Přejít na obsah

Koupě Scaly - jakou výbavu, motorizaci, atd...


Pavel Hádek

Doporučené příspěvky

Bral som tiez predvadzacku s 340km. Siel by som do toho znova. Za usporu si skus dat doplatit predlzenu zaruku ak mas obavy. Mne to SA dovolila i napriek tomu, ze to nebola funglovka a doplatil som na 150t km. Stalo to dake 300eur v prepocte.Za 1000km si myslim motor nebude problem, ak i niekto jazdil menej citlivo. Hlavne ak to boli predvadzadzie jazdy s predajcom ako spolujazdec. Co sa vad tyka, to bude skor to, co moze byt, ze je to este kus z prvovyroby. Ale co viem, vacsinu veci uz maju poriesene vratane sedacky. Tak si spis zoznam a co vies prekontroluj a mozes dat rovno vymenit. Isto budu milsi pri kupe, ako v servise po kupe.Ostatne vady budu riziko nadalej aj pri novom aute.

A to tazne bude rozhodujuce. Spytaj sa predajcu, ci sa da domontovat vobec a ci ma v TP zapisane zatazenie naprav. Ja napriklad mam 0/0 takze si ani mimo SA nemozem plnohodnotne tazne domontov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory,

záruka tam je 5 let a 100000km, ale ta už je zkrácená právě o ten rok a půl. Na to tažné jsem se ptal, bylo mi řečeno, že to nejde, když to nemá ani tu přípravu. Ale do techničáku se nepodíval. Tohle ještě musím zjistit. Ale jak jsem psal, doposud jsem ho nepotřeboval. U nového auta bych si dal asi jen přípravu a to jen spíše pro pocit, že by se auto pak líp prodávalo. Na co je ještě potřeba dávat pozor? Co si vzpomínám, tak se tu zmiňovala ta sedačka řidiče a problémy s Amundsenem. Ještě něco dalšího?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, csabac napsal:

@devin teraz citam, ze to auto ma elektricke sedacky, takze nehrozi ani sklapanie operadla. Ostatne vady najdes na fore. Boli to take menej dolezite, co ak sa k tomu postavy servis celom, vyriesia za den. Hlavne tetaz, ked uz je cesta vydlazdena reklamaciami viacerych z nas

Už jsem to vlákno o technických problémech projel. No moc příjemný pocit z toho nemám. Ale jak říkáš, snad už je to vychytané a s reklamacemi nebude problém. Těžké rozhodování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, pluribuswiggum napsal:

Zajímavé - mě minulý týden prodejce řekl 7-9 týdnů na konfiguraci MC s většinou packetů a další dodatkové výbavy :O 

Auto mám objednané v konfiguraci Style + nějaké příplatky. Prodejce mi tvrdí, že se výroba opozdí z důvodu korony, na to, že se auto mělo vyrábět 43. - 45. týden, najednou v pořadníku svítí 48. - 50. týden. No budu rád, jestli to stihnou do konce roku. Jestli zase všechno nezavřou dříve..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za názory Passat vs Scala. 

 

Napadlo mě se ještě zeptat prodejce, jak starý ten Passat vlastně je. No a je mu přesně rok s tím, že celou dobu stál na jednom místě.

 

Tedy předpokládám pneu na vyhození.. Je ještě něco, co by mohlo na tom autě odejít / nebýt ok, protože rok stálo na místě?

 

Předem moc díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@pluribuswiggum jasne, to sa zistit neda. Tak tragicky by som to nebral. Sice osobne s takym autom skusenost nemam, no rodicia brali takto rok stare auto vo vypredaji. Po kupu od vyroby presiel tiez 1r. A nebol s nim ziaden problem. Az sa hanbim napisat, ze odkrutilo 20r to auto a stale ho drzia v domacnosti.

To je proste 50/50. Aj s novym autom mozes stupit do hovna. Vid i moju predvadzacku. 304km je podla mna nic na predvadzacku, no asi vsetky chyby co scala mala na zaciatku vyroby do mojho implementovali :D

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přemýšlím o výměně Rapida. Zatím pokukuji po Octavii 3 nebo Scale. O výbavu mi nějak zvlášť nejde, ale nechci auto s halogenama. Umí někdo posoudit jak svítí základní led na Scale ? Jen marketing a svítivost blbá stejně jako u halogenů ? Nebo to snese srovnání s low xenonem u Rapida nebo xenonem u Octavie ? Jestli to svítí slušně, tak bych vzal Scalu ambition, jinak asi Octavii ve stylu s ledkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Malarkey vyskusaj si ich. Uz j3 skoro tma, tak sa dohodni na predvadzacej jazde. Teda ak covid opatrenia dovolia. Za mna full led priplatku hodne nie su. Svietia krasno silno, no dosvit je kratky a velmi citlivo reaguje naklapanie smerom dole od nerovnosti. Plus je ostry prechod medzi tmou. Toto u parabol s ledkami nebude take vyrazne. Myslim, ze o3 bude to same s full led.mal som ju pozicanu, no uz si nepamatam ake boli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravim, uz dlhsie planujem kupu noveho auta ( doslova nove nie z druhej ruky )

Velmi ma zaujala skoda scala, velmi sa mi paci jak z vonku tak z vnutra. uz som bol pre nu definitivne rozhodnuty, v najvyssej vybave s motorom 1.6 TDi, no nez som stihol sa takto rozhodnut a zaobstarat si ju, zistil som ze uz sa v dieselovej verzii nerobi. Uvazoval som teda nad najvykonejsou verziou 1.5 TSI ( 110 kW ) no velmi ma zaujma realny dojazd, novych benzinovych aut, jasne je to model od modelu, ale konkretne tento pripad by ma zaujmal kolko cca by som dal na plnu nadrz ? za beznych podmienok so standartnou jazdou, na tej dieselovej verzii som sa docital je to okolo 1200 km, takze benzin bude mat urcite menej, len by ma zaujmalo take orientacne cislo, na mojom golfe 4 ( 55kw, 98 rocnik ) benzin dam cca 750 takze ako su na tom nove auta ? a otazka cislo 2 je ta, ze ta monte carlo vyzera kusok lepsie, no je tam na vyber iba jeden stupen vybavy, neviem ci je to ako najvyssia verzia vybavy u klasickej scaly + nieco naviac, alebo je tam nieco menej, bolo by to moc pracne asi takto to dohladavat niekam, preto sa chcem spytat ci ma niekto s tym nejake skusenosti, budem jazdit prevazne dlhsie trasy, okolo 50 km, po meste sa vetsinou premavam na elektrickej kolobezke, preto som chcel radsej ten diesel. Vopred dakujem za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...