Přejít na obsah

Autorizovaný servis naboural auto


Lukas_86

Doporučené příspěvky

Ty jo, takové škody, takové krásné autko! ?  Mrzí mne, že jsi musel získat takovou zkušenost. ?

Přečetla jsem si všechny příspěvky a vidím, že jsem zde na fóru v dobré společnosti mnoha zkušených a inspirativních lidí!

Mohu-li něco za sebe. Něco tady hodně smrdí. Na krátkých, max. několik km dlouhých zkušebních jízdách nemůže dojít k mikrospánku. Ten náraz na předek nebyl úplně malý, osobně to vidím, že chlapec to přepískl, chtěl vyzkoušet, co takové skvělé autko dokáže a prostě to neukočíroval a dostal smyk. Policie nebyla volána, což je teda mega průser. Poškození cizího majetku. Jejich pojišťovna bude mít velký problém s plněním, pokud nebyla přivolána policie. Jak zde mnozí píší, servis musí mít pojištění, tedy škodu musí uhradit oni. Rozhodně bych auto odtamtud stáhla a nechala opravit jinde. Nechat to tam by byl doslova střet zájmů. Byť říkáš, že s nima máš dosud jen dobré zkušenosti, tak aby opravovali škodu, kterou způsobili, to není dobrý nápad. Nevěřila bych, že to bude uděláno opravdu precizně a tedy draze (a tím zvyšovat finální výši škody). Škoda bude určitě přes 100 tis. A to možná i hodně. Ještě to není odstrojené, bůhví, co vše bylo poškozeno pod plechy.  Možná i jejich pojišťovna by nesouhlasila s tím, že auto bude opravovat viník.

Autko bych nechala opravit a jezdila s ním dále, není to závažné, nebezpečné poškození. A požadovala bych kromě úhrady škody i náhradu za ztrátu hodnoty na tom vozidle.

Držím pěsti, ať se ti to podaří co nejlépe vyřešit. ?Budu to tady sledovat.

Editováno: , autor: velryb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přečetl jsem si zrovna celou kauzu.

Mně ani nepřekvapuje, že se autoservis chce dohodnout, že třeba bude nabízet na nové auto po celou záruční dobu provádět servis zdarma. Opravu provede také zdarma.

 

Pokud se do toho bude přidat pojišťovna tak bude problém.

 

Servis jistě má pojistku a pojišťovna škodu zaplatí s této pojistky.

Ale pojišťovna bude chtít vědět: kdo řídil, kde se stala nehoda, co bylo dále poškozeno, proč nebyla přivolána policie a zda řidič nebyl pod obraz. Dále při škodě má povinnost vše hlásit na policii. Policie vše vyšetří a viníka předá přestupkové komisy. Viník může přijít o ŘP, body a může být brán, že řídil pod vlivem a tím pádem bude mít zákaz řízení. Dále pojišťovna bude zaplacenou událost chtít po řidiči zaplatit, pokud viník není pojištěn proti škodě při výkonu zaměstnání.

 

Po celou dobu vyšetřování se nebude auto opravovat, protože viník se může odvolat proti rozhodnutí, že viníkem nehody je někdo jiný a on se musel manévrem vyhnout dopravní nehodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neviem, rozhodne by som do karoserie nerezal, vytiahnut ak sa da. 

Cela karoseria je minimalne okupana v kyseline a tym osetrena pred hrdzavenim. Aky kolvek zasah do karoserie je pruser, zacne to hrdzaviet. 

Aj ked ten zadny blatnik odrezu a priboduju novy bude tam git. 

Tak ze zamna nic nerezat. V kazdom pripade do 5 rokov to musis predat. 

5 rokov dobre nastriekane a z vnutra osetrene voskom to vydrzi. Samozrejme dvere a presny blatnik nove. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestrašte ho. Tohle vše tady číst a nemít zkušenost, tak jsem vysranej až na půdu.

 

Z vlastní zkušenosti můžu napsat jen jedno, pojišťovna se max. zeptá proč nebyla volána policie a pak se rozhodne, zda zaplatí škodu do 100tis kč a nebo celou, ale nikomu nic předávat nebude, protože viníka má a už vůbec nebude řešit proč nevolal policii.

Letos jsem opřel supa do svodidel, škoda cca 150 a nikdo nic takového co tu popisujete neřešil (taky jsem nevolal a poničil veřejný majetek a sup je leasingovky). Navíc pokud řekne, že se na to mrknul a zhodnotil škodu do 100, tak je z obliga.

