Přejít na obsah

Žárovky H15, H8 a H7 v LED provedení


Lukas234

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám také Octu 3 013 halogen a jsou to hrozné bludičky... (o2 před fl halogen svítila mnohem lépe) 

LED osram : řekl bych že Němci si neschválí nic, co by bylo špatně, takže si myslím že to bude fungovat, svítit správně dle regulí a neoslňovat...  Problém bude v nějaké právní kličce v Evropské legislativě a ne technického charakteru, proto asi nejdou do Evropy.

Ta homologovaná sada je jiná, než sada co se dá v Čechách běžně sehnat

"Osram LEDriving H7" je v Čechách k sehnání (např alza) a vypadá identicky (téměř?) jako ta v DE honologovana, ale název te DE je " osram NIGHT BREAKER led H7" 

Maji i jiné krabičky. (hledat v google s DE v hledání, jinak mi ho to ani nenajde) 

 

No a otázka. Koupit ty české, cca 2200 a spoléhat na to ze budou svítit stejně jak ty z DE, nebo koupit ty DE za 3300(mají mít tu homologaci) 

Nejde mi ani tak o štempl ale spíš o jakou si jistotu, že budou svítit správně. 

Nad nějakou LED z Ali bych si ani nedovolil ani přemýšlet. 

 

A realita je taková, že šetřím peníze, ale auto svítí nahovno. Covidove výplaty, Zároveň nekoupím led za 500 ale 3300 se mi dávat nechce.... 

Osram mi přijde jako solidní firma a trochu doufám že kvalitní produkt bude i ten levnější. (u dražších se v DE platí jen za štempl?) 

 

Má někdo zkušenosti s tou v Čechách dostupnou sadou?  Popřípadě s tou německou? 

 

 

 

 

 

IMG-20201121-WA0020.jpg

IMG-20201121-WA0019.jpg

Editováno: , autor: Ladacz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím počítám, že tady nebudou legální, o to mi vůbec nejde.

 

Poptávám reálné zkušenosti, jestli někdo zkoušel jednu nebo druhou sadu. Nebo obě? Třeba někdo našel aspoň nějaké lepší srovnání na netu (mě se nepodařilo nic najít). 

 

Prostě o tom tady pokecat a vyměnit zkušenosti...

 

(tak nějak doufám, že ty levnější jsou levné jen o to, že se prodávají bez razítka, ale reálně to budou identické produkty po hardwarové stránce) 

Editováno: , autor: Ladacz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co risknout Aliexpress (38 až 55 Euro za pár), jedná se o originál Osram LEDriving H7 předposlední generace, ovšem pro Čínu ( podobné českým za 2 200,-):

54,21 €

48 €

38€

Osobní zkušenost ale nemám! Objednal jsem OSRAM-LED H7 čína , napíšu .

    image.thumb.png.fa6c74e72013c10e259082d526afbdde.png                       image.thumb.png.029b9d55a7bc722e34d511b454869913.png

   

Doplním skvělé video https://www.youtube.com/watch?v=X1L_aFGjmSI .

Je zde test žárovek H7 v projektorovém i parabolickém reflektoru. Žárovky jsou: H7halogen, Osram LEDriving H7 a několik dalších LED H7 z Číny. Závěr je překvapivý (aspoň pro mne) - poslední verze LED náhrad halogenových autožárovek mají rozhraní potkávacích světel na zkušební stěně srovnatelné s původní halogenovou žárovkou. Takže neoslňují. Myslím si, že je to dáno hlavně geometrií žárovky - LED čipy jsou umístěny stejně jako vlákno halogenky a jsou i dostatečně zmenšené.

Homologování posledních LED náhrad autožárovek H7, H4, H8 ... brání tedy asi jiné než technické důvody.

