Přejít na obsah

Spotřeba 1.5 TSI


michal.vrbka

Doporučené příspěvky

před 10 hodinami, Patrik1971 napsal:

Nie,urcite vacsina z nas to neriesime.Davame sem iba realne cifry na porovnanie,nech si pripadny zaujemca dokaze pozriet,ako sa to asi zhruba hybe pri tejto motorizacii.Samozrejme,ze sem obcas zabludi nejaky ustrelar a bude tu flakat spotreby 3,8...4,2 a podobne,tomu sa ale zabranit neda.

Kazdopadne ale pisat,ze ci jazdim za 7,alebo za 12 je putna mne skor zavana chvastanim.Kto totiz natoci rocne riadnu porciu km,toho bude uz 5 litrovy rozstrel v spotrebe zaujimat.

 

tak chvastat se rozhodne nepotrebuju:) samozrejme ten roztrel jsem prehnal, ale resit 2-3l mi prijde zbytecne. Jinak najezdim kolem 15k/rocne. Coz je fakt, ze neni moc, takze mozna kvuli tomu to tak neresim.... Kdybych najezdil 50k, tak ale asi zase nebudu resit benzin... Vse je o prioritach. Koukal jsem, ze treba na FB strance pro S3 se dost casto lidi predhaneji, kdo da nejmensi spotrebu... asi sport:)

Kazdopadne s 1,5TSi, manualem pri normalni jizde spotreba kolem tech 6-7mi je za mne ok.  To jsem mel podobnou i F3, tak ze ok:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona ta průměrná rychlost je dost zavádějící hlavně u dlouhodobé spotřeby.... každý má jiné návyky atd.

Já třeba můžu zamknout nastartovaný auto a dost často toho využívám hlavně v zimě a v pařáku když potřebuju něco vyřídit třeba na pět minut i několikrát denně.

 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Cesta smer Donovaly (6,4) a cesta naspat (5,9), nejake km mesto, nejake okresky a potom dialnica rychlost 140 km/h. Auto nalozene ako na dovolenku, 2 dospely a 2 deti. Za mna spotreba super :)

dom.png

donovaly.png

Pohodová jazda do prace (28 km) v slabej premávke spotreba od 4,5 do 5,5 L/100km

Editováno: , autor: Kelso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Superb 1.5 TSI DSG, první registrace 07/2020 na celoročních pneumatikách Michelin Crossclimate+ o rozměru 215/60 R16 99V má po ujetí 27 tis. km (většinou v obsazení pouze řidič s osobními zavazadly) spotřebu dle výkazu tankování 6,08 l/100 km. Typické trasy jsou kombinace město / dálnice, okresky minimálně. Nejlepší dosažená spotřeba dle PP byla 4,0 l / 100 km, jednalo se o úsek z Amsterdamu k holandsko-německé hranici poté, co byla v NL snížena povolená dálniční rychlost na 100 km/h, nejhorší dosažená spotřeba dle PP byla 17,9 l/100 km, šlo o výjezd od přehrady Šance na Gruň v Beskydech, ale v obou případech jde o extrémní podmínky.

 

Běžné dálniční přesuny při tachometrových 130 km/h na tempomatu, kdy díky dlouhé sedmičce motor točí pouze cca 2200 otáček znamenají spotřebu 5 - 6 l/100 km, podle profilu trasy, počasí a ročního období. Poskakování po ucpané Praze obvykle cokoliv mezi 7 a 12 l/100 km, zde se nekoná žádné překvapení v dobrém ani ve zlém.

 

Nemilé překvapení nastává na silnicích nižších tříd na Vysočině, kde se ani při vysloveně důchodcovské jízdě nelze dostat pod 6 l/100 km. Možná je to tím, že zde není převodovka schopna uplatnit dlouhý 6. a 7. rychlostní stupeň a nezřídka motor vytáčí i nad 3000 otáček?

 

Shrnutí: Motor 1.5 TSI se sedmistupňovým DSG v Superbu dosahuje velmi příznivé spotřeby při předpisové jízdě po dálnici, po městě nepřekvapí, na okresky je nevhodný.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesuhlasim s tvrdenim ze na okresky je nevhodny, denno denne chodim do roboty 28 km, okresky + prejazd cez mesto a v pohode spotreba 5 litrov, dochodcovskym tempom do 4,5 litra.
Podla mna tento motor nema rad zapchy tam ide spotreba velmi hore, kde ta ista cesta domov so zapchami v meste ide kludne na 7.5 litra.

dlhodobu spotrebu mam tiez okolo 6,7 ako Patrik. (Autom chodi aj zena a ta chodi skor kratke trasy)

Editováno: , autor: Kelso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, MAKEL napsal:

Ja sa nedivim len píšem realitu :)

Sice realitu, ale naprosto irelevantní v tomhle tématu.  
 