 

A k tomu mikrospánku, nevím kolik jste toho kdo najezdil, ale toto se může stát i na relativně krátké neuvěřitelné vzdálenosti po vyjetí, stačí probdít noc u finále Stanley Cupu a mikrospánek je hned jen co si mrknete po vyjetí z garáže.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, ziza23 napsal:

Nestrašte ho. Tohle vše tady číst a nemít zkušenost, tak jsem vysranej až na půdu.

 

Z vlastní zkušenosti můžu napsat jen jedno, pojišťovna se max. zeptá proč nebyla volána policie a pak se rozhodne, zda zaplatí škodu do 100tis kč a nebo celou, ale nikomu nic předávat nebude, protože viníka má a už vůbec nebude řešit proč nevolal policii.

Letos jsem opřel supa do svodidel, škoda cca 150 a nikdo nic takového co tu popisujete neřešil (taky jsem nevolal a poničil veřejný majetek a sup je leasingovky). Navíc pokud řekne, že se na to mrknul a zhodnotil škodu do 100, tak je z obliga.

Taky vycházím z vlastní zkušenosti a pojišťovna by plnila jen z 50%, kdybych nevolala policii (odhad škody byl 100 tis., nakonec to bylo hodně přes 300 tis.).

Citovat

 

A k tomu mikrospánku, nevím kolik jste toho kdo najezdil, ale toto se může stát i na relativně krátké neuvěřitelné vzdálenosti po vyjetí, stačí probdít noc u finále Stanley Cupu a mikrospánek je hned jen co si mrknete po vyjetí z garáže.

Najezdila jsem toho hodně (jen od začátku roku 35 tis. km např.). Zkušební jízda servisu není uspávačka z bodu A do bodu B. Ale asi to není v tomto případě podstatné.

 

@Aleš_BX Není potřeba shazovat názory ostatních. Nemýlim-li se, jsme na diskuzním fóru, takže je super, že jsou zde borci jako Ty, kteří mají vždy pravdu, ale mne zajímají i zkušenosti ostatních a věřím, že i zakladatele tohoto vlákna. Ty máš z pozice své profese, kterou neznám, nějakou zkušenost. Já mám taky zkušenosti a ne zase tak malé. Především z pozice zaměstnavatele, jehož zaměstnanci škody dělají docela často. Ale taky z pozice toho, kdo se takovými finančními produkty zabýval. Akorát řešíme pojištění našich zaměstnanců, protože škody jimi způsobené se množí a pojišťovny MAJÍ problém s jejich plněním. Jinak Zákoník práce znám z pozice své profese výborně a škody zaměstnanců řeším dnes a denně. Doslova. Takže nevidím důvod, proč se k dané situaci nevyjádřit.

I přes Tvůj názor - já bych auto z tohoto servisu odvezla. Ty třeba ne. A na názor máme právo oba, což?

Editováno: , autor: velryb
  • Líbí se mi 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budou se chtit dohodnout, pri rozumnem jednani z obou stran nemaji duvod stavet se na zadni. Hlavne, ze se nikomu nic nestalo. Je to jenom hromada plechu a plastu.

 

P.S. ke sluzebnimu i soukromemu pristupuju a chovam se stejne. To az se tady zase rozvinou debaty o tom, co kdo platil ze sveho

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nikoho nestraším, ale jsou to moje zkušenosti. Přes 20 let jsem dělal taxikáře.

Měl jsem u jedné pojišťovny, tři nezaviněné bouračky a na základě toho, že mám tři pojistné události, které jsem nezavinil, mně pojišťovna zrušila pojistku. Jako taxikář si nemůžete dovolit jezdit bez pojistky, bez pojištění sedadel a věcí. Odvolání nepomohlo a pak sežeňte další pojišťovnu, která vás pojistí. A to ještě máš pojistku o 50% zvýšenou pro větší nebezpečí dopravní nehody.

A policie, to platíte za každou buzeraci, přece taxikář má peníze a musí jezdit, aby vydělal, tak musí platit do kapsy bez bloků.

Servis, chceš to hned opravit, tak plať a na plno věcí nedostaneš papír, záruku na nový díl, protože najezdíš mnoho kilometrů.

Ale veškeré problémy jen v Česku, a když jsem jezdil pro německou firmu, jako taxikář po Německu, tak policie, servis vše v pohodě a naprosté spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vznikla škoda druhému, byla povinnost volat Policii. Jinak vůbec jsi nám neřekl, zdali k tomu existuje nějaký protokol o dopravní nehodě? K takovéto škodě by rozhodně měl být, a měl by jsi trvat na tom, že ho chceš, bez toho tě mohou časem pěkně ojebat !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, zwan napsal:

Pokud je auto rok stare at si ho AS necha (koupi jej od tebe) a muzou ho prodat jako jednolety vuz pres skoda plus.

A mas opet nove auto. Otazkou jaky by byl cenovy rozdil......