 

Editováno: , autor: mirek22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám v plánu najet a svým autem na zeď a pěkně ji osvítit, tak aby byl lom vykreslen co nejlépe, nalepit na zeď malířskou papírovou pásku a pak se budu ledky snažit seštelovat co nejlépe. Mám v autě kameru, tak si z ní udělám i nějaké obrázky (furt bude stejné místo) a otestuju to.... Koupím ty Osram a když to nepůjde tak je vrátím a  mají ještě na Alze nějaké M - Style a když ani to nepůjde, tak je taky vrátím a seru na to.... 🙈 

 

Ale počáteční nadšení trochu ovadlo a blížící se vánoce.... Vyčkám času 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celkem se mi to rozvádět nechce. Dal jsem LED do paraboly a buď to aspoň trochu fungovalo nebo ne. Žiju dlouhodobě v NL, tak jsem si uspokojivé LEDky vyzkoušel i v praxi na cestě, protože tam to policajti neřeší, narozdíl od CZ. Mám O III FL, takže zkoušeno v tom. Značky nevím, protože to byly čínské kusy. Moje subjektivní hodnocení bylo v podzemní garáži proti zdi ve srovnání s lomem světla obyč žárovky. Fota nemám. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi sada přistála na stole.  Je to pohledově celkem bytelné, nevypadá to na šunt.

Budu to zkoušet na Octavii III před FL-  obyčejná halogenová lampa.

Žárovka OSRAM H7 PX26d LEDdriving HL

Dle návodu se do patice po žárovce nasadí nejdřív objímka pro samotnou žárovku, ta se drátky zaaretuje a do ní se pak vloží samotná žárovka. Je tam gumové těsnění a jen tak v ruce se mi nepodařilo žárovku zasadit a zaaretovat. Půjde to až v lampě. Vloží se žárovka pootočí se s ní aby zacvakla a musí se s ní otočit tak, aby správně kreslila. Mezi žárovkou a objímkou jsou drobné zoubky a ty slouží jako aretace při štelování. Celé je to fakt napevno, v ruce to udělat nejde.


Až se setmí, tak vyjedu s svým autem s původními H7, udělám fotku z mimo města a pořídím záběr z autokamery. Pak vyměním a pokusím se projet a nafotit stejná místa.

Na dílně máme mašinu na štelování světel, tak nafotím i postup výměny, jak  kreslí  žárovka i LEDka a dám k porovnání. Osram prodává zvlášť i OSRAM CAN OCHCAVAČ aby auto nehlásilo závady na světlech. Dle různých recenzí tyto ledky chybu nehlásí, ale mám Caristu(ofiko:D) tak bych pak dal info jestli bylo třeba ohledem tohoto něco řešit. Já ochcávač nekupoval.


Sadu jsem nakonec kupoval na Kelišce LED H7 AutoKelly   -  včera(30/11) byla za cenu 2200, dnes(1/12) už za 3300...(Z dílny mi ji objednali na zákaznickou slevu za cca 2000,-)
Kdyby Vás napadlo něco co by jste se chtěli poptat, tak klidně piště, začít montovat chco kolem 18-19h.

 

photo_2020-12-01_14-38-49.jpg

photo_2020-12-01_14-38-47.jpg

photo_2020-12-01_14-38-48 (2).jpg

photo_2020-12-01_14-38-48.jpg

photo_2020-12-01_15-44-17.jpg

Editováno: , autor: Ladacz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité je, že nelze jen žárovku instalovat a jezdit. Je nutné doštelovat na stěně nebo regloskopu - pootočit žárovku doleva nebo doprava o pár zoubků a najít nej kreslení. Pak teprve by mělo následovat běžné seřizování potkávacích světel.

To jsem zvědav, jak dopadneš. Mě ty čínské Osramy přijdou až za měsíc (vypadají podobně, ale mají vždy ten Cambus , takže spotřeba je větší - 25W). Navíc mají aktivní chladič (ventilátorek), což ale ve vodotěsně uzavřeném prostoru světla asi není žádná výhoda.

Držím palce.

Ještě dotaz: na té foto, kde jsou vedle sebe Halogen a Led žárovky, se mi zdá, že vlákno halogenky je výš od základny- objímky, než ledky.

Je objímka na ledce správně nasazena na té černé válcové části.

