Přejít na obsah

Kastlik spolujazdca- samovoľné otvaranie


titanius

Doporučené příspěvky

Ahojte

Mám Superb Sportline 2018.Momentálne 23000km.A poslednú dobu sa mi začal sám od seba otvárať kastlik (schránka) pred spolujazdcom. Normálne ma ide z toho po......

Každá jemná nerovnosť na ceste a kastlik sa otvára... 

Dnes som to skúmal, tak vyzerá to tak ako keby bol ten kastlik "krivý" 

A tie plastové zobaciky, čo majú zapadnúť do palubovky sú ako keby o pár mm kratsie

Proste neudrzia kastlik v palubovke

Stretol sa už niekto s takým problémom? 

Auto za veľké peniaze a ma takýto nedostatok... 

Jazdím s prelepenou páskou, aby sa to neotvaralo... 

Mám to v záruke, no auto využívam každý deň. Takže neviem ako by to Škoda Auto dlho opravovala, ak vôbec... 

Ďakujem za každú radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si, že zručný som.

Mal som to dnes rozobrate... 

Ale keď sa mi to nepodarí opraviť bez toho aby som niečo nepoškodil, tak potom mi reklamáciu asi neuznaju. 

Proste si myslím, že je to vadný kus

Už som hľadal aj na nete kastlik, no cena 80-100€

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skodovka to nijako opravovat nebude, proste ti kastlik cely vymeni a hotovo... (15minut aj s kavickou)

inac vyrobit taketo kastliky nieje problem, staci ze niekto zabudne pustit chladenie a mame tu davku (kludne 300 kusov) skrivenych dielov pricom vysledok si kludne mozes vsimnut az v aute.

rozobratie mechanizmu nehrozi , nakolko v dnesnej dobe sa dvere zasadne zvaraju , je to najlacnejsie.

viem o com pišem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kodiaq co jsme měli v létě půjčený, tak taky se pořád otevírala schránka. Při předání jsme to řekli dealerovi a ten říkal že to budou měnit než auto pujde do dalšího prodeje. Ale byla to sranda, jedete a menší nerovnost na cestě a duch otevřel schránku.? Pak už jsme se tom jen smáli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to další úkaz šetření ŠA. V palubní desce jsou jen na sprosto díry! U jiných koncernových vozů jsou tam takové kluzáky. Schránka jde pak pěkně zavírat. Nová Scala sem koukal, že je už zase taky má. VLAJKOVÁ LOĎ NE! Taky se mi schránka někdy otevírá, tak jsem to zkoumal. Možná kouknout na ty otvory a začistit je. Ale radši bych to reklamoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco podobného ale zrcadlove obracene jsem mel taky. Problém byl maly otrep na hrane otvoru pro levou západku. Diky tomu se zajistila vždy jen prava zapadka a při jizde se schránka na nerovne ceste sama otevírala. Lehke oskrabnuti otrepu okolo otvoru pro zapadku vse vyresilo. Po case se schránka srovnala a vse je ted OK.

 

Zkus se kouknout na ty otvory pro zapadky a lehce oskrabni pripadne otrepy. Pokud to nepomuze pak servis SA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bol som s tým dnes v Škodovke

Musím sa k nim ešte objednať na opravu, aj keď najradšej nech mi vymenia nový kus... 

Zatiaľ to len pozreli, a ze je zle osadeny, keď sa menil kabinovy filter.

Aj keď sa mi to nezdá, lebo keď som mal kastlik vycvaknuty v dolnej polohe, tak nebolo vidieť, že by bol nejako nakrivo osadený. 

Podla mňa je celý ten plastový kastlik "krivý" Akokeby už z výroby teplom zle vytvarovany

Odfotil som aj tie diery v palubovke, kde majú zapadnúť tie zapadky z kastlika... 

Tie vyzeraju byt OK

IMG_20190523_151731.jpg

IMG_20190523_151753.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš tu plastovú asi 10cm dlhú "kolajnicku"? 

Tá sa Ti vyklopi ak dávaš kastlik dole (do pracovnej polohy pre výmenu filtra) 

Ak dávaš kastlik naspet tak ta plastová koľajnicka zacvakne naspet do toho ozubeného mechanizmu.

To všetko funguje ako ma... 

Alebo nechápem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

 ked tu pravu stranu dotlacis rukou, tak zacvakne alebo nie?

toto sa stava u aut kde kastlik zatvara vodic, zatlaci ba svoju stranu, ta napravo ostane nedolacena (nezacvaknuta) a postupom casu sa to cele takto skrivy. treba si na to davat pozor , hlavne ked mate v dnesnych mini kastlickoch (boxoch na rukavice) nieco polozene co brani spravnemu zatvoreniu oboch stran.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj

Mne to opravili v ŠA jednoducho... 

Do obidvoch otvorov, kde sa zasuvaju tie 2kolíčky po stranách schránky mi v servise striekli nejaké mazivo. Proste kolíčky "chodili" ztuha. Vraj to premazali nejakým mazivom (možno WD40 :-) 

A od tejto profesionalnej opravy sa mi schránka ani raz sama neotvorila. 

Čiže takáto "oprava" mi pomohla... 

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...