Přejít na obsah

Pípanie pásu, airbagy, výhrev


PavolRS

Doporučené příspěvky

Ahojte všetci.

Obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc, resp. chcel by som počuť Váš názor, možno tým niekomu rozšírime obzor.

Som vlastníkom auta Škoda Octavia II Combi Facelift TSI RS DSG (rok výroby 09/2009)

Auto je zo Švajčiarska a malo len polokožené sedačky, s výhrevom vpredu, bočné airbagy a pípanie pásu na mieste vodiča.

Zohnal som z GB auta celokožené sedačky, ale bez výhrevu (čo je dosť divné ale tak GB možno mali takúto možnosť), pípanie pásu je tiež len na mieste vodiča (ale z pohľadu GB čiže teraz v európskom aute je to na strane spolujazdca) a bočné airbagy.

Už pred zakladaním tohto príspevku som hľadal všade možne o tejto problematike, avšak nenašiel som na 100% to čo potrebujem.

Problém je cca taký, že som sa dopočul od jedného známeho že na niektorých autách odpáli pri nehode airbag len ak je sedadlo obsadené.

Vodičova strana mala pôvodne pípanie pásu a konektor na výhrev mal len 3 linky (predpokladám teda +výhrevu, - GND a zrejme termistor pre RJ) = prvá fotka, spolujazdec pípanie pásu nemal od výroby a teda jedine ak by platilo toto čo som sa dozvedel by sa dalo z nejakého senzoru obsadenia sedačky (konektor je na druhej fotke) avšak čo som sa dočítal, tak dva káble naviac sú CAN Low a High pre RJ výhrevu v danom konektore a že Octavia žiadny takýto senzor údajne nemala.

Jediná vec čo mám teraz pripojenú teda do auta sú konektory pre airbagy na obidvoch stranách. Pípanie pásu je odpojené (na strane vodiča nie je kde pripojiť lebo pôvodná sedačka bola na mieste spolujazdca a tiež to nemala). Pri jazde však pás nepípa (odpojené konektory = pás zapnutý?)

Ak je teda to pravda čo som sa dozvedel, tak vodičov pás je defacto zapnutý a teda tam by mal bag v prípade nárazu dopredu vystreliť, ale neviem ako je na tom spolujazdec. Nemám Elsawin aby som si mohol byť dokonale istý či naozaj nie je v konektore výhrevu spolujazdca obsadenie sedačky a podľa toho striela bag na danej sedačke). 

Nech dám teda tomuto príspevku aj nejaký logický koniec a teda čo potrebujem je, či pri prednom náraze pri tomto aute vždy strielali oba predné bagy (ak teda nebol spolujazdec vypnutý kvôli sedačke) alebo vodič podľa pásu a  spolujazdec mal v tom konektore výhrevu naozaj jeden z konektorov ktorý dáva RJ Airbagom info o obsadení sedačky.

Ideálnou situáciou by pre mňa bolo aby pri prednom náraze strielali oba bagy (ak by nebol spolujazdcov vypntutý kvôli detskej sedačke), teda či mám ešte na dosiahnutie tohto prepojiť niečo na konektore výhrevu spolujazdca.

Ďakujem

20190525_191135.jpg

2019-06-04 12.50.37.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...