To by bylo pro mě dobré řešení, ale obávám se, že to takhle nepůjde, zkusím navrhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, tempotaxi napsal:

 

Já to nevím přesně, ale pojišťovna bude určitě chtít, proč k dopravní nehodě nebyla přivolána Policie. Něco jiného by bylo, pokud by nehoda vznikla na půdě autoservisu.

Pokud byla poničena svodidla, tak to je veřejný majetek a úřady jsou na to dost háklivé.

Policie volána byla, z nehody by měl být záznam od policie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc všem za rady a postřehy - skutečnost je opravdu taková že - mikrospánek je blbost. I když díval jsem se do GPS, ta cesta, při které nehoda vznikla měla 24km a trvala 26 minut. A teď největší gól, maximální rychlost 57 km/h, ta zatáčka se dá bezpečně projet tak 70km/h. Takže nevím, co dělal, možná čuměl někam jinam, než na cestu.

 

Kadopádně vrátil se zpět do servisu, odkud ho zase poslali na místo a přivolali PČR, i ty svodidla jsou poškozený (odřený a vymáčknutý směrem ze silnice). Takže od PČR záznam je - i kvůli jejich pojišťovně.

 

Další řešení bude teď, chystám se za nimi. Napíšu, jak jsem pochodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokles ceny vozidla by mela zaplatit pojistovna autoservisu. Otazka na kolik to spocitaji, kdyz se me to bude zdat malo, tak bych to nechal jeste ocenit znalcem. Ktery si ale tak 15000,- za posudek vezme.

 

Dale samozrejme oprava vozidla s tim, ze co pujde, tak budou novy dily, zadny tahani a kitovani. 

 

Od servisu mam jeste navrh mimo vyse popsane na bezplatny servis az do 150000km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný, z čeho mám strach je, aby mě ta pojišťovna neodrbala na výpočtu poklesu ceny vozidla nehodou. Já totiž vůbec netuším, jaký ten pokles může být. Můžu tam poslat soudního znalce, ale jak jsem již psal výše, tak ten si vezme kolem 15 000,- a někdo v tomto vláknu psal, že bych na tom prodělal, že pokles ceny tam bude minimální.

 

Jinak příčiny nehody jsem už potom nezjišťoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Martin.sv napsal:

Z meho pohledu nevyhodne pro tebe. Sice servis zdarma, ale kdyz vezmes v potaz, ze praci vykona jejich pracovnik, olej a dalsi naplne je pro servis za pakatel,...zalezi co dalsiho by to obnaselo,... takze s najezdem do 150tis. Km to vyjde +/- okolo 20tis. Kc!! A neprodelaji!! Mozna se pletu??

 

Teoreticky se mě mohli na servis zdarma vykašlat. Mají odpovědnostní pojistku, takže ta by měla pokrýt jejich kompletní škodu, tzn. opravu auta + ztrátu hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je škoda, že to odnesl i zadní panel blatníku, zbytek jsou výměnné díly, oprava bude v AS, z originálních dílů, výrazný pokles hodnoty bych očekával pouze v případě zasažení nosných částí karoserie.

 

A s tím co dělal řidič v zatáčce... v kolik asi poslal poslední zprávu na FB/Whatsapp... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistovna se bude branit! Ja mel skodu pri DN 120tis. Kc, hodnota vozu pred DN 260tis. Kc a znehodnoceni dle znal. Posudku bylo cca 20tis. Kc. U 5-lete O2. Jelikoz jsem byl prvnimi, kdo si objednaval posudek, tak mi znalec rekl na rovinu. Znehodnoceni vidim na cca 40-50tis.kc, ale pocitejte, ze se bude branit pojistovna. Dame nizsi cenu. Vysledek u soudu? Pojistovna stanovila hodnotu znehodnoceni na cca 8tis. Kc bez posudku. Ale ja vyhral:-)

tak nezapomen, at ti to daji cerne na bile. A k te zalobe. Musis zazalovat servis, ktery se ma nasledne obratit na pojistovnu. Ja mel snazsi, ze jsem zazaloval ridice, ten se obratil na Ceskou pojistovnu a ta vystupovala jako vedlejsi (druhy) ucastnik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Martin Bednář napsal:

Jsem jedinej, komu prijde zkusebni jizda 24km fakt hodne?

Záleží, co potřebovali testovat (kdyby třeba potřebovali něco otestovat ve vyšší rychlosti na dálnici), ale tak dlouhou zkušebku jsem neměla nikdy u žádného auta ani po vážné nehodě, kdy bylo potřeba testovat hodně (nechali to raději na mně). Vždy se všichni servisáci za 20 let vešli do 10 km. Takže ano, je to hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...