Přejít na obsah

Emisná kontrola


Stefan Sutto

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Neprešiel som cez emisnú kontrolu škoda fabia2 1.2 51kw bzg rv 06 2009 136000 km .CO a HC pri volnobehu aj pri zvíšenych otáčkach mimo normu. Podlala noveho zákona  sú na kazdej stk ci emisnej stanici namontovane dodatočné kamery co vsetko snimaju aj sondu vo vyfuky nevedia to alebo boja sa to oklamať. Olej mi to žere ale neni to kritycke auto tah má ako bi malo bohatu zmes neviem ale ked stojim za autom tak spodiny dráždia poriadne nos.Čo navrhujete aky postup kde zacat s opravou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ja som mal ten isty problem, na EK pri volnobehu som nepresiel, motorizacia 1.2 44 kW BBM r.v.2007,F2, po vymene zadnej casti vyfuku (bol deravy) to preslo, len tak tak, povedal by som, ze s pomocou toho mechanika. Svietila mi pravidelne aj kontroka spatneho vedenia vyfukovych plynov, po vymene vlnovca ( bol uz tiez deravy) kontrolka uz vobec nesvieti, v novembri idem opat po dvoch rokoch na STK a EK, tak som zvedavy. Spotrebu oleja som nemal nikdy, momentalne mam najazdenych 144 000 km, zapach spalin neevidujem. Nie je to rada, skor moja skusenost, pripadne daj vediet, ako si to poriesil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim, ja som bol na emisnej kontrole a bohuzial som nepresiel. Musim ist do servisu ale potrebujem radu aby som neplatil nieco za co nemusim. Vraj to robi chybna lambda sonda ale potreboval by som aj radu od Vas dakujem.

Namerali taketo hodnoty:

CO pri volnobeznych otackach - benzin: 1,2900 norma: 0,5000

CO pri zvysenych otackach - benzin: 3,9900 norma: 0,3,000

HC pri volnobeznych otackach - benzin: 8

Lambda pri zvysenych otackach - benzin: 0,9030 norma: 0,9700/1,0300

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Čaute, dnes som bom na EM kontrole a neprešiel som. Mal som zvysene hodnoty na volnobehu. Co by to mohlo sposobovat?? 

Na Vagu mi ukazalo sporadicku chybu 1.valca vynechavanie. 

1.2 htp 44kw

Prikladam aj protokol z EM

received_641831680332872.jpeg

Editováno: , autor: Janica
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj!

 

Neprošel jsem emisema s Roomsterem 1.2, při zvýšených otáčkách (2508) mám 0,40 místo povolenejch 0,30 .

Nemáte někdo, prosím, představu, čím to asi tak bude a kolik by měla stát oprava?

Dám to do servisu, ale chtěl bych vědět, co mám tak přibližně čekat. Před 2 lety to emisema prošlo bez problémů.

 

Díky!

1643361158003.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak takhle to dopadlo, jen tak pro zajímavost: Roomster jsem vzal do servisu, tam mi řekli, že mám špatný svíčky a prasklej vlnovec, což je kus vejfuku. Vyměnili svíčky a vlnovec a na druhej pokus byly emise v cajku. Vlastně jsem odešel s dojmem, že to měření emisí na STK má smysl, protože u mě našli banální problém, kvůli kterýmu auto smrdělo čtyřikrát víc. Přeji všem ať je vám STK stejně lehká!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...