SIII 1,6. Ale s manuální převodovkou. Přemýšlím také o chiptuningu. 

Přemýšlím o využití https://www.mereni-vykonu.cz/chiptuning/skoda/superb-3-2015/1-6-tdi-cr-88kw/   variantu Balance.

Jak je to u manuální převodovky, mám se obávat o opotřebení součástí v motoru nebo by jste do toho šli?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 15. 3. 2021 na 12:10, Dopa napsal:

Zdravím.  Měl bych stejný dotaz na chip na SIII 1,6. Ale s manuální převodovkou. Přemýšlím také o chiptuningu. 

Přemýšlím o využití https://www.mereni-vykonu.cz/chiptuning/skoda/superb-3-2015/1-6-tdi-cr-88kw/   variantu Balance.

Jak je to u manuální převodovky, mám se obávat o opotřebení součástí v motoru nebo by jste do toho šli?

 

Zdar,

Balance je + 25% výkon 88kW -> 110kW a + 30% krouťák 250Nm -> 325Nm. Šel jsi do toho? Jakou máš zkušenost?

Já vážně uvažuji o variantě Atest +19%, tj 105kW a 298Nm, to mi přijde celkem citlivé.

 

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...