Editováno: , autor: mirek22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Martab napsal:

Tak má to 14W, nepíší zda obě nebo jen jedna, ale ikdyby jen jedna, tak proti 42W třeba u PJ H7 (tady to uvádí pro obě, tedy jedna má 21W) je to podstatný rozdíl...

Pn papir snese všechno... jaky jsou hodnoty svitivosti? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě exla kamera v autě, bůh ví jak dlouho nenahrává:-/
Žárovky nainstalované, zasazené v lampě a vyštelované. jízdní test pro mě dopadl pozitivně. instalace šla dobře. při štelování jsem je dal spíš tak abych neoslnil, než jo, potkal jsem tak 50, 70 aut v protisměru a neblikolo ani jedno.... uvidíme jak to dopadne s odstupem času...

Instalace OK, červený drát do žlutého a černý do hnědého... pak jen otáčet dokud to vykrojení nebude OK. Kolem středu kříže se zdá že je světelný , ja nevím jak to popsat, duch? bohužel jsme se těšil a zapomněl vyfotit obyč žárovky a nevím jak to je normálně. Pod krytku se žárovka vešla úplně v pohodě, lampa šla normálně zadeklovat.  Žádná závada na palubce se nekonala, takže ani carista nebyla třeba.

 

Zapojení:

zapojení

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Levé světlo:

IMG_20201201_180029.thumb.jpg.65238cbc6d299b1796bb0e42cbf76d8f.jpg

Pravé světlo 

IMG_20201201_175910.thumb.jpg.df7d64c3054eb084a7c28b516dffbf91.jpg

 

 

Při najetí na vrata je vidět, že je v světelném toku deformace(ten duch, ale je to takový dosvit, těžko říct co to dělá protijedoucím), ale na silnici to znát nebylo. Na středu mají normální žárovky silnější světelný kužel?(asi tím že je H7 360 žárovka) Led tam díky konstrukci tolik nešajní... - ale jsou to bohužel jiná vrata(jedny mnohem novější) a nevím jak to mobil nafotil - v reálu na silnici je světlo jasnější(první vrata nájezd do kopečku, druhá vrat v rovině)

IMG_20201201_173956.thumb.jpg.653ae21af35bbb631c1c8c0b800f26aa.jpgIMG_20201201_181949.thumb.jpg.81424182afd7b4999c94886d2d439685.jpg

 

 

Zde stejné místo předtím a potom....(je jinak zaostřeno, toho jsem si při focení nevšiml, viz fialové nebe, trochu jiný úhel auta...)
toto je jediná fotka, kde je vidět ten zásadní rozdíl.
photo_2020-12-01_19-21-20.thumb.jpg.fd69decfddd7eb7cc25739ba3f3966b7.jpgphoto_2020-12-01_19-21-17.thumb.jpg.a9e31a0c194fbc5ebc24fbbce971481b.jpg

 

 

Ta žlutá bludička(žárovka co slouží jako denní svícení, parkovačka, a dálkovka, je jak pěst na oko, ale to už vůbec nevyfotím...)
Ta bude muset asi taky ven, ale jen kvůli tomu, aby to nebilo do očí- z foto to není vidět, ale je to obrovský kontrast.
photo_2020-12-01_19-21-47.thumb.jpg.77d29d9c60bc1505cf3a0fd79dc26331.jpgphoto_2020-12-01_19-27-37.thumb.jpg.e07d64ac4418661b78e0dee0bfbeb2f5.jpg

 

 

 

Takže, po krátké jízdě zatím fakt super, svítí to nádherně ne dál, ale mnohem jasněji, ale pořádně hodnotit až po čase.

Nejsem žádná státní zkušebna, tak mě nekamenujte za nějaké základní chyby.... Klidně se ptejta a časem zhodnotím....(nejsem ani žádnej pořádnej češtin, tak omluvte kvalitu, formu textu:D)
Jo a komentáře že to není homologované, neprojdu STK atd, to si taky nechte pro sebe. Vše vím. a Ví to každý, kdo si to kupuje.
 

Editováno: , autor: Ladacz
  • Díky 1
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Žárovky H15, H8 a H7 v LED provedení

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...