Přejít na obsah

Hučení zadní náprava 2.0 tdi 4x4


stifmajsta

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám problém s hucenim na zadní nápravě. Huci už cca 4tis km. Měl sem podezření na pravé zadní ložisko, to sem dnes vyměnil a hluk furt stejný. Největší hluk je při 110kmh, huci s plynem i bez plynu. Zajímavé je ze když to rozjedu a zatáhnout ruční brzdu na první zub, hučení přestane. Brzdové kotouče jsou nové. Když vyndam pojistku haldex a funguje jen přední náhon, auto huci furt stejně. Ložisko na druhé straně to nejspíš není, huci furt stejně i v zatáčkách. O3 110kw 2016 170tis nájezd. Nemáte někdo podobnou zkušenost s tímto typem hučení ? Muže hucet diferenciál, když je pojistka na haldex vytáhla ? Auto huci Ikdyz jedu na neutrál.Děkuji za případně odpovědi. 

Editováno: , autor: stifmajsta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravím na Scoutovi 2016 najeto 160000 zhruba měsíc registruji také hučení ze zadní části auta. Nejprve jsem typoval na PZ ložisko kola, ale po výměně se sice hučení zmírnilo, nicméně nezmizelo, dnes je auto na výměně druhého ložiska, pokud nebude po problému, tak mě v servisu straší diferenciálem. Něco na tom asi bude, jelikož při slalomu se intenzita hluku nemění...

Editováno: , autor: Hitachi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mě toto hučení dělala nízká hladina oleje v Haldex spojce... chybělo 3 deci a olej byl už úplně tmavý... A to první výměnu dělal AS, druhou výměnu jsem dal garážmistrovy, který se na to vysr.l a jen mě zkásnul a náplně si někam odlil bokem. Když hučení nezmizelo, tak jsem si toto už vyměnil sám a bylo po problému... vypustil jsem olej barvy cocacola... idiota nakopat.

IMG_0435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 5. 9. 2019 na 13:05, Hitachi napsal:

Zdravím na Scoutovi 2016 najeto 160000 zhruba měsíc registruji také hučení ze zadní části auta. Nejprve jsem typoval na PZ ložisko kola, ale po výměně se sice hučení zmírnilo, nicméně nezmizelo, dnes je auto na výměně druhého ložiska, pokud nebude po problému, tak mě v servisu straší diferenciálem. Něco na tom asi bude, jelikož při slalomu se intenzita hluku nemění...

Ahoj, můžeš se podělit o výsledek pátrání, mám r.v. 2015, 174000 Km a začalo také něco hučet od zadní nápravy, nejvíce kolem 80km, 1500 otáček a 120Km, při 140 km se hluk ztrácí,, ale to může být potlačeno sílícím okolním hlukem. Olej Haldex i diferenciál čerstvě po výměně. Předem díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak nakonec musel ven diferák a zjistilo se, že jsou špatná ložiska v něm (jen část, pár jich je údajně německých, pár rumunských, která to byla, nechám na představě každého soudruha...)

Diferák putoval do Kosmonos za panem Sixtou, ložiska vyměněna, + nový olej. Auto sestaveno a vše ok. Minulý týden 2000 km po Německých dálnicích a vše je tiché a funčkní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 11. 11. 2019 na 16:24, Hitachi napsal:

Ahoj, tak nakonec musel ven diferák a zjistilo se, že jsou špatná ložiska v něm (jen část, pár jich je údajně německých, pár rumunských, která to byla, nechám na představě každého soudruha...)

Diferák putoval do Kosmonos za panem Sixtou, ložiska vyměněna, + nový olej. Auto sestaveno a vše ok. Minulý týden 2000 km po Německých dálnicích a vše je tiché a funčkní.

Ahoj, na kolik prosim prisel ten repas u p. Sixty? 
dekuji Hugo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj.

 

Prosím poradí mi někdo dobrý servis se znalostí Haldex problematiky v Praze či Středních Čechách (ideálně východ či až k MB). Můj problém - 4x4 nefunkční a navíc hučí. V autorizovaném servisu mi výměnkáři - přehráli soft a vyměnili za 6tku čerpadlo. Prý už nic dál nejde, než vyměnit celý zadní diferák za 100 tisíc. Takový přístup,  kdy o problematice evidentně nic neví se mi nelíbí a proto bych rád dal auto k někomu, kdo ví, co bude problémem a to případně opraví, vymění.

Jo a Sixtu jsem zkoušel, ten mě poslal k šípku, ať si to někam dám a když to bude diferák, ten ať mu přivezu a že mi ho zrepasuje.

 

Moc děkuji za tipy, prosím ověřené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, waikiki napsal:

Tak nějak a ze zkušenosti Sixta nechce rozebírat auto nebo zjišťovat, co je blbě. Funguje stylem dones převodovku, já jí opravím a zas si to tam namontuj.

Tak vzhledem k tomu jak vypadá jeho dílna (v podstatě garáž u RD) tak se tomu nedivím. Jsem ten poslední řádek přehlíd.

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus ty APéčka, jsem tam byl osobně, celkem dlouho jsme diagnostikovali, stálo je to dost času, dali rady a nic za to nevzali. Prý až se rozhodnu pro opravu, tak to nějak připočteme. Fakt to bylo fajn a nejsou výměnkáři, ale opraváři, tj. najdou problém, a opraví ne vymění danou část. Nebo vyfutrují třeba uložení pokud je v pytli a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Waikiki díky - ovečka spravená, levné to sice nebylo, ale borci z AP převodovek fakt poctivě hlásili postup a cenu, která byla dodržena. 

Jinak pro místní - hučení nakonec bylo snad od všeho, páč za celou dobu (a byť jsem jezdil do autorizáků) byl v diferáku vyměněn pouze 1x olej (a víme všichni, že kdo ví jestli) v 84 tisících (což je taky kravina, že) a od 160 tisíc to začalo hučet.

 

Takže komplet nový vnitřek diferáku, bočních spojek a i čerpadla - sakum prásk sranda za 42 tyček i s dépéhá. Ale ovečka tichá a dokonce už zase 4x4.

Jo a když jsem si pro auto přijel, měli tam 2 ty policajtské už s tím rámem (takže myslím, že relativně nové auta) a zrovna z jedné sundávali výfuk, že jdou na to samé co u mě. ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...