Edit: navíc si docela protiřečíš, stačí se kouknout na tvé vlákno, str. 2 

468FB5AD-E3C4-427B-84E1-CA4ADE5F3C26.jpeg

Editováno: , autor: Rapid1.0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, Kelso said:

Nesuhlasim s tvrdenim ze na okresky je nevhodny, denno denne chodim do roboty 28 km, okresky + prejazd cez mesto a v pohode spotreba 5 litrov, dochodcovskym tempom do 4,5 litra.
Podla mna tento motor nema rad zapchy tam ide spotreba velmi hore, kde ta ista cesta domov so zapchami v meste ide kludne na 7.5 litra.

dlhodobu spotrebu mam tiez okolo 6,7 ako Patrik. (Autom chodi aj zena a ta chodi skor kratke trasy)

Tak to máš můj obdiv, já se pod 6 litrů mimo dálnici nedokážu dostat... Ale i tak jsem se svým dlouhodobým průměrem spokojen, před pořízením současného Superba jsem 2 roky a cca 90 tis. km jezdil s předfaceliftovou 2.0 TDI DSG (také 110 kw) s dlouhodobým průměrem dle evidence spotřeby 5,3 litru. Takže návratnost dieselu se mi posouvá někam za hranici 150 tis. km, čímž pro mne postrádá smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak trosku taky prespeju. Mam 1,5, manual FL. Dojizdim cca 13-15km denne do prace (pokud teda nejsem na HO). Spotreba v lete kolem 7-10, v zime 6,5-8. Kola v lete 235tky, v zime 215tky.

Dlouhe trasy po okreskach mam kolem 6. Jednou jsem to stahnul i na 5,6l. Dalnice (tacho 144) 6,7.

A osobne si myslim, ze to jsou docela dobry spotreby:) Kdyz je to do 10l, tak pohoda:)

Najeto cca 12k km. Nejsem teda zadna brzda provozu. Kdyz potrebuju, tak motoru nalozim - spotrebu tolik neresim. 

Editováno: , autor: deathskull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

je v tom 2x20minut stani na mytnem v IT (jednou jsem blbe sjel :) ) jinak myslim nic ...

to tu prumernou rychlost sundalo dost dolu. jel jsem celou cestu (kdyz to slo) dle predpisu na max. moznou rychlost. 

 

edit: jo a ten dojezd tam sviti po 450km jizdy ... :)  (tankoval jsem na AT-IT hranicich - a foceno v garazi hotelu v Rimini)

 

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tiež sa pridám. 1.5 TSI liftback manuál,

Cesta do Chorvatska, pomerne plná dialnica, tj nič moc celková rýchlosť.

je v tom 30-40min jazda krokom cez zápchu vo Viedni a zachádzka do Grazu s nejakým poskakovaním v kolóne. Všimnite si zostávajúci dojazd, reálne je nádrž o dosť vačšia ako udáva výrobca. Nestažujem sa :)

 

image.thumb.png.31263a2c7bbb6b5a7ffcbeb37a1720a0.png

 

Inak dlhodobú mám niečo málo cez 7l, to mi príde ako super hodnota, porovnatelná s naftou pri mojom používaní. Čo velmi ocenujem je, že aj pri velmi slušných rýchlostných priemeroch na dialnici to nelezie cez 8l. Obecne dostať sa cez 7.5 znamená skoro vkuse tempomat 160.

Na okreskách pod 6 bez problémov, ale aj cez 10 sa dá :)

 

 

Editováno: , autor: MartinS42
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri 5,7 litrovom priemere by to vychádzalo na 76 litrovú nádrž. Ono je to skôr tak, že pre výpočet dojazdu sa použila priemerná spotreba za posledných možno 50 km jazdy, kde si už asi išiel po okreskách s priemerom dajme tomu okolo 5 litrov, a na základe toho ti to vyrátalo, že ak by si pokračoval podobným štýlom, tak by si mal ešte taký dojazd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Práve preto píšem, že to neberie na výpočet dojazdi priemer od natankovania, ale iba posledných X kilometrov. Dá sa to overiť aj tak, že porovnáte dojazd od natankovania aj od naštartovania a bude identický, napriek tomu, že priemerná spotreba bude (pravdepodobne) iná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...