Jump to content
Lukas_86

Autorizovaný servis naboural auto

Recommended Posts

Pojistovna se bude branit! Ja mel skodu pri DN 120tis. Kc, hodnota vozu pred DN 260tis. Kc a znehodnoceni dle znal. Posudku bylo cca 20tis. Kc. U 5-lete O2. Jelikoz jsem byl prvnimi, kdo si objednaval posudek, tak mi znalec rekl na rovinu. Znehodnoceni vidim na cca 40-50tis.kc, ale pocitejte, ze se bude branit pojistovna. Dame nizsi cenu. Vysledek u soudu? Pojistovna stanovila hodnotu znehodnoceni na cca 8tis. Kc bez posudku. Ale ja vyhral:-)

tak nezapomen, at ti to daji cerne na bile. A k te zalobe. Musis zazalovat servis, ktery se ma nasledne obratit na pojistovnu. Ja mel snazsi, ze jsem zazaloval ridice, ten se obratil na Ceskou pojistovnu a ta vystupovala jako vedlejsi (druhy) ucastnik. 

• Downvote 1

no s ohledem na to, že tam bylo auto s ničím, tak asi i ano, ale pokud by to byla závada, která se projevuje za tepla apod, nemám problém

Ta vzdalenost je jako kdyby si technik AS auto regulerne pujcil na odvoz domu.. Tak to na mne pusobi

Před hodinou, Martin Bednář napsal:

Jsem jedinej, komu prijde zkusebni jizda 24km fakt hodne?

Záleží, co potřebovali testovat (kdyby třeba potřebovali něco otestovat ve vyšší rychlosti na dálnici), ale tak dlouhou zkušebku jsem neměla nikdy u žádného auta ani po vážné nehodě, kdy bylo potřeba testovat hodně (nechali to raději na mně). Vždy se všichni servisáci za 20 let vešli do 10 km. Takže ano, je to hodně.

Krom vrzajícího kastlíku, což byla podružná věc řešili hlavně tuto věc, kterou jsem popisoval v jiném vlákně :

A vzhledem k tomu, že tato věc nastává hlavně když je auto zahřáté, tak 24km bylo spíše méně, než více.

Posted (edited)
    před 19 hodinami, LukášCBR napsal:

50tis.Kč za opravu celého pravého boku? To žijeme v totalitě? Za opravu zadního nárazníku na OIII si vzali lehce přes 30tis.Kč. Tohle půjde za hranici 100tis.Kč.

100 tisíc to bude, pokud si budou účtovat ŠA ceny. :D Jelikož je to jejich průser, dostanou tu cenu pod 80 tisíc jak nic. Máš to čtyři karosářský díly (možná pět, pokud by měnili i zadní nárazník), dva disky a lakovna. 

Edited by Sabiza

Tak demont/mont si asi nemůžou naúčtovat, to půjde z jejich režie, to by byla pojišťovna opravdu blbá;)

Tezko se hodnoti, jsou to jiny nehody, ja mel naraz asi ve 30km/h na levy zadni roh, oprava 120, celkova skoda ale asi 200, rozdil jsem dostal na ucet...

V 29. 5. 2019 na 15:14, ziza23 napsal:

..... cena neklesá jen proto, že ti vymění plechy......

Ono nepůjde jen o výměnu plechů. Zadní blatník se bude vařit. 

Přední kolo dostalo, podle toho z jakého místa je v předu odřený nárazník, mrdu. Bude hnutá geometrie. Těm tyčkám řízení stačí málo. Navíc může být načatý čep, ložiska, natržený silentblok nápravy atd..... prostě to bude auto po bouračce. 

V 29. 5. 2019 na 15:42, LukášCBR napsal:

Osobně bych takové auto nepřebíral a trval bych na tom, že si ho právě koupili.

To máš pravdu, 

ale tipuji, že je auto bez GPF a možná i bez e-calu. Takové auto už se nevyrábí i kdyby mu chtěli dát nové. Takové auto je prostě nenahraditelné, takže vzniklá škoda nevyčíslitelná. 

Jediná satisfakce je toho šmejda oraketovat aby si to pamatoval a nezačal se ha rohem chechtat, jak se všema vyjebal a aby byl odstrašujícím příkladem pro ostatní jemu podobné. Nahlaš na PČR, že jednoznačně ujel od nehody. Že se pak vrátil není podstatné. 

Měl jsem dva podobné ťukance. Jeden mojí vinou, druhý (ten na fotce) vinou jiného řidiče. Oprava obou cca 88 / 90 tisíc bez DPH. Prodejní cena se určitě sníží, nicméně je podle mě důležitá oprava v autorizáku.  Osobně bych si nechal navýšit ten budget na servisy co Ti nabízejí (pokud je to nějaký tvůj domovský salón) - to jsou peníze které jim jdou do nákladů a zároveň se s nima ve fakturách dost čaruje. Navíc bych počítal s velkou slevou na tvoje další auto. Soudit se je podle mě dost trnitá cesta.

2016-06-14 13.24.33.jpg

V 30. 5. 2019 na 11:47, Lukas_86 napsal:

Od servisu mam jeste navrh mimo vyse popsane na bezplatny servis az do 150000km. 

Jen bezplatné servisní práce, nebo i materiál (náplně, filtry apod.)? Kolik má najeto teď? 

Ano. Je ohromný rozdíl mezi údržbou, opravou a servisem. Jestli dají bezplatný servis, bral bych to, a okamžitě zrušil havarijní pojistku. 

V 7. 6. 2019 na 16:49, osobne napsal:

Jen bezplatné servisní práce, nebo i materiál (náplně, filtry apod.)? Kolik má najeto teď? 

No právě, proto jsem to chtěl napsat na papír s podpisem a zatím nemám nic, ředitel odjel na dovolenou, nazdar. Ohledně satisfakce za rozdíl ceny jsem sehnal soudního znalce, kterému jsem posílal fotky. Říkal mě, že je to standartní postup a pojišťovny běžně proplácejí ztrátu ceny z důvodu nehody a že mu mám poslat vyčíslení od pojišťovny, aby překontroloval správnost výpočtu, protože pojišťovny rády podhodnocuji - samozřejmě...  Na můj dotaz, jestli teda se pojede na auto podívat mi řekl, že je to zbytečné, akorát bych mu platil výjezd, že všechny fotky budou - ať v servise, nebo na pojišťovně.

A hle - dnes jsem žádal o fotky a pojišťovna je neposkytne (proč asi?). Takže ač se ze začátku zdálo, že si servis sype popel na hlavu a snaží se věc urovnat, tak teď jsem pěkně nasranej. Jezdím náhradním superbem, kterej je tak vylágrovanej, že mu ani nefunguje pořádně klimatizace, s rodinou jsme zrušili dovolenou, protože se do něj prostě nevejdeme - nemá tažný na nosič kol, není to kombík, takže příčníky s rakví na něj nedám. S rodinou a se psem si užíváme parádní vedro doma 😁

A ze me takovy postup autoriz. servisu neprekvapuje. Ja mel neco podobneho, akorat s rozdilem, ze me naboural nekdo jiny a servis to opravil, shrabnul prachy a ze neco neudelal, dokaz,... tam jsou dvere. Jedine reseni je vzit advokata, napsat na pojistovnu pisemne, ocekavam, ze se ti ztrati dopis jako mne, protoze ho nespravne oznaci advokat,... a servis mozna bude, mozna ne delat mrtveho brouka. Tady vidis,... jak to chodi,... reditel te ma na hacku!!

Posted (edited)

Jak teď situace vypadá ??

Edited by dick

Posted (edited)

proč stále malujete četa na zeď....?

osobně bych znalce řešil, až když pojišťovna nevyplatí pojistné plnění dle mých přestav...

ano pojišťovna není povinna někomu, kdo není jejich klient vydat fotodokumentaci nebo nechat nahlížet do spisu.... takže bych za tím nehledal žádné proč asi... můžeš mi do zprávy pro zajímavost napsat co je to za pojišťovnu?

dnes je to devátý den od vzniku škodné události? spíš je divné to, že auto není doposud opraveno, s tím nemá ale pojišťovna nic společného, pokud servis čeká na rozhodnutí pojišťovny, tak to jsou hoši trochu mimo... mají činit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí tak, jako by nebyli pojištění a jsou škodu povinni minimalizovat, nikoli navyšovat výpůjčkou náhradního vozidla či dopustit vznik následné finanční škody (např. ono storno dovolené atp.)

advokáta bych do toho netahal, jsou to vyhozené peníze, stejně jako za znalce, pojišťovnu to jen může popudit, nicméně věc to ze zkušenosti moc neurychlí...

pokud chceš vyhazovat peníze a to účelně a něco popohnat, zažaloval bych servis... dovolím si zde uvést pár odkazů na občanský zákoník

tedy jaká je úprava promlčení v zákoně č. 89/2012 Sb., občanském zákoníku se zaměřením na pojištění odpovědnosti

Promlčení a počátek promlčecí lhůty

§ 609

Nebylo-li právo vykonáno v promlčecí lhůtě, promlčí se a dlužník není povinen plnit. Plnil-li však dlužník po uplynutí promlčecí lhůty, nemůže požadovat vrácení toho, co plnil.

§ 619

(1) Jedná-li se o právo vymahatelné u orgánu veřejné moci, počne promlčecí lhůta běžet ode dne, kdy právo mohlo být uplatněno poprvé. (2) Právo může být uplatněno poprvé, pokud se oprávněná osoba dozvěděla o okolnostech rozhodných pro počátek běhu promlčecí lhůty, anebo kdy se o nich dozvědět měla a mohla.

Právo na pojistné plnění

§ 626

U práva na pojistné plnění počne promlčecí lhůta běžet za jeden rok od pojistné události. To platí i v případě, kdy poškozenému vzniklo přímé právo na pojistné plnění vůči pojistiteli, nebo v případě, kdy pojištěný uplatňuje vůči pojistiteli úhradu toho, co poškozenému poskytl při plnění povinnosti nahradit škodu nebo jinou újmu.

Právo na pojistné plnění z pojištění odpovědnosti

§ 635 odst. 2

Právo na pojistné plnění z pojištění odpovědnosti se promlčí nejpozději promlčením práva na náhradu škody nebo újmy, na kterou se pojištění vztahuje.

Stavení promlčecí lhůty

§ 648

Uplatní-li věřitel v promlčecí lhůtě právo u orgánu veřejné moci a pokračuje-li řádně v zahájeném řízení, promlčecí lhůta neběží. To platí i o právu již vykonatelném, pokud byl pro ně navržen výkon rozhodnutí nebo navrženo nařízení exekuce.

Uzavření dohody o mimosoudním jednání

§ 647

V případě uzavření dohody o mimosoudním jednání věřitele a dlužníka o právu nebo o okolnosti, která právo zakládá, počne promlčecí lhůta běžet poté, co věřitel nebo dlužník výslovně odmítne v takovém jednání pokračovat; počala-li promlčecí lhůta běžet již dříve, po dobu jednání neběží.

Edited by Aleš_BX
    • Upvote 2

Pojišťovnu napíšu klidně sem, jedná se o Allianz.

Co se týká opravy, tak jsem měl za to, že servis se může pustit do opravy až poté, co likvidátor prohlédne poškození a napíše protokol. Pokud by přišel a koukal na opravené auto, tak pochybuju, že by poté pojišťovna autoservisu poslala nějaké plnění, i kdyby vše bylo vyfocené. Poslal jsem včera doporučený dopis na servis, kde žádám o odškodnění snížení tržní hodnoty vozidla po dopravní nehodě, tak uvidíme, jak se věc posune dále.

Posted (edited)

to ano, ale provést prohlídku je otázka max, ale opravdu max 48 h... to další není úplně pravda, běžně je v době hlášení škody věc opravena a prostě to tak je, toto je pojistka z oddělení průmysl nebo podnikatelé, tam je to trochu jinak...

v prvé radě je třeba škodu uplatnit, a to u pojištěného servisu, určitě nechceš jen to odškodnění za snížení tržní hodnoty vozidla, ale vozidlo opravit...

Edited by Aleš_BX