Jump to content
Davy_CZ

Nefunkční posilovač řízení po restartu při start-stop

  Recommended Posts

  Zdravím K-q osazenstvo. Dlouhodobě, ale nepravidelně a nepředvidatelně se u mého Karoqa (1.5, DSG, 4x2, 7/2017) setkávám s chováním, které mě nepřijde jako zamýšlené až dokonce ho považuji za život ohrožující : Po opětovném automatickém nastartování motoru v režimu START-STOP nenaskočí posilovač řízení. Tedy auto jede, je v pohybu, ale s volantem jde točit jen velice ztěžka - třeba v křižovatce dost svízelná situace. Pokud se pak rozjedu zřejmě nad určitou rychlost, tak posilovač naskočí. Pokud se rozjet ale nemůžu (např. při parkování), tak nezbývá než vypnout a znovu nastartovat motor.

  Vypozoroval jsem že se to (ale nepravidelně) stává za situace, kdy dojde k nastartování ihned po vypnutí motoru. Tedy přijíždím ke křižovatce, brzdím, téměř už stojím, ale kola se ještě točí a S-S už zareaguje a motor vypne, i když je auto stále v pohybu/dojezdu., V tom já přidám, motor nastartuje, ale posilovač ne. Takže vjíždím do křižovatky, chci zabočit a bez posilovače se z řízením musím hodně prát.

  Za 20 tis. km během 1 roku se mi to stalo asi 20x.

   

  Setkal se s tím někdo z vás?

  Samozřejmě si o této "vlastnosti" popovídám v servisu. Jen chápu, že je to nedeterministické chování, které se jim bude těžko prezentovat a dokazovat, tak se tu chci zeptat, zda se s tímto chováním setkal i někdo další nebo jsem v tom sám.

   

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  to fakt? sorry za OT

  obavam sa ze vecsina clenov fora ma svoje auto a dobre chape ako StartStop nici ich vozidlo , takze ho po kazdom nastartovani vypnu , tak ako by si mal aj ty. Dost tazko ti teda budu vediet poradit v tomto.

  Alebo mas sluzobak a je ti to jedno?

  ja to vypinam aj na sluzobaku....

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Máš pravdu, je to zlo. Samozřejmě, že ten "podařený" S-S systém vypínám, jak to jen jde. Ale jezdím a startuji auto tak často, že prostě ne vždy si to zkrátka uvědomím a po tom tlačítku hrábnu. Proto předpokládám, že obdobně to i ostatní né vždy vypnou a mohli se s tím problémem setkat.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites
  Posted (edited)

  tak potom, prepac,

  zacal by som vycitanim chyb, asi aj kontrola dobijania, infotainment nepise nic?

  zrejme to nenaskoci lebo je nizke napetie v sieti

  minule som zabudol vypnut SS a skoro mi utrhol volant ruky pri startovani

  Edited by misocko

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Dnes som mal podobny pocit ked som zabudol tu zlobu vypnut a po cca 5min jazdy ked som dobrzdoval do krizovatky tak motor sa vypol a volant stuhol kvalitne ale siel som "len" rovno no stlacil ten gombik A, a auto naskocilo hned s posilovacom. Skus to odsledovat  a nestlacat plyn, ale to A..moj je 06/2018

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Podle mě je to chyba, protože při aktivním start stopu a jím vypnutém motoru, stačí volantem potočit a motor naskončí (minimálně v Polu to tak je (jsem si jisty) u FIII to bude taky - zítra zkusím).

  Pokud je v záruce, tak bych to reklamoval.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  ×