Přejít na obsah

SmartLink, Care Connect


Doporučené příspěvky

Pořád se bavíme pouze v teoretické rovině. Možná by bylo dobré napsat jaké nastavení je třeba provést.

1. V mobilu (připojení)

2. V AndroidAuto

3. Ve Waze

4. V infotaimentu Bolera

Zkoušel jsem  různé kombinace nastavení - bezúspěšně, vždy to končí hláškou "spojení se nezdařilo".

Předem dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Wdog napsal:

Wifi nerovná se internet/data. Wifi je komunikační kanál, který může přenášet data z internetu, ale také sloužit jen ke spojení dvou zařízení. Takže pokud přes wifi připojíš svůj telefon k systému auta, tak to ještě neznamená, že můžeš přenášet i data z internetu. Takže často používaný způsob bere data z mobilu, na kterých jedou aplikace, které mohou být připojením přes kabel nebo právě přes tu wifi zrcadleny na displeji systému auta. To se nijak netýká eSim.

Když má auto eSim, která slouží jen pro systémy auta, tak se na ta data mobilem nijak nepřipojíš. Když máš z eSim možnost udělat hotspot, pak to půjde,

Moc tomu nerozumím pokud připojím telefon k wifi auta (tzn. že se Bolero tváří jako hotspot) a to je podmínka aby bylo možné mít Android Auto bezdrátově, tak jak docílím toho že telefon bude připojen k hotspotu Bolera a zároveň mu umožním používat data mého operátora ??

 

To za mě jak si nejde, telefon umí buď to a nebo to, ale nikoliv obě věci najednou tzn. Nemůže být připojen na wifi a zároveň poskytovat data ze SIM. Vždy když se mi telefon spustí na wifi auta, tak vypne přístup k datum mé SIM karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, béďo napsal:

wifi neznamena ze budes mat automaticky data, wifi je len sposob pripojenia, ako napriklad modry zub, kabel

vyhoda ze polozis mobil a frci ti vsetko automaticky bez kablu

 

 

Tak znovu, jak donutím telefon aby byl připojen k Boleru bezdrátově tzn. přes wifi a zároveň my šli na telefonu data ze SIM karty ?

 

Nikde jsem nepsal že budu mít data. Potřebuju spojit telefon s Bolerem bezdrátově a mít aplikaci Android Auto plně funkční bez omezení.

Prostě to za co jsem si zaplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, Michal Tvrdík napsal:

Lu82: Strana 86. A jak jsem psal výše, data jedou normálně z telefonu.

Mě určitě nejedou pokud je přepnuty telefon na wifi. V danou chvíli mi telefon píše že není připojen k internetu a sam se od wifi odpojí a přepne se zpátky do LTE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, slots napsal:

Já teda nevím, možná se pletu, ale podle mě je to v manuálu napsáno obráceně.

V mobilu by měl být zapnutý HotSpot a infotaiment auta by se měl připojovat na síť, vytvořenou HotSpotem mobilu.

Bolero neumí přijímat z hotspotu, to umí až Amundsen. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, slots napsal:

Když ne, tak jak to, že vidím v položce připojených zařízeních ( na Boleru) síť mobilu (Android AP) ?

Mě Bolero ukazuje že k hotspotu infotaimentu je připojen můj telefon. 

Pokud by dával můj telefon hotspot Boleru, tak by na Boleru nebylo napsáno že se jedná o hotspot, ale že si se připojil infotaiment k hotspotu telefonu. Vyfotím to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, PeWe napsal:

@Lu82 hele netuším zda ti to pomůže ale já třeba mám android  v režimu vývojáře a tam zkus zapnut položku Mobilní data jsou vždy aktivní. 

Režim vývojáře mám, ale položku o stále zapnutých datech tam nikde nevidím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradí teda někdo jak mám mít připojen telefon bezdrátově k Boleru, tak aby s telefonu šli data ?

Nyní mi sice jede bezdrátově Android Auto, ale takovým způsobem že telefon nepouští data tzn. je připojen na Wifi auta a tudíž offline = na telefon po dobu co jsem připojen na auto jsem bez datového připojení.

 

Někdo psal že stačí c AA zaškrtnout funkci aby šli data pořád, ale ja tam takovou funkci na výběr nemám. Verzi AA mám tu poslední.

 

Jinak na fotkách je vidět že hotspot nedělá telefon, ale auto. Jak jsem již psal u Bolera nelze docílít toho že se chytne na hotspot vytvořený telefonem, takovou funkci prostě Bolero nemá.

IMG_20200103_200351.jpg

IMG_20200103_200344.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, vormen napsal:

 

Tak konečně jsem našel kde je to trvalé připojení k datům (není to v AA, ale v telefonu který je potřeba dostat do režimu vývojáře).

Nic méně na telefonu teď vidím LTE i WiFi zároveň a totéž v autě v AA na Boleru, ale bohužel AA hlásí že je bez připojení (viz.foto) a proto jede offline a totéž se v telefonu nedostanu na internet, facebook, email atd.

Tak kde ještě může být zadrhel?

 

IMG_20200107_143251.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...