Přejít na obsah

Antena DAB - řešeni


Doporučené příspěvky

Presne tak.... len ešte je otázne to DAB v plutve v prípade O3/S3 a spol. Keď som pred 2r hľadal originálnu koncernovú plutvu, nenarazil som ani na jednu, ktorá by mala FM alebo DAB. Originálne plutvy mali len GPS/GSM/nezávislé kúrenie, kombináciu týchto koncoviek. Prípadne potom plutva označená písmenom K na konci bola iba atrapa bez akejkoľvek koncovky. Čiže tá O3 z bazošu môže mať na streche len atrapu? Alebo k Boleru v O3 išla GSM anténa? Prípadne do výbavy zabudli dopísať nezávislé kúrenie?

 

Ak by niekto našiel originálnu koncernovú plutvu s DAB, tak sem s ňou! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo věřím, jen jsem myslel, že by těch možností zapojení mohlo být víc, což by vyvrátila či potvrdila jen  rozborka (odpojení konektoru) a tu dělat nebudu neb nevím jak, abych něco neponičil.

Každopádně děkuji všem za informace, zase jsme o něco chytřejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to podle tvého obrázku taky našel.

https://www.cars-equipment.com/en/shop/roof-antenna-9/oem-6c0035501j-6fq-roof-fm-dab/#prettyPhoto

 

Je otázka zda MÁ nebo MŮŽE se do toho nasadit anténní prut. Součástí dodávky není. U jiných antén je. Možná je něco jednoduchého uvnitř, minimálně GPS a GSM.

Ale je to jen taková úvaha. 

Jde o anténu pro GPS / GSM / FM / DAB. Vypadá to, že má 4 vývody. Zajímavé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto je tá najvyššia anténa 6C0 035 501 J 6FQ, všetky pozície obsadené: GPS (modrá), GSM (červená), FM (biela), DAB (čierna) - dáva sa asi do výbavy s Amundsenom bez panorámy.

Ja mám 6C0 035 501 A 5FQ s DAB + FM... toto by si mal mať aj ty.

 

Mám pocit, že ak by si si tieto čísla dielu objednával oficiálne v škodovke, dostal by si anténu bez prútu. Prút má potom číslo 6C0 035 849 + príslušné písmeno na konci.

 

Na miestach s dobrým signálom by ti to malo fungovať aj bez prútu, keďže samotný zosilovač je pravdepodobne v tejto "základni". Prút ti možno zlepší signál na horšie pokrytých miestach. Ak nemáš problém so signálom, nemusíš riešiť - teda ak ti nevadí, že hneď na prvý pohľad to pôsobí dojmom akoby ti niekto ukradol prút. Minimálne nejaký icík-picík za pár drobných by som kúpil z ali.. https://www.aliexpress.com/item/2-2-Inch-Mini-Car-Antenna-Black-Universal-for-Cars/32791455734.html (toto má myslím aj wirer).

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj.

 

Po dlouhodobe a testu anteny prilepene k skla ,vysledek je takovy: Je strasne "mistna" . Ma prijem jeno tech stanic co jsou nejlbliz ji.

Stresni antena jen chyti teto stanice co maji polarizace V . Polarizace H uz nechyti.

Potrebuji chytit stanice co maji polarizace H. Nevim jako to udelat. Nechci davat spoustu penez a mit vysledek stejny jako s tema dvema. Jenom co jeste nemam udelane to vymenu zesilovace od zadniho okna na takovy FM a DAB, ale to je spousta penez

 

Mate nejake jine moznosti vyreseni anteny pro DAB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Několik možnosti.

1. Napiš vašemu operátorovi ať změní vysílací polarizaci.

2.naimplantuj stejnou anténu co máš na f2. Ta evidentně bere i H.

3.uprav tu nalepovací jen na H a u anténářů si nech udělat slučovač.

4.napiš na škodovku jaké řešení antén mají pro polsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, objednal jsem si tuto anténu 6C0035501 z uvedeného odkazu. Samotný prut z původní antény použít nešel (M5), tato má větší závit (M6) - původně prý z VW Pola, u škodovky 845,- s DPH (6C0035849E). Mám zapojený FM (bez prutu nechytala skoro nic), GPS (oproti neoriginální GPS anténě na palubce obrovský rozdíl). Teď bych se chtěl pustit do propojení DAB, nicméně nevím, kde sehnat kabel, kterým jednotku radia anténu propojím. Nemá někde odkaz, kde koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...