Přejít na obsah

Spínací skříňka problém


HWSpeedy

Doporučené příspěvky

Zdravím, u CG CNG 2012 se začal objevoval problém se spínací skříňkou. Otočím klíčkem, rozsvítí se kontrolky, ale už nejde otočit dále a nastartovat. Musím vrátit klíček zpět a opakovat postup. Zatím je to řekněme sporadický výskyt, ale spíš chci vědět zda se mám začít bát, že mě to někde nechá a nebudu moci nastartovat nebo to vždy rozhejbu na "druhý" pokus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Myslím že ani ne. Pozoruji to tak měsíc a to rozhodně nejsou žádná tepla letos. Máš nějaký tip? Mám takový pocit že když to udělá (opravdu zatím jen celkem málo) tak je to v situaci, kdy otočím klíčkem, rozsvítí se kontrolky a pak z různých důvodů nestartuji a chci nastartovat až po chvilce, například třeba po 10 sekundách, až třeba přejedou auta na silnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele startovat muzes i kdyz okolo jedou auta :) 

Predpokladam ze otocit s tim nejde, jako kdyby tam byl zub, je to tvrde ...

Do 4.11.2013 - 6R0 905 865 - nahrada 7E0 905 865

https://www.cc-autodily.cz/spinac-zapalovani

Zkus rychleji jako jednim tahem zastrcit a zaroven otocit ... melo by pomoci ... ale vzhledem k cene ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, já jsem zelenej až na zadku a když vidím štrůdl aut, tak myslím na svou uhlíkovou stopu. :)

Jak píšeš, nejde s tím dál otočit, natvrdo to narazí, jako by se neodblokovala nějaká záklopka. Ale jak píši, stává se to jen opravdu občas a stačí (alespoň prozatím) otočit klíček zpět a zopakovat.

Každopádně ta cena je opravdu pěkná, díky za tip. Navíc to pěkně dokresluje prozatímní vynaložené náklady na servis auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 5. 2019 na 22:42, danikd napsal:

Nezaclo ti to delat ted za tepla?

 

Ahoj, včera odpoledne mně to začalo zlobit celkem hodně, dnes ráno ok. Máš nějaký tip ohledně toho tepla?

Koukám ještě na ten odkaz, cenu mají oproti jiným opravdu nizoučkou. Jinak, nějaký návod na případnou výměnu když bych si to koupil sám? Jak je to pak s klíčem, pasuje původní? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cus,valim si bucky na Rhodosu,tak to nereknu presne, ale musis dat dolu spodni plast od volantu dolu. Coz u Ciga nevim jestli jde bez sundani volantu. Koukni do Elsy. Odpojis konektor, pak to normalne odsroubujes a vymenis. Klic samo menit nemusis. I kdyby sel volant dolu, tak to je na max 1/2h. Kolegovi jsem tu spinacku rozdelaval a upravoval, uz s tim jezdi 2 roky, ale jak jsem psal, vzhledem k praci a cene noveho to vymen. Na 90% to je tim, kdyby to byl zamek rizeni tak to je horsi, drazsi, odvrtavat trhaci srouby...no kdyby vlozka zamku, tak nova vlozka, klice nebo nevim jestli skoda udela kopii vlozky. Ale vzhledem ke konstrukci te spinacky to je urco ona. A ted tam mate pry vedro, tak to by take sedelo. Zkus ten pohyb jak jsem psal, jednim rychlym pohybem a otocenim ti to pujde... ale musi to byt rychle, plynule a hlavne jako zaroven, bez pauzy po zasunuti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Poradíš jak se k té spínačce dostat? Oddělal jsem zespoda torx 25, oddělal jsem vrchní plast, zvrchu oddělal 2x torx 20, ale ten spodní plast nejde sundat. Překáží tomu úchyty v kterých byly ty dva torxy. Chtělo by to vysunout směrem dozadu, ale tam je tělo volantu.

Editováno: , autor: HWSpeedy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velké díky, tomu říkám servis. Ale mám hned otázku, co je správně (viz tučné texty):

 

Odpojení akumulátoru
Vypnout zapalování a všechny elektrické spotřebiče a vytáhnout klíč ze zapalovací skříňky.

 

vs.

 

Demontáž a montáž modulu airbagu s roznětkou
Demontáž:
POZOR!
t Dodržovat bezpečnostní předpisy pro pyrotechnické díly → Kapitola .
t Dodržovat předpisy pro likvidaci pyrotechnických dílů → Kapitola .
– Nastavit volant co možná nejvíc nahoru. K tomu využít celý rozsah nastavení přestavování sloupku řízení.
Při zapnutém zapalování odpojit kostřicí kabel akumulátoru →Elektrická zařízení; opr. sk.27 .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri normalnim odpojeni aku plati to u aku ... pri sundavani airbagu by jsi mel odpojovat pri zapnutem zapalovani ... tim by melo dojit k eliminaci zbytkovych proudu aby ti nkrapl airbag az ho bude mit v ruce ... to same naopak, az das zpet airbag zapnes zapalovani, vylezes a zapojis baterii, tim se eliminuje zraneni kdyby pri zapojeni krapl airbag ... tak aby tam nikdo nesedel ... jsou to jen proste jen bezpecnostni predpisy "kdyby" ... jsou prisne ... garazisti na to serou a maximalne se pripooutaji :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak spínačka venku (konečně jsme si našel trochu času) nová ještě nedorazila, doufám v zítřek. A teď moje laické otázky:

- Problém předpokládám je uvnitř, jde to rozumně rozebrat tak že na mě nevyskočí nějaká pérka nebo pružinky a jde to pak rozumně poskládat zpět?

- Kde shánět pojistný lak na ty svěrné šroubky? Předpokládám, že to tam není pro nic za nic

- Pojistná barva na šroubu držícího volant se dá někde normálně sehnat? Normální prodejna barvy-laky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) ano uvnitr, vydre s tam plast v draze koliku, ale vubec to neres, mas novy, neztracel bych cas ... musis se to slozit zase stejne

2) Je to tam aby bylo videt manipulaci ... normalne tu dotahni a jestli ches, muzes si to zkapnout cim mhces ...

3) Barvu neres, sroub lze oficialne 5x pouzit, na sroubu by jsi mel dulcikem udelat tecku za kazdou demontaz ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to asi jistí ta barva a bude vystaráno. Jinak jsem to rozdělal a prosím na to koukni, jestli je to stejná příčina jako jsi řešil u kamaráda. Tady jen trn časem prošoupal ten plast a teď tam vždy zapadne a nemůže se to přes to otočit dále a nastartovat.

Dále doufám že ta kulička je na správném místě, když jsem ten vršek sundal, tak byla tady a na ní byla "přilepená" pružinka, která předpokládám patří tak kam jsem ji pak dal, viz fotky.

Když už nic, tak bych si ji rád nechal jako rezervní. Předpokládám zakápnutí umělou hmotou a vybroušení do "původní" podoby. :)

IMAG1115_edit.jpg

IMAG1116_edit